gebe
  1. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113

Çıracı olsam ay akşamdan doğar anlamı

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında CeMoŞ tarafından paylaşıldı.

çıracı olsam ay akşamdan doğar, deyimi, anlamı, çıracı olsam ay akşamdan doğar ne demek tüm bilgiler burda
    genelde talihsiz ve bahtsızlar için kullanılan "çıracı olsam ay akşamdan doğar" deyimini tam manasını sziler için araştırdık melekler işte buyrun anlamı

Şanssızlık yakasını bırakmayan bir insanın kendi durumunu anlatmak için kullandığı bir sözdür. Havayı aydınlatmak için çıra satmaya kalksa ay erken doğar çıraya gerek kalmaz gibi...

Çıracı olsam ay akşamdan doğar anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cengiz Özkan - Bir Ay Doğar

Cengiz Özkan - Bir Ay Doğar

Bir ay doğar ilk akşamdan geceden neydem neydem geceden Şavkı vurur pencereden bacadan Dağlar kışımış yolcum üşümüş nasıl edem ben Uykusuz mu kaldın dünkü geceden neydem neydem geceden Uyan uyan yâr sinene sar beni Dağlar kışımış yolcum üşümüş nasıl edem ben Uyan uyan yâr sinene sar beni Dağlar harâmı açma yaramı perişânım ben Yüce dağ başından aşırdın beni neydem neydem yâr beni Tükenmez...
  2. Grup Çığ - Bir Ay Doğar

Grup Çığ - Bir Ay Doğar

Bir ay doğar ilk akşamdan geceden neydem neydem geceden Şavkı vurur pencereden bacadan Dağlar kışımış yolcum üşümüş nasıl edem ben Uykusuz mu kaldın dünkü geceden neydem neydem geceden Uyan uyan yâr sinene sar beni Dağlar kışımış yolcum üşümüş nasıl edem ben Uyan uyan yâr sinene sar beni Dağlar harâmı açma yaramı perişânım ben Yüce dağ başından aşırdın beni neydem neydem yâr beni...
  3. Ajda Pekkan - Ay Doğarken

Ajda Pekkan - Ay Doğarken

Ay doğarken yavaş yavaş Uyanır içimdeki bütün eksi duygular Isınırım içerken, ay doğar Ay doğarken yavaş yavaş Bulanır bütün sular Ağarır karanlıklar Yüzünü hatırlarım, ay doğar Bir ses gelir yavaş yavaş Konuşur sanki dağlar Ellerim ellerini Kollarım seni arar, ay duyar Herkes gider yavaş yavaş İ�ekilir uzaklara garip yalnızlığına Ben içer ben ağlarım, ay ağlar Kurur...
  4. Çıracı olsam ay akşamdan doğar atasözünün anlamı nedir melekler

Çıracı olsam ay akşamdan doğar atasözünün anlamı nedir melekler

Çıracı olsam ay akşamdan doğar diye bir atasözü var melekler acaba bu tam olarak ne demektir şanssızlığım için söyleniyordu bu bana hepte tam anlamı lazıml.
  5. birlikten kuvvet doğarın atasözü anlamı

birlikten kuvvet doğarın atasözü anlamı

birlikten kuvvet doğarın atasözü anlamı nedir yardımcı olur musunuz lütfen.

Sayfayı Paylaş