gebe
  1. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113

çıtır çubuklar

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında sılam_nisa tarafından paylaşıldı.

Meleklerim;ben bu yapımı kolay kızartma hamurlarıda çok beğendim.Az yenildiği takdirde endişe edilecek birşey olacağınıda zannetmiyorum .Buyurun meleklerim; [​IMG]
    ÇITIR ÇUBUKLAR

işte malzemeler:
    250 gr su
    5 kaşık erimiş margarin
    1 çay kaşığı kadar tuz
    1 bardak+4 kaşık un
    4 yumurta
    yapılışı:
    su ve margarin bir tencerede kaynatılır.sonra unun hepsi bir kesede suya atılır sürekli karıştırılarak topaklanması önlenir.pürüzsüz bir hamur elde edilince tencere ateşten alınır.hamur başka bir kaba aktarılarak soğutulur.en son olarak yumurtalar teker teker kırılır ve mikser yardımıyla hamura yedirilir...
    elde edilen hamur sıkma torbasına doldurulur..kızgın yağa 10 12 cm.lik şeritler halinde sıkılarak kızartılır.
    eşit miktarda şeker ve tarçın karışımına bulayın,yanında çikolata sos ile servis yapın...
    afiyet olsun

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Çok nefis görünüyor :)Yapımıda kolay emeğine sağlık canım

sılam_nisa bunu beğendi.
  3. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113
    tadıda güzel çitosum ister üzerine susam koy istersende koyma ama çok pratik :)

4. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Yemek istiyorum bundan.....

çıtır çubuklar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çıtır Börek

Çıtır Börek

böreğin çıtır çıtır olması için börek yufka böreği böreğin olması için börek 4 kişilik Malzemeler 2 adet yumurta sarısı 1 çay bardağı yoğurt 40 gramlık yaş maya 1 çay bardağı ılık su 1 çay bardağı sıvıyağ 1 paket margarin veya tereyağı Alabildiğince un, tuz Üzerine: Çörekotu veya susam İç Malzemesi: 100 gram beyaz peynir 1/2 maydanoz...
  2. Çıtır Karides

Çıtır Karides

çıtır karides galeta unlu karides 500 g çiğ karides - 2 çorba kaşığı sherry veya Tatlı şarap - 1 Tatlı kaşığı domates salçası - karışık baharat - 400 ml sıvı yağ - 100 g mısır unu - 2 adet çırpılmış yumurta - 100 g galeta unu - Servis için: limon dilimleri Karidesleri ayıklayın. Küçük bir bıçakla iplik şeklindeki siyah kısmı çıkarıp atın. Mutfak havlusuyla kurulayın. Sherry, baharat ve...
  3. Tuzlu çubuk

Tuzlu çubuk

Malzemeler: 1 yumurta sarısı (akını üstüne ) 1çay bardağı süt 2 çay bardağı sıvı yağ yarım paket margarin (yumuşamış) 8 çay kaşığı toz şeker 3 çay kaşığı tuz 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya aldığı kadar un (hamur kulak memesi kıvamında olacak) malzemeleri sırası ile bir kapta karıştırıp hamur haline getirin istediğiniz gibi şekilendirip yumurta akına batırın sonrada susama batırıp...
  4. çıtır yüzükler

çıtır yüzükler

BU YÜZÜKLER HAYALİNİZDEKİ PIRLANTALARDAN ALTINLARDAN BİRAZ FARKLI BİR KERE SERVET ÖDEMENİZE GEREK YOK İKİNCİSİDE ÖYLE DEGERLİ DEGİLLER AMA ÖNEMLİ OLAN GÖRÜNTÜYSE ÇOK CİCİLER.......
  5. Çıtır Çıtır Ramazan Pidesi

Çıtır Çıtır Ramazan Pidesi

ramazan pidesi ramazan pidesi, tarifi, resimleri, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Fırınların önünde uzayıp giden kuyruklarda beklemek istemeyn meleklerimiz bu ramazan kendi pidenizi kendiniz yapmaya ne dersiniz? işte size çıtır çıtır ramazan pidesi tarifi :D:D KAÇ KİŞİLİK: 2 HAZIRLAMA SÜRESİ: 40 dk PİŞME SÜRESİ: 20 dk Malzemeler: 1 kg un 50 gr maya 1 kahve...

Sayfayı Paylaş