gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Çıtır Karides

Konu, 'Uzakdoğu Mutfağı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

çıtır karides galeta unlu karides 500 g çiğ karides - 2 çorba kaşığı sherry veya Tatlı şarap - 1 Tatlı kaşığı domates salçası - karışık baharat - 400 ml sıvı yağ - 100 g mısır unu - 2 adet çırpılmış yumurta - 100 g galeta unu - Servis için: limon dilimleri
    Karidesleri ayıklayın. Küçük bir bıçakla iplik şeklindeki siyah kısmı çıkarıp atın. Mutfak havlusuyla kurulayın. Sherry, baharat ve domates püresini karıştırın. Karidesleri bu karışımın içine dökün ve iyice karıştırın. Thermospot tavada yüksek ateşte ısıtın. Yağını koyun. Yağ ısınırken karidesleri önce mısır ununa, sonra çırpılmış yumurtaya ve galeta ununa bulayın. Yağ kızınca, her seferinde birkaç tane atarak karidesleri altın rengi oluncaya kadar (2 - 3 dakika) kızartın. Kızartma sırasında tencerenin altını biraz kısın. Pişen karideslerin altını kapatın, bir dakika bekleterek hafifçe ılınmalarını sağlayın. Limon dilimleri ile servis yapın.

Çıtır Karides konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güveçte karides

Güveçte karides

MALZEMELER 500 gr. karides 250 gr. mantar limon suyu 3-4 adet domates bir miktar tereyağı kaşar peyniri rendesi tuz HAZIRLANIŞI Karidesleri haşlandıktan sonra ayıklayın. Başka bir kapta limonlu suda mantarlar haşlayın ve ortadan ikiye ayırın.
  2. Tatlı , Ekşi Soslu Çıtır Karides

Tatlı , Ekşi Soslu Çıtır Karides

tatlı ekşi soslu karides ananas soslu karides 500 g karides , 100 g taze zencefil , 2 adet taze soğan , 8 adet haşlanmış kestane , 2 yumurtanın beyazı , 2 tatlı kaşığı sherry , 25 g mısır nişastası , tuz. Tatlı , Ekşi Sos: 100 ml ananas suyu , 50 ml sirke , 55 ml ketçap , 25 g toz şeker Zencefil, soğan, kestane ve karidesleri karıştırın ve sherry, yumurta akı ve mısır nişastası ile yaptığınız...
  3. çıtır yüzükler

çıtır yüzükler

BU YÜZÜKLER HAYALİNİZDEKİ PIRLANTALARDAN ALTINLARDAN BİRAZ FARKLI BİR KERE SERVET ÖDEMENİZE GEREK YOK İKİNCİSİDE ÖYLE DEGERLİ DEGİLLER AMA ÖNEMLİ OLAN GÖRÜNTÜYSE ÇOK CİCİLER.......
  4. çıtır çubuklar

çıtır çubuklar

Meleklerim;ben bu yapımı kolay kızartma hamurlarıda çok beğendim.Az yenildiği takdirde endişe edilecek birşey olacağınıda zannetmiyorum .Buyurun meleklerim; ÇITIR ÇUBUKLAR işte malzemeler: 250 gr su 5 kaşık erimiş margarin 1 çay kaşığı kadar tuz 1 bardak+4 kaşık un 4 yumurta yapılışı: su ve margarin bir tencerede kaynatılır.sonra unun hepsi bir kesede suya atılır sürekli karıştırılarak...
  5. Çıtır Çıtır Ramazan Pidesi

Çıtır Çıtır Ramazan Pidesi

ramazan pidesi ramazan pidesi, tarifi, resimleri, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Fırınların önünde uzayıp giden kuyruklarda beklemek istemeyn meleklerimiz bu ramazan kendi pidenizi kendiniz yapmaya ne dersiniz? işte size çıtır çıtır ramazan pidesi tarifi :D:D KAÇ KİŞİLİK: 2 HAZIRLAMA SÜRESİ: 40 dk PİŞME SÜRESİ: 20 dk Malzemeler: 1 kg un 50 gr maya 1 kahve...

Sayfayı Paylaş