Cıvıklaşan ilişkiler...

magical

Yeni Üye
Üye
Cıvıklaşan ilişkiler...
CIVIKLAŞAN İLİŞKİLER...

Bizim zamanımızda bir kızın elini tutmak için en iyi ihtimal bir ay geçmesi gerekirdi. Kızla tanışana kadar bir süre karın ağrısı çeker tanıştıktan sonrada her hareketimize dikkat ederdik. Çünkü hepimizin ailesi erkek ve kadınlardan oluşuyor başka ailerin bireylerine ailemizdekilere davranılmasını istediğimiz gibi davranıldık. Her şeyin tadını çıkarırdık çünkü her şey zamanlar olurdu. İlk bakış, ilk elini tutuş, ilk masum öpücük bunlar zamanla olduğu için değerini bilirdik. Şimdi yaşım çok fazla olmamasına rağmen değişimi anlamakta zorlanıyorum. Şimdi mi nasıl oluyor biliyorsunuz yinede anlatayım mesela internet tanışıyorsunuz aradan bir iki gün geçiyor ve hitaplar hemen canım, sevgilim, bebeğime dönüyor sonra buluşmalar ilk buluşmada eller kenetleniyor ikinci üçüncü buluşmada biraz daha yakınlaşıyoruz sonra daha da ileri bir haftada biz eskilerin bir senede aldığı yoldan daha fazla yol…Tebrik ederim(!) ama acaba eski masum çoğu zaman dokunmadan sadece gözle olan ilişkiler daha mı zevkliydi,daha mı içtendi acaba… Düşünün bir haftada gelebilecek son noktaya gelen bir ilişkinin temelinden söz edebilir miyiz? Erkek yada kız bir haftada bir dolu şeyi yaşadıktan sonra birbirimize ne kadar güvenebilirsiniz. Evlendiğinizi düşünelim hiç düşünmeyecek misiniz biz bir haftada neler yaşadık acaba başkasıyla da olur mu bunlar diye.. El ele tutuşmalar öpüşmeler hatta cafedeler de sevişmeler bunlara karşı filan değilim iki yetişkinin kararıdır istekleridir. Benim karşı olduğum karşındakini tanımadan her şeyin çok çabuk olması cıvıklaşması ilişkilerin… Her şeyin böyle hızlı olması bir temel kurulmaması beraberinde ayrılıkları da getiriyor tabi.. Yanlış anlaşılmasın günümüzde tüm ilişkiler böyle demiyorum bizim yaşadığımızdan daha doğru ilişkiler yaşayanlar da var tabii birbirine saygılı, hareketleri ölçülü evlenene kadar her şeyi belli bir sınırda götüren gençleri de görüyorum bunların evlilikleri de örnek oluyor her şeyiyle.

Özetle şunu diyorum; biraz daha hareketlerimize dikkat etsek kendimize ve karşımızdakine saygı duysak… Kız olsun erkek olsun bazı ihtiyaçlar için değil de geleceğe dönük ölçülü ilişkiler kursak… Her şeyi biraz zamana yaysak bazı isteklerimizi karşımızdakini iyice tanıdıktan sonra veya evlilikten sonraya bıraksak… Ailemizden birine yapılmamasını istediğimiz hareketleri karşımızdakine yapmasak… ilişkilerimizi yalanlardan arındırsak… Hepinize sağlıklı ilişkiler dilerim.

Cevap: Cıvıklaşan ilişkiler...

cnm yaşın kaç bilmiorm ama gerçkten bnları düşünebilmen farkında olabilmen çk çk güzl bişy sni tebrik ediyorum işala her zmn hayatıın hr dönemnde böle dwm edersin

Bu yazının altına imzamı atarım ... Çok teşekkürler ne yazık ki senin dediğin gibi yaşanan hayatlar genelme yapmak istemiyorum ama çevremde o kadar çok ki...:( Öldürülmüş eski sevgiler ...ne yazık ki..

Bende çok üzülerek okumuştum bu yazıyı, duyarlılığınız için çokkk tşk ediyorum... Çocuklarımızı yetiştirirken bazı değerlerimizi aşılamayı unutmamamız gerek diye düşünüyorum...

inanki çok anlamlı bir yazı..hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun..emeğine sağlık tatlım

Tşkler Şiker ciğimmm ::)) allah hepimizi iyilerle karşılaştırsın diyorum inşallah...

cok dogru bır paylasım olmus elıne saglık ve keske yazıldıgı gıbı olsa demekten kendımı alamıyorum :(

Geri