gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Çizgili Erkek Kazak Modeli ve Yapılışı

Konu, 'Örgü Kazak, süveter Modelleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

çizgili erkek kazak modelleri erkek kazak modelleri ve yapılışları çizgili iki renkli kazakları Çok şık yapılışı bir o kadarda pratik çizgili erkek kazak modelini ve modelin açıklamalı yapılışını hamarat hanımlarımız için paylaşıyorum.Modeli uygulayacak hanımlara şimdiden kolaylıklar dilerim. [​IMG]
    MALZEME: Saten
    RENK NO : 10328-185 (3′er yumak), 256 (1 yumak) ŞİŞ NO : 4
    ÖRGÜ ŞEKLİ : düz örgü, ters örgü, 2+2 lastik örgü AKSESUAR: 3 adet düğme
    Yapılışı:ARKA;10328 renk no.lu iplikle 120 ilmek başlanarak 4 cm 2+2 lastik örgü örülür. 185 renk no.lu iplikle 25 ilmek, 256 renk no.lu iplikle 70 ilmek, 185 renk no.lu iplikle 25 ilmek düz örgü örülür. Her 3 cm de Pir 185-256-185/10328-185-10328 renksıra-lamctsıyla örgüye devam edilir. Beden Poyu 42 cm örülerek kol evi için her iki tarafîön 3+2+1 ilmek kesilip kalan 108 ilmekle örgüye devam edîiir. Beden Poyu 66 cm örülerek yoka kesimi için ilmekler ortalanıp, ortadaki 26 ilmek 1 defada kesilir. Omuzlarda kalan 41′er ilmek 3 aşamaaa kesilerek bitirilir.
    ÖN:10328 renk no.lu iplikle 120 ilmek başlanarak 4 cm 2+2 lastik örgü örülür. 185 renk no.lu iplikle 25 ilmek, 256 renk numaralı iplikle 70 ilmek, 185 renk numaralı iplikle 25 ilmek düz örgü ö-rülür. Her 3 cm de bir 185-256-185/10328-185-10328 renksıra-lamasıyla örgüye devam edilir. Beden boyu 42cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilip, kalan 108 ilmekle örgüye devam edilir. Beden Poyu 45 cm örülerek yaka kesimi için ilmekler ortalanıp ortadaki 6 ilmek bir defada kesilerek 2 parça halinde örgüye devam edilir. 12 cm örülerek her i- 27 cm ki parçanın ön ortasından 4+3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 67 cm örülerek omuzlarda kalan 41′er ilmek 3 aşamada kesilir, Pitirilir.
    KOL:10328 renk no.lu İplikle 50 ilmek Paslanarak 4 cm 2+2 lastik örgü örülür. Düz örgüye geçilirken her 5 ilmekte bir, l’er İlmek artırılarak 60 ilmeğe ulaşılır. 10328-185 renksıralamasıyla 3′ercm örülür. Her 5 sırada bir, her iki taraftan l’er ilmek artış yapılarak 90 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 45 cm örülerek kol evi i-çin her iki taraftan 3+2+1+1 ilmek kesilir. Her 2 sırada bir, her iki taraftan l’er ilmek, eksi ltilerek.15 ilmeğe düşürülür. Kol boyu 63 cm örülerek kalan 15 ilmek bir defada kesilip, bitirilir. Diğer kol da yanı şekilde örülür.
    ON BORDUR:185 renk no.lu iplikle her bir bordürden 40′ar ilmek toplanarak 4 cm 2+2 lastik örülür, 3′er cm aralıklarla 3 adet ilik açılır.
    YAKA:185 renk no.lu iplikle yaka etrafından 94 ilmek toplanarak 5 cm 2+2 lastik örülüp bitirilir.
    Not: Örneklerde kullanılan renk numaraları nakoya aittir.Siz dilerseniz başka bir markanın istediğiniz renklerini kullanabilirsiniz.

2. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    İçindekinide örebiliyormuyuz adminim hahaha

3. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    örgü sabır işi bence.ben sıkılırım :)

4. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    ben birkere örmüştüm nişanlıma ama pek beceremedim yani kollarını yapamadım:hhh:

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    O senin becerine kalmış Şulecim istersen örebilirsin hahaha

6. kirpigibi

kirpigibi Forum Okuru

xd

bence çok kolay ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha xD

7. urbe_mere

urbe_mere Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pofff yapamam sanırımm..

Çizgili Erkek Kazak Modeli ve Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çizgili debardör ve yapılışı

çizgili debardör ve yapılışı

Çizgili debardör ve yapılışını paylaşmak istiyorum hanımlar sizlerde eğer becerikli hanımlardansanız zaten eminim en kısa zamanda bu modele başlayacağınızdan eminim:tik: Şimdiden kolay gelsin:) 2 yaş için kulalnılan örgüler haroşa ve lastik malzemeler: 100 gr beyaz 50 gr açık yeşil 35 numaralı şiş 25 numaralı 5şiş Örnek örnek örnek örnek örnek: 35 numaralı şişler ve haroşa ile yapılan...
  2. Uzun kazak modeli ve yapılışı

Uzun kazak modeli ve yapılışı

kazak modelleri ve yapılışları uzun kazak modelleri uzun kazaklar ve yapılışları Hazır havalar serinleyip kış ayları yaklaşmışken sizlere serin havalarda giyebileceğiniz çok hoş bir o kadar da şık uzun kazak modelini ve yapılışını açıklamalı olarak sunuyorum.Şimdiden hamarat hanımlarımıza kolay gelsin=) Ön ve Arka: 6:numara şiş ile koldan 28 ilmek başlayın. 6 sıra lastik örün. Bir kenarda her...
  3. Çok Şık Erkek Kazak Modeli ve Yapılışı

Çok Şık Erkek Kazak Modeli ve Yapılışı

kazak modelleri ve yapılışları erkek kazak modelleri ve yapılışları erkek süveter Eşiniz yada sevdiğinize kendi el emeğinizle ördüğünüz kazağı hediye edip onun kalbini bir kez daha fethetmek istermisiniz?Oldukça şık ve kullanışlı erkek kazak modelini ve modelimizin yapılışını sizlerle paylaşıyorum. Arka : 106 ilmek başlanacak. 2 düz 2 ters lastik olarak 6 cm örüldükten sonra lastik üstünde...
  4. Uzun Kazak Modeli ve Yapılışı

Uzun Kazak Modeli ve Yapılışı

Sizlere son derece şık ve kullanışlı yapılışı bir o kadar pratik bayan kazak modelini ve modelimizin açıklamalı yapılışını sunuyorum.Örgü işine meraklı ve hamarat hanımlara kolaylıklar dilerim. Ön ve Arka 6 numara şiş ile koldan 28 ilmek başlayın. 6 sıra lastik örün. Bir kenarda her üç sırada bir, diğer kenarda her üç sırada iki ilmek arttırın. Bu şekilde 25cm.örün. 2 ilmek arttırdığınız...
  5. Boğazlı Kazak Modeli ve Yapılışı

Boğazlı Kazak Modeli ve Yapılışı

Ne yalan diyeyim ben şahsen boğazlı kazak giyemiyorum yani böyle sanki birileri boğazımı sıkıyor hissini veriyor bana ama eğer sizler soğuk bir memlekette oturuyorsanız ve boğazlı kazak modellerinide rahatlıkla giyebiliyorsanız sizlere şık bir boğazlı kazak örneğini ve yapılışını sunuyorum. Malzemeler: 8 ve 6 numara normal şiş, 65 numara 40cm uzunluğunda yuvarlak şiş(yaka için),zevkinize göre...

Sayfayı Paylaş