gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Clinton, Türkiye'den ayrıldı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Ankara'daki temaslarını tamamlayarak, Türkiye'den ayrıldı.

Hillary Clinton ve beraberindeki heyeti Esenboğa Havalimanı'ndan, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Ertuğrul Apakan, ABD'nin Ankara Büyükelçisi James Jeffry ve diğer yetkililer uğurladı.

Clinton'ı ülkesine götürecek olan özel uçak, heyetle birlikte Ankara'ya gelen bir sekreterin ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nde unutulması üzerine, apronda yaklaşık 10 dakika kadar bekledi.

Uçak apronda beklerken, yolların kesilmesi nedeniyle havaalanına gelmekte geç kalan Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Apakan, uçağa çıkarak Clinton'a veda etti.

Uçak, kısa bir süre daha bekledikten sonra, alana hala ulaşamayan sekreteri geride bırakarak ABD'ye hareket etti.

Ziyareti çerçevesinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen Clinton, Dışişleri Bakanı Ali Babacan ile biraraya gelmiş ve Anıtkabir'i ziyaret etmişti.

Clinton, ABD Başkanı Barrack Obama'nın 1 ay içinde Türkiye'ye geleceğini bildirmişti.

Clinton, Türkiye'den ayrıldı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ayrıldım!

ayrıldım!

Ağlıyorum çünkü, mahbub-u kibriyâdan ayrıldım, Yanıyorum çünkü o nur-i evliyadan ayrıldım. Nasıl yer ile bir olmasın ki bu nâçiz bedenim? Mazhâr-ı tecelli, vâris-i enbiyadan ayrıldım. Uçsuz bucaksız bir çölde garip ve kimsesiz kaldım, Marifet incileri saçan bir deryadan ayrıldım. Ayrılığı, yıkıp hep harap etti vücut şehrimi, Yıkıldım, viraneye döndüm, Süreyyâdan ayrıldım. Dünyalarım...
  2. Bill Clinton

Bill Clinton

Bill (William Jefferson) Clinton ABD'nin 42. Başkanı olan Bill Clinton 19 Ağustos 1946'da Arizona eyaletine bağlı Hope kentinde doğdu. Babası William Blythe'yi bir trafik kazasında kaybeden Bill, 16 yaşındayken, annesi Virginia Blythe, Roger Clinton ile evlenince Clinton soyadını aldı. 1968'de Georgetown Üniversitesi'ni bitiren Clinton, burslu olarak bir süre Oxford Üniversitesi'ne devam...
  3. Clinton, Rum lobisini kızdırdı

Clinton, Rum lobisini kızdırdı

KKTC Cumhurbaşkanı Talat'ın, Washington'da Clinton ile görüşeceği haberleri Rum lobisinin tepkisini çekti. KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın, 30 Mart Pazartesi günü başkent Washington'da ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile görüşeceği yönündeki haberler üzerine ABD'deki Rum-Yunan lobisi, başkan Barack Obama ve başkan yardımcısı Joe Biden'a mektup yazarak, görüşmenin yapılmamasını...
  4. Obama Türkiye'den ayrıldı

Obama Türkiye'den ayrıldı

ABD Başkanı Barack Obama, saat 14.20'de Türkiye'den ayrıldı. Obama, Atatürk Havalimanı'ndan Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, İstanbul Valisi Muammer Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ve ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Sharon Wiener ile öteki ilgililerce uğurlandı. Atatürk Havalimanı'na uzun bir araç konvoyu eşliğinde gelen Obama, konvoydaki iki...
  5. Ayrıldık!!!

Ayrıldık!!!

Ayrıldık! İçime bakıyorum, kalbimin derinliklerine, yerle yeksan olmuş. Depremden sonra nasıl görünürse bir şehir, yüreğim aynı öyle görünüyor. Uzun sürecek toparlanması, belli! Ayrıldık! Sonunda huzura erdik mi? Ayrılmak için verdiğimiz gizli savaşı kazandığımıza neden sevinmiyoruz ki? İki ucundan tutup çekiştirmedik mi şu gariban aşkın? Oysa, bütün isteği kocaman gönüllerimizde...

Sayfayı Paylaş