gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çoban güveci nasıl yapılır ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar eşim bir yemek yemiş lokantada çoban güveci demişler. Tutturdu sen de yap diye, bilmiyorum dedim, sor meleklerine dedi :) Bilen varmı bu yemeği ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Malzemeler

1 tatlı kaşığı kimyon

1 baş sarımsak

1/2 kilo parça kuzu eti

2 orta boy soğan

1 orta boy patlıcan

1 orta boy kabak

taze fasulye

5 adet sivri biber

3 adet orta boy domates

1/2 su bardağı su

2 çorba kaşığı margarin

4 çorba kaşığı sıvı yağ

Tuz, karabiber

Yapılışı:

Öncelikle sıvıyağda etleir kavurun. Ardından soğanları piyazlık, patlıcanları alacalı soyup kuşbaşı doğrayalım, fasulyeleri ikiye, sivri biberleri üçe bölelim, kabağı da irice doğrayıp, sarımsakları soyalım. Bütün sebzeleri büyükçe bir kaba koyup tuz, karabiber ve kimyonu ekleyelim. Sebzelerin sulanmaması için 10 dakikadan fazla bekletmeyin. Et suyunu çektikten sonra sebzeleri ilave edelim. Domatesleri kuşbaşı doğrayıp sebzelerin üzerine döşeyelim, üzerine fındık büyüklüğünde margarin parçaları koyalım, yarım bardak su ilave ederek pişirelim.

çoban güveci nasıl yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güveçte Yumurta nasıl yapılır

Güveçte Yumurta nasıl yapılır

Güveçte Yumurta MALZEMELER 1 ufak kangal sucuk 4 adet yumurta 2 yemek kaşığı zeytinyağı Yeteri kadar tuz, karabiber HAZIRLANIŞI Sucuğu zarından ayırın. Halka halka doğrayın. Güveci hafif ateşe koyup ısıtın. Yağı içine ilave edin. Bu yağda sucukları arkalı önlü hafifçe kızartın. Aralıkla olarak yumurtaları tencereye kırın. Üzerine kapağını kapatarak yumurtaların pişirin. Tuzunu ve biberini...
  2. Çoban Salatası tarifi nasıl yapılır

Çoban Salatası tarifi nasıl yapılır

Çoban Salatası tarifi nasıl yapılır Selam hanımlar sizlerden çoban salatası tarifi istiyorum kendi yaptığınız tariflerden olursa sevinirim:)
  3. Nefis Çoban Kavurma Tarifi...Çoban Kavurma Nasıl Yapılır...

Nefis Çoban Kavurma Tarifi...Çoban Kavurma Nasıl Yapılır...

Çoban Kavurma Tarifi Çoban Kavurma Nasıl Yapılır Lezzetli bir o kadarda görüntüsü muhteşem olan iştahınızı kabartan Çoban Kavurma nasıl yapılır işte tarifini veriorum sizlere..Misafirlerinize sunacağınız bu lezzetli yemeği sizlerde yapın... Misafirleriniz hayran kalsınlar...İşte sizinle elbasan tavayı da paylaşmak istiyorum... Malzemeler: 500 gr kuşbaşı doğranmış kuzu but 2 yemek...
  4. Sucuklu Mantarlı Güveç Nasıl Yapılır..Sucuklu Mantarlı Güveç Tarifi..

Sucuklu Mantarlı Güveç Nasıl Yapılır..Sucuklu Mantarlı Güveç Tarifi..

Sucuklu Mantarlı Güveç Tarifi Sucuklu Mantarlı Güveç Nasıl Yapılır Güveç severler işte şimdide böylesini bir deneyin..Sucuğun ve mantarın muhteşem kokusunu güveçle bütünleştirmek için işte tarifini sizinle paylaşıyorum... Malzemeler: 1 kangal sucuk 500 gr mantar 3 soğan 3 diş sarımsak 3 domates 2 sivri biber 4 yemek kaşığı ayçiçeği yağı 100 gr kaşar peyniri Tuz Karabiber Kırmızı pul...
  5. Öğrenmek İsteyenlere Etli Güveç Yemeği Nasıl Yapılır

Öğrenmek İsteyenlere Etli Güveç Yemeği Nasıl Yapılır

Etli Güveç Yemeği Tarifi Etli Güveç Nasıl Yapılır Sevgili melekler, evlerimizde yemekli misafir ağırlarken eskilerden gelme bir kültürle mutlaka çorba, zeytinyağlı çeşitleri, pilav ve etli bir yemek yaparız. Ve de misafir tüm yemeklerden doyasıya yiyene kadar da bırakmayız. :) Biz de bu yazımızda Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden etli güveç nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız ... :)...

Sayfayı Paylaş