gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

coco star kurabiye yapmayı bilen var mı ?

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar coco star kurabiye tarifi olan varmı? Çok seviyorum ve tarifim yok, nette bir sürü şey yazıyor ama size güveniyorum.Ne de olsa tecrübeliler yazıyor :)

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Hamuru İçin:

1 kahve fincanı kakao
    2 yumurta (birinin akı iç malzemesine)
    250 gram margarin
    2 kahve fincanı pudra şekeri
    1 pkt kabartma tozu
    1 pkt vanilya
    Aldığı kadar un

İçi İçin :

2 su bardağı hindistancevizi
    2 çay bardağı purda şekeri
    1 yumurtanın akı

Üst Süsleme İçin:

1 yemek kaşığı nişasta
    1 yemek kaşığı kakao
    1 yemek kaşığı şeker
    1 su bardağı süt (birazı su olursa parlaklık verir)

Yapılışı:

Un dışında tüm hamur malzemesini karıştırın.

Un azar azar ekleyerek yumuşak bir hamur elde edin.

Ayrı bir kapta hindistancevizi, yumurta akı ve şekeri karıştırın.

Hamurdan küçük parçalar kopartarak yuvarlayın ve mümkün olduğunca ince olmasını sağlayarak içini açın.

İç malzemeden koyarak hamuru kapatın. Kapalı yeri alta gelecek biçimde yağlı kağıt serili tepsiye dizin. Fazla basık olmasınlar.(Tombik tombik olacaklar ) Yuvarlak formu korumaya dikkat edin.

180 dereceli fırında kurabiyeleri pişirin.

Üst süsleme malzemelerini karıştırarak pişirin ve soğumaya bırakın.Soğurken arada bir karıştırın..

Soğuyan kurabiyelerin üzerini soğuyan üst süsleme malzemesi ile süsleyin. (ucu sivri sıkma torbasıyla, ince uçlu bir huniyle ya da kalın bir poşete açacağınız küçük bir delikle yapabilirsiniz)

coco star kurabiye yapmayı bilen var mı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bilen var mı??

Bilen var mı??

Evet meleklerim güzel ve trajik bir zeka sorusuyla karşınızdayım:DBu sorunun cevabını hemen netten bakıp bulmaya çalışan ve bulup cevabı yazan arkadaşlar lütfen onun yerine kendi kafanızdan geçen cevabı yazın:DDoğru olsun yada olmasın yazın:DMaksat eğlenmek:D :n028: İŞTE SORU Bir oğlan ve bir kız kardeşlermiş bunların tam önünde bir şelale varmış annesi ve babası bu şelalenin arkasındaymış...
  2. Esennruzgar'dan coco star kurabiye tarifi

Esennruzgar'dan coco star kurabiye tarifi

coco star kurabiye tarifi coco star kurabiye nasıl yapılır meleklerim hindistan cevizli kurabiyeleri çok severim. bu tam benim gibi hindistan cevizine bayılanlar için bir kurabiye kurabiye için 2 yumurta ( birinin sarısı kullanılcak akı harç için) 1 çay bardağı pudra şekeri 1 paket vanilin 1 paket kabartma tozu 125 gram margarin aldığı kadar un 1 çay bardağı kakao ( çay bardaklarım biraz...
  3. Açılama Nedir bilen var mı?

Açılama Nedir bilen var mı?

Merhaba size bir sorum olacak tabi cevap verirseniz bende Açılama Nedir öğreneceğim evet sorumu cümle içersinde sordum ama bir daha net olarak sorayım Açılama Nedir aranızda bilen var mı?
  4. Oruk Nedir ? Var mı Bilen ?

Oruk Nedir ? Var mı Bilen ?

oruk nedir oruk ne demektir Sevgili melekler, yine herkesçe bilinmeyen yöresel bir lezzet oruk nedir bahsedeceğiz sizlere. Oruk, Hatay mutfağının ana yemeklerinden biridir. Et, bulgur, baharat yoğrulup elle oyulduktan sonra içine ceviz veya fıstık ile yağda kavrulmuş kıymanın doldurulup kapatılarak fırında veya yağda kızartılmasıyla yapılan bir çeşit içli köftedir. İşte orukla ilgili diğer...
  5. sedir kurabiye yapmayı bilen biri var mıııı

sedir kurabiye yapmayı bilen biri var mıııı

Arkadaşlar selam. Sedir kurabiye tarifini bilen var mı ? Tadını bilmiyorum ama adı ilginç geldi, nasıl bir şey acaba ? Bilen paylaşırsa sevinirim :)):)

Sayfayı Paylaş