gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Çocuğa isim koyma muhabbeti :))

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

+ çocuğun adını anıl koyalım necati? - ne o öyle anırrr der gibi +buldum..o zmn yamaç koyalım?
    - ben de bişi buldun sandım ne o öyle topaç gibi!
    +...
    + o zmn saraç koyalım?
    - tabi millet de dalga geçsin "saraaççç, gel de kolamı bi aççç" diye
    + ya o zmn mert koyalım. hem daha bilindik isim
    - tabi "mertttt, gel de bizi kerttt" desinler. çocuğumun geleceğiyle oynayamam cevriye
    +allah belanı versin necati

+ adı güzel olsun
    - evet güzel bişey olsun
    + hayır ya güzel olsun yani
    - ee tamam güzel olsun diyorum ben de
    + tamam güzel olsun o zaman
    - ismimi güzel olsun yoksa ismimi güzel olsun
    + anlamadım
    - yok bişey fatma olsun mu
    + olsun
    - tamam

- soyadimiz uçar, simdi bizim kiza ne ad koysak garip olacak necmiye
    + söz koyalim bari, hem marjinal gorunur sevgilim...
    - söz uçar hmmm evet, verba volant da derler latin diyarinda. iyi olur necmiye tamam söz koyalim.

çocuğuna o andaki eğilimlere ve modaya uygun isim seçerek bir halt ettiğini sanan ama çocuğun hep çocuk olarak kalmayacağını aklına getirmeyen ve zaman içinde vereceği ismin anlamının değişeceğini göz önünde bulundurmayan ebeveyndir. örneğin xcan gibi isimler koymak 85 li yılların modasıydı. ancak gün gelecek ve bu çocuklar büyüyecek. ve 40 yaşında eşşek kadar adam olunca bu adamlar neler olacak acaba:

-buyrun muhittincan bey..beni emretmişsiniz..
    +şu dökümandan iki kopya istiyorum..
    -hmmprff...eheueheuehe..
    +ne oldu kızım..ne diye morardın..güleceksen söyle birlikte gülelim*
    -yok bişiy..ay sinir geldi..muhittincan ya...eheueheue

Çocuğa isim koyma muhabbeti :)) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuğa Sınır Koyma

Çocuğa Sınır Koyma

çocuğa sınır koymak çocuğum giyinmek istemiyor çocuğunuza sınır koymak çocuğunuza koyma çocuğa koyma Çocuklar Neden Sınırlara İhtiyaç Duyarlar? Sınırların etkili bir biçimde belirlenmediği ve anne-baba tarafından çocuğa, net olmayan mesajların gönderildiği bir evde büyüyen çocuklar, dünyaya açıldıklarında çatışmalar, reddedilmeler ve olumsuz tepkilerle karşılaşırlar. Çocuklara çevresi ile...
  2. Çocuğa İsim Verilirken , İkaz...

Çocuğa İsim Verilirken , İkaz...

cocuga isim verilirken cok ibret verici bir ikaz hani sag kulagina Ezan sol kulagina Kamet getiriliyor ya ... ve hepimizce malum cenaze namazlarinda ayriyeten ezan okunmuyor kamet getirilmiyor şu demekmis ; " ey insanoglu bak ezanin okundu kametin getirildi biraz sonra cenaze namazin kilinacak" ( bu “ biraz sonra “ mecazi manada , belki 70 sene sonra ama ) o yüzden olüme...
  3. İslamiyette Çocuğa İsim Koyma

İslamiyette Çocuğa İsim Koyma

İslamiyette Çocuğa İsim Koyma nasıl olmalı bu konuda İslamiyette Çocuğa İsim Koyma hakkında bilgisi olanlardan bilgi rica ediyorum.
  4. muhabbet kuşuma isim arıyorum

muhabbet kuşuma isim arıyorum

Arkadaşlar, babam bana bir muhabbet kuşu aldı ama daha adını koymadım.Bana isim bulmam için yardım edebilir misiniz ?
  5. Değişik muhabbet kuşu isimleriniz var mı

Değişik muhabbet kuşu isimleriniz var mı

Babam bana söz verdi karnem iyi gelirse muhabbet kuşu olacak. Arkadaşımda var ve çok güzel birşey. Karnem de bu gidişle iyi gelecek. Ben de şimdiden kuşuma isim arıyorum. Değişik muhabbet kuşu isimleri yaar mısınız acaba ?

Sayfayı Paylaş