çocuğum 14 aylık ve hala yürümüyor

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
çocuğum 14 aylık ve hala yürümüyor
Kızım 14 aylık ve maalesef hala yürümüyor. 12 aylıktı henüz emeklemeye başladı. Öncesinde 4 ay süründü. Ama hala yürümüyor. Ne yapsak bilemedik.Bu durum normalmi? Yoksa dra mı gitsek? Ya da yürümesi için ne yapabiliriz?

bence sorun etmemelisin doktora danışarak içini rahat ettirebilirsin canım

- - - Updated - - -

sana katılıyorum canım

Merhaba;
Her çocuğun gelişimi kendine özeldir.Bebekler genellikle 14-18 ci aylarda yürür.Bu durum biraz da genetiktir.Bebek çoğunlukla anne ve babanın yürüdüğü zamanda yürüyecektir.Genelde iyi emekleyen bebekler geç yürür.Aşırı kilolu olması,yada bebeğin geçirdiği kötü bir tecrübe de geç yürmesine sebep olabilir.Panik yapmayın ,bebeğinizle yürüme egzersizleri yapın.Ellerinden tutarak destek verin.Sevgiler..

evde ellrınden tutara ona yardım et yururmesıne ona guvenı bır tek annesı verır bunu unutma tek basına ayaga kalkabılsın sen ona bu guvenı ver kı korkmasın yurur yurur merak etme herhalde calısyosun ve fırsatın olmuyodur benım oglanı ben ole alıstırdım ellerınden tut evde gezdır haa elınıde fazla kaldırma allah gostermesın gozu falan kaymasın :D:D allaha emanet olun...

canım ben oğlumu anlatıyım sana,7 aylıkken kanepeden tutarak duruyodu ayaksa sonra kanepeden tutarak yürüdü sonra tek elınden tutuyodum yürüyodu evde çarısda ama elını bırakınca yurumüyodu kesınlıkle ve 13 14 aylık oldu emeklemeye basladı sonra babaannesının laflarından bıktım dr a gotordok kalça çıkığına baktı sağ tarafta sankı var dedı sonra o filmlerı baska dra gosterdık sankı solda var dedı sonra bır dr a daha gosterdık ıkınısndede bısey yok dedı gayet ıyı dedı sonra eve geldık bıkaç gun sonra yürüdü yanı tam 16 aylıktı yürümeye basladı takma canım bende üzülüyodum ama beyınden gelmesılazım dedı dr kendını hazır hıssedınce bıanra yürür dedı

Sen endise edip bi an evvel yürüsün diye üstüne düsersen bebiisin cok buyuk bisey yapacagini sanar ve cekinip yürümez. Kendi haline birak bak göreceksin birden yürüyecek :)
Etraftakilerin söylediklerine de kulak asma :tik:

Geri