gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Çocuğum Beni Dinlemiyor Ne Yapmalıyım diyenler için

Konu, 'Çocuk Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Çocuğum Beni Dinlemiyor

Çocuğum Söz Dinlemiyor Ne Yapmalıyım

2012 çocuk modası konularımızdan sonra şimdi de çocuk bakımına dair bilgilere yer veriyor ve bu yazımızda çocuğum söz dinlemiyor diyen tüm anne ve babalar için, çocuğum beni dinlemiyor ne yapmalıyım sorusuna cevap veriyoruz Melek'lerim.

Çocuğunuza söz dinletme değil çocuğunuzla iletişime geçme amacı taşımalısınız. Bunu yaparken de anlayışlı ve şefkatli bir dil kullanmalısınız.Çocuğunuzla iletişime geçerseniz, yani çocuğunuzu anlamaya çalışırsanız o da sizi anlama konusunda daha duyarlı olacaktır.

Çocuğun sizin önemsediğiniz konulara saygı göstermesi, sizin de onun önemsediği konulara bazen size çok çocukça bile önemsemenizle mümkündür.

Çocuklara sürekli olarak söz dinletme amacı taşıyan yetişkinler sevilmezler. Çünkü söz dinletme amacıyla sürekli ya nasihat ya emir kullanırlar ve ses tonlarında daima hakim olma isteği vardır.

Çocuklara hakim olmaya çalışan yetişkinler ise malesef çocukları tarafından ciddiye alınmazlar. Saygı görmezler, bazen ömür boyu saygı görmezler.

Çocuk söz dinlesin diye vereceğiniz emiri biraz daha yumuşak ses tonuyla vermek de değildir. Bu konuda sitemizdeki Güzellikle Söylemek Bu Değil yazısını okuyabilirsiniz. İyilikle yaklaşmak, çocuk ve sizin için iyi davranış, çocuğa şefkatinizi ve anlayışınızı göstereceğiniz davranıştır.

Çocuklarımızın dünyasına girip onları anlamaya çalışmak, ve onların seviyesine uygun bir şekilde kendi isteklerimizi ve nedenlerini onlara anlatmak gerekir.

Çocuğum Beni Dinlemiyor Ne Yapmalıyım diyenler için konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuğunuzun dişlerinin güzel olması için ne yapmalısınız

Çocuğunuzun dişlerinin güzel olması için ne yapmalısınız

Çocuğunuzun dişlerinin güzel olması için birkaç öneri Melişlerim:) Çocuk ilk önce gerekli şekilde beslenmelidir.Dişler kalsiyum ve fosfordan meydana geldiklerinden çocuğun besinlerinde madensel maddeler bulunmalıdır.Süt,peynir.yumurta ve sebzeler bu maddeyi sağlarlar.Açık hava ve güneşte aynı dercede gereklidir.Bebekler için hazırlanan diş fırçalarını 12. ayda kullanmaya...
  2. Çocuğum Beni Neden Dinlemiyor?

Çocuğum Beni Neden Dinlemiyor?

laf dinlemeyen çocuk cocugum beni dinlemiyor çocuğum beni dinlemiyor cocugum laf çoçuğum Anne olan meleklerimiz bilirler çocuklar bazen ne yaparsak yapayım bizi kaale almazlar.Bazen bön bön yüzümüze bakar bazen de yokmuşuz gibi davranızlar.Dinlemezler, istediğimiz hiç bişeyi yapmazlar ve yapmamak için de ellerinden geleni yaparlar.Ben henüz anne değilim ama anne olduğumda çocuğumla aramda...
  3. Saçım dökülüyor ne yapmalıyım diyenler

Saçım dökülüyor ne yapmalıyım diyenler

saçım dökülüyor, ne yapabilirim, ne yapmalıyım, diyenler sizler için öneriler bu yazımızda. Saç dökülmesi, kadınlarda ve erkeklerde gerek görsel soruni gerek ise psikolojik sorunlar yaratabilir. Meleklermekani.com olarak, bu yazımızda saç dökülmesine karşı alınacak önlemleri sunuyoruz sizlere... Saç Dökülmesini Önleyen Beslenme Birçok hormonal, metobolik ve besinsel etkiler ile saç...
  4. Çocuğumun obez olmaması için ne yapmalıyım?

Çocuğumun obez olmaması için ne yapmalıyım?

bebeğim obez mi obez olmamak için Dünyada çığ gibi büyüyen obezite bizlerin eski fikirlerindeki kilolu bebek sağlıklı bebek fikrinin ne kadar yanlış olduğunu ortaya koyuyor. Bebeğiniz doğduğu andan itibaren doktorunuz normal kiloda diyorsa ona daha fazla kilo aldırmak için uğraşmayın! Çünkü bebeğinizin damak tadını siz oluşturuyorsunuz ve obez olmasını da ancak siz önleyebilirsiniz. Nasıl...
  5. Erkek çocuk olması için ne yapmalı ?

Erkek çocuk olması için ne yapmalı ?

Arkadaşlarım erkek çocuk olması için ne yapmalı bildiğiniz bir dua yada bir kür var mı ? Gerçi eşime diyorum cinsiyeti senin spermlerin belirliyor, o eksiden di işte kadın olup bana bi kız bi erkek veremedin bilgileri. Kuran-ı Kerimde bile geçiyor cinsiyeti erkeğin belirlediği :)) Bildiğiniz bir yöntem var mı arkadaşlarım. Züleyha İşler.

Sayfayı Paylaş