Çocuğum Beni Neden Dinlemiyor?

HaYaL

Daimi Üye
Üye
Çocuğum Beni Neden Dinlemiyor?
laf dinlemeyen çocuk cocugum beni dinlemiyor çocuğum beni dinlemiyor cocugum laf çoçuğum
Anne olan meleklerimiz bilirler çocuklar bazen ne yaparsak yapayım bizi kaale almazlar.Bazen bön bön yüzümüze bakar bazen de yokmuşuz gibi davranızlar.Dinlemezler, istediğimiz hiç bişeyi yapmazlar ve yapmamak için de ellerinden geleni yaparlar.Ben henüz anne değilim ama anne olduğumda çocuğumla aramda böyle bi kopukluk ,iletişimsizlik olmasını hiç istemem.Bu konudan şikayetçi meleklerim bakın çocuğunuzun sizi dinlememesi nelere bağlı olabilirmiş.

5-5218.jpg

Çocuğunuz Sizi Neden Dinlemez?
Çocuğunuzun kıyafetleri uyumsuz olduğunda bile kıyafetlerini değiştirmesini söylemiyor musunuz? Aslına bakarsanız uyuşmayan renkleri giymek onun umurunda değil. 3 yaşında veya 9 yaşında olduğunda yine müdahale edemezsiniz. Yeni yiyecekleri ona tanıtmak da, ayrı bir problem olabilir. Aç kalana kadar yemek vermemek, kızmak, onu utandırmak, bütün bu anne taktikleri çocuğunuzun yeni bir yiyecek için ağzını açmasını sağlamayabilir. Peki, neden?
Sonuç olarak çocuklar, kıyafetleri, arkadaşları ve yaptıkları aktiviteler konusunda ailelerini reddetmenin normal bir durum olduğunu düşünüyorlar.
Çocuklarınızın size karşı gelmemesi gereken durumları basitçe düşünün ve bunlardan onları haberdar edin.
Dört ve yedi yaşları arasındaki çocuklar ahlak kurallarına uyan davranışları anlamaya başlarlar ve bu alanlarda ebeveynlerini örnek alırlar. Aynı zamanda kendilerine ait kişisel bir alan olduğunu ve ebeveynlerini dinlememeleri gerektiklerini de anlıyorlar. Mesela ekoseli bir etek ile çizgili bir tişört giymek için ailelerini dinlememeleri gerektiğini akıllarında bulunduruyorlar.

Son düzenleme:
Geri