gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Çocuğum Ders Çalışmak İstemiyor

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

çocuğum ders çalışmak istemiyor ders çalışmak Nedir bu çocuklardan çektiğimiz arkadaşlarım ya, Yahu büyüdükçe dertleride büyüyor, millet ekmek bulamaz biz yemek yediremeyiz, çocuklara bakıyorum zehir gibi ders çalışıyorlar. Bizimki orta 2 ye gittiği halde hadi oğlum ders çalış demekten artık bıktık usandık. Sizlerde durumlar nasıl arkadaşlarım. Bizimkisi hiç ders çalışmak istemiyor. Sizin bu konuyla alakalı düşünceleriniz nedir. Bu durum sizlerdede var ise nasıl aştınız, yada nasıl aşabiliriz ?
    Hatta ona uygun bir resimde gördüm paylaşayım aynı bu durum :)

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    İlköğretim çocukları aslında diğer yaşlara göre daha eğilimlidir ders çalışmaya.Ama ders çalışmaktan daha eğlenceli bir şeyleri varsa muhakka ki aklı bi şekilde onlara kayacaktır.
    Ders çalışmayı eğlenceli hale getirmeyi dene halacım.Mesela ödev yaptığında onu ödüllendir.Ne bileyim ödül her zaman iyi bi koşullanma aracı olmuştur.Tıpkı cezalar gibi...

Yakışıklı prensimize derslerinde başarılar diliyorum.Hayal öğretmenden sevgiler saygılar...

3. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    sadminn ilk önce demeliyim kii resimmm harikaa olmuşş cokk güldümm...
    sorma benim dee kardeşim orta 3 dee yokk derss diye bişey yokk okula bile zorr gönderiyoruzz...
    okulll başladıı kardeşimm okulun tatill günlerinii resmii tatillerii falan hesaplamaya başladıı düşün artıq ne kadar istemediğinii...
    yaa bizzz önce konuşmayıı denedikk neden okuması gerektiğinii..
    okumazsaa ne olacagınıı dedik...
    sonra hayalinn dee dediği gibii ödüll olayına girdikk ehhh öle böleee birazcıkta olsaa yaklaştııı dersee ama sanmıyorumm okuyacagını...
    bence bir cocugun içinde okuma hevesiii yoksaa ne yaparsakk yapalımm olmuyor...ne yazık kii....
    ne diyeyimm allahh yardımcınn olsunn sadmin...

4. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Yahu bizde okula gittik biz böylemiydik?Şimdiki çocuklar hiç hevesli değiller.Konuşun sadmin yani belki bunun altında yatan bazı sebepler vardır.Birşeyler eksiktir yada fazla.

5. hüzünlü

hüzünlü Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde orta sona giden bir kızım var aynı dert bendede var başka çocuklar zehir gibi ama dediğiniz gibi çocuğun içinden gelecek okumak olmayınca olmuyor allah yardımcımız olsun

6. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Aslinda kendi sorumlulugunu alip tek basina ders calisacak yasta,biraz uzerine dusmemeye calisin,calismadigi surece arkadaslarinin yaninda geri kaldigini kendisi gorecek.Calis calis demek daha cok ters etki yapiyor,bu yastaki bir cocuk icin ders calismak eglenceli hale getirilemez,sadece soumlulugunu bilmesini saglayabilirsiniz.

7. twins

twins Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çocuklara okuldan gelir gelmez ders çalış dememek lazımmış..zaten okulda ödev veriyolaronları yapmak zorunda yapmıyosa da okulda sonuçlarına katlanmak zorunda...öğretmeniyle konuşşanız mesela bigün dersini yapmadıysa ertesi gün ceza olarak hem o ödevi tekrar yapmasını istesin hem de yen ödevler versin..sen de hiç karışma ders çalış deme...elbet bu benim görevim yapmalıyım diyecek... pc başında oturma süresi de günde mesela 1 saat olsun daha fazlasına ne yaparsa yapsın izin vermeyin..

8. peri_09

peri_09 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yhabakın hanımlar bn öğrenciyim fakat sıkıntım yok neden biliyonuzmu çünkü benim a,lem hiç beni şımartmadı hep bana bunu yaparsan bu olur bunu yapmaz bu olur dedi siz cocuklarınızı sıkar hep harclık yada istediklerini yaparsanız artık onlar demeye baslar benim annem yada babam var nası olsa onlar her istediğimi yapıyorlar ne gerek var okumaya derler........size tavsiyemmm:)))

9. ^Gri Melek^

^Gri Melek^ Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    Valla senin cocuk ders calismak istemiyormus...yine iyi:D Benim oglum 4 yasinda simdi anaokuluna gidiyo tek yaptigi oyun oynamak okulda... Ama tatil gunleri iple cekiyo bide dersler baslasa heralde hic gitmicek okula...Yemek konusundada sorunum var:D Her lokmasini benim hatirlatmam gerekiyo yemesi icinhahaha

10. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
    lalem seninki pek bi erken başlamış tatil günlerini beklemeye

11. zuzumm_

zuzumm_ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    197
    Ödül Puanları:
    63
    bence konuşmalı olmadı psikiyatri her çocuğn ihtiyacı var aslında doktorlar daha ii konuşuyolar onlarla kardeşimden biliyorm doktora "ders çalışmayı istiyorm ama bilgisayar yüzünden oynayamıyorm" onu kaldırıyorz ortadan ilgilenek başka bişe buluyo ama o dönemler baya faydası olmuştu bence kulak vermelisin bana:)

12. dilek__

dilek__ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doktora flan gösterseydiniz hiperaktivite, olabilir çocuğunuzda küçük yaşta çocuklarda ortaya çıkar bu dikkat eksikliği deslere konsantre olamaz ama küçük yaşta daha kolay tedavi edilebilir.. bi doktora göstermekte fayda var bişey kaybetmezsiniz.. hiperaktivite 'yi bi incelemenizde fayda var diye düşünüyorum.. umarım geçici bişeydir..

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

onunla sohbet edin

1.yol) oglunuz yada kızınızla iyi bir sohbet teikden sonra onun hayallerini ögrenin her çocuk telefon ister ona diyinki sen bu okulu bitirirsen sana telfon alıcam diyerek onu teşvik edin eger sözünü tutarsa ona bt ve kamerası olmayan telefon alın lıseye gidince ona daha iyisini mezun olunca daha iyisini gibi eger 2.yol) olmazsa ona ders çalış demeyin sene sonunda hatasını anlayarak çalışmaya başlayacaktır. :)))))) 3.enetkiliyol :)))) Ama ona hayatın acı yanlarını tatlı dil ile örneklendirerek anlatın örnegin ben babamla dışarı cıkınca babam bana fakir insanların çektigini;benim okuldaki birgünlük yemek parasını bulmak için sabahtan akşama kadar gezdigini vs anlatırdı beni (amele pazarı) diye bildiğim yerlere götürüp onların neler yaptıgını anlatır veya beni tarlaya götürüp (hegme)diye bidigim fidan dikilecek çukurların 5-10 tanesini kazdırıp amelerlerin bu işi tek basına yaptıgını ve 5liraya yaptıgını söylerdi bu tip yöntemler en etkilisidir bunları deneye bilirsiniz

benim yasım 15 bende öyle idim ben 3. yol ile döndüm ders çalışmaya
    not:))))))bence 3. yoldan başlayınsonra 1.yoldan sonra 2. yolu deneyin(BAGZEN GEÇ OLABİLİYOR ARTIK YAPACAK BİŞEY KALMIYOR )

14. papattya

papattya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Şu kadarını söyleyebilirim hadi kalk git ders çalış lafı kesinlikle insanı dersten soğutuyor. Özellikle hepiniz oturup tv falan izlerken çocuğa hadi git ders çalış demek dersten soğutmaktan başka işe yaramaz.Benm tavsiyem çocuğu siz çalıştırın dersleri hatırlamıyorsanızda bi şekilde yardımcı olmaya çalışın. ve en önemlisi çocuğun sade ve sadece kendisi için çalışması gerektiğini anlamasını sağlayın.

Çocuğum Ders Çalışmak İstemiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yatarak Ders Çalışmak

Yatarak Ders Çalışmak

Yatarak Ders Çalışmak Zihnin dağılmasına yol açan önemli faktörlerden bir tanesi de yatarak ders çalışmaktır. Ne kadar iyi niyetli olursa olsun, ders kitabını eline alıp şöyle uzanarak çalışmak istemenin doğurduğu tek sonuç vardır: uykuya dalmak ve çalışmayacak kadar gevşemek. Uyku ve uyanıklıktan sorumlu anatomik yapılar beyin sapındadır. Kas geriminin belirli düzeyde olması ve kaslardan...
  2. çalışmak istemiyor musun yoksa?

çalışmak istemiyor musun yoksa?

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Sosyetik çocuk yetiştirmek istemiyorum

Sosyetik çocuk yetiştirmek istemiyorum

demet kutluayın oğlu demet kutluay çocukları kutluayın çocukları kutluay ve çoçukları Kesinlikle doğru demet kutluaya katılıyor ve düşüncelerinden dolayıda kutluyorum:D Ünlü isimler erken yaşta yabancı dadılarla yabancı dil öğretilen çocuklar hakkında ne düşünüyorlar işte yanıtı.. Kızı İrem 2.5 yaşına giren, oğlu Ömer de 5.5 aylık olan Demet Kutluay, geçtiğimiz...
  4. çocuğunuz nasıl ders çalışıyor?

çocuğunuz nasıl ders çalışıyor?

Sessiz ve düzenli ortamda ders çalışmanın daha verimli olduğunu düşünenlerdenseniz, yanılıyorsunuz… Bakın uzmanlar bu konuda ne söylüyor? Çocuğunuz ders çalışırken müzik mi dinliyor? Bütün ısrarlarınıza rağmen ödevlerini çalışma masasında değil de, koltukta mı yapıyor? Ya da bir eliyle yazı yazarken, diğeriyle kalem mi çeviriyor? Velileri telaşlandıran bütün bu davranışlar aslında çocuğun...
  5. eşim çocuk istemiyor...

eşim çocuk istemiyor...

kızlar okadar kırlıyorumki biz iki yıllık evliyiz maddi durmumuz çok ta aman aman değil ama geçiniyoruz çok şükür ikimizde çalışıyoruz ama eşim çocuk istemiyor bende çok kırlıyorum biraz daha bekleyelim para biriktirelim diyor.. ama biriktiği falanda yok bu gidişle iyice geç olcak benimle evlenen herkes ya hamile yada doğurdu bide herkes soruyo iyice bunalıyorum... ne yapsmda bu fikri ona...

Sayfayı Paylaş