Çocuğum olmuyor nasıl dua etmeliyim ?

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

 1. BEYZA21

  BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  9.019
  Beğenilen Mesajlar:
  1.433
  Ödül Puanları:
  113
  Günümüzde kısırlık oranı gittikçe artsada tıptaki yenilikler umutlandırıyor.Çevresel faktörler,genetik yatkınlık,düzensiz beslenme,zararlı alışkanlıklar,kilo,hormonal problemler,kalıtsal hastalıklar kısırlık nedeni.Modern tıpta çare bulamayan bir çok çift çareyi bitkisel kürlerden, dualar da aramakta.Biz bu konumuzda çocuk sahibi olmak için okunacak dualara yer vericez.Öncesi ; Çocuk sahibi olmak için okunacak dua , Çocuk olması için dualar adlı konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.
  Yaradan dert vermiş dermanını da beraberinde vermiş.Çok şükür her derdin devası var ölüm den başka.Çocuk sahibi olamayan kardeşlerimiz üzülmesin bunun da bir sınav olduğunu unutmasın ve yaradandan her şeyin hayırlısını dilesin.Unutulmamalıdır ki yaradan için hiç bir şey zor değil.Her şey onun Ol demesine bağlı.Ne zamanki ümidiniz kırıldı Hz meryemi hatırlayın ve Hz zekeriyayı.Her ikiside asırlar boyu ibretlik bir ders tir.Çocuk sahibi olamayan kardeşlerim derdiniz için öncelikle Allaha sığının ve tıptan olabildiğince yararlanın.Beraberinde vereceğim duaları okuyun.Bir çok kişi bu dualarla mucizevi bir şekilde gebe kalmıştır.Bu duaların sizlere de şifa olup,yuvalarınızı hayırlı evlatlarla taçlandırmasını temenni ediyorum.

  çocuk olması için dua.jpg

  Çoçugu olmayan kimse 707 kere "Ya Varis" okursa Allahin izniylehayirli evlat sahibi olur.

  *Çoçugu olmayanlar 4 Cuma üstüste 1000 kere "Ya Evvel" okumalidir.*Düsük ihtimali olan hamile bayanlar esleriyle beraber "El Mübdi" okur.

  Çocuğu olmayan bir kadın, yedi gün oruç tutup iftar vaktinde ;

  Allahümme Yâ Musavvir,Allahümme Ya Bari,Allahümme Ya Halık isimlerini su üzerine 21 kere okuyup üfürse ve o sudan iftar açarsa Cenab-ı hak bu isimlerin hürmetine makbul bir çocuk ihsan eder.

  Çocuk sahibi olmak isteyen ALLAHÜMME YA EVVELÜ 100 kere okuyacak

  Çocuğu olmayanlar için Zekeriya (a.s)’ın duası kabul olmuş bir duadır.

  “Rabbi hebli min ledünke zürriyeten tayyibaten inneke semiudduai”

  “Rabbim,bana katından tertemiz soy armağan et.Doğrusu Sen duaları işitensin.”

  Çocuğu olmayan bir kadın, yedi gün oruç tutup iftar vaktinde “Yâ Musavvir, Ya Bari, Ya Halık” isimlerini su üzerine 21 kere okuyup üfürse ve o sudan iftar eylese Cenab-ı hak bu isimlerin hürmetine makbul bir çocuk ihsan eder.


  Vellezîne yekûlûne rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lil muttakîne imâmâ(imâmen).

  Anlamı

  Rabbimiz! Bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve zürriyetler bağışla ve bizi takvâ sahiplerine önder kıl! derler.

   
  Kuzusunun Anası bunu beğendi.
 2. Melekler Mekanı

  Melekler Mekanı Tavsiye İçerikler Üye

  Benzer İçeriklerimiz:
   
 3. Feraceli ybz

  Feraceli ybz Forum Okuru

  ALLAH RAZI GELSİN ALLAH KİMSENİN KUCAĞINI BOŞ BIRAKMASIN.AMA BUDA SINAV ARKADAŞLAR ÜZÜLMEYİN ALLAHA SIĞININ .
   
  asiye sarı bunu beğendi.
 4. BEYZA21

  BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  9.019
  Beğenilen Mesajlar:
  1.433
  Ödül Puanları:
  113
  Merhaba ; Allah sizden de razı olsun ,yorumlarınız için teşekkür ederiz.
   
Çocuğum olmuyor nasıl dua etmeliyim ? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Mevlid Kandili gecesi nasıl dua etmeliyim

  Kızlar selamlar. Mevlid Kandili gecesine nasıl dua etmeliyim? Acaba bunun bir yolu yordamı varmı yoksa diledeğim gibi mi dua edeceğim ?
 2. Miraç Kandilinde Nasıl Dua Etmeli?

  bu konu miraç kandilinde edilmesi gereken dualar ve ibadetler hakıknda bilgiler içermektedir. Müslümanlar için çok hayırlı olan kandillerden biri Miraç Kandilidir. Miraç kandili 2013 yılın da 5 Haziran Çarşamba gününe denk gelmektedir. Bu mübarek gecede hangi duaların okunması gerektiğini merak edenler için gerekli dini bilgileri paylaşıyor. herkese hayırlı kandiller diliyoruz. Euzü...
 3. Miraç Gecesinde Nasıl Dua Etmeli?

  miraç kandili duası miraç kandili 2013 miraç gecesi Sevgili melekler, bu gece mübarek Miraç Kandili gecesi. Bu gece tüm gönüller Allah aşkıyla dolu bir şekilde dua edecek ve ibadette bulunacak. Tüm İslam aleminin bu güzel gecesini kutluyor, bu gece edebileceğiniz bir kandil duası paylaşıyoruz sizlerle... Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın (S.A.V) insanlık adına Alemlerin...
 4. Çocuğum olmuyor nasıl bir tedaviden geçicem?

  kısırlık nedenleri,kısırlık nedir,kısırlık tedavisi,kısırlık varlığında uygulanıcak tedaviler hakkında bilgiler Açıklanamayan infertiliteye aslında muhtemelen hücresel bazı bozukluklar sebep olmaktadır ancak bugünkü teknoloji bu sorunları saptayamamaktadır. Bütün tahlilleri normal hastalarda açıklanamayan infertilite teşhisinin konulması için laparoskopi yapılması ve bunun da normal bulunması...
 5. Çocuğumuz olmuyor nasıl bir yol izlemeliyiz?

  çocuğumuz olmuyor ne yapmalıyız,çocuk olması için ne yapmalı,çocuğu olmayanlar nasıl yol izlemeli,kısırlık tedavisinde çiftlerin değerlendirilmesi ,kısırlık tedavisi hakkında bilgiler İstendiği halde çocuk sahibi olamama veya kısırlık, çiftlerin yaklaşık % 10-20'sini etkileyen bir problem olup korunmasız düzenli cinsel ilişkiye rağmen bir yıllık süre sonunda gebe kalınmaması olarak...

Sayfayı Paylaş