gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çocuğumu okula zorla yolluyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Çocuğumu okula yollayana kadar akla karayı seçiyorum.Benim durumumda olan anneler varmı, bir tek bizimki mi böyle, şaştım kaldım :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Özelliklede ilkokula yeni başlayan bir çocuk ise bu durum son derece normaldir. Çünkü çocuk yeni bir ortama başlama ile ilgili birçok kaygı yaşayacaktır. Öğretmenine kendisini gösterebilecek mi, arkadaşları onunla oyun oynayacaklar mı, annesi okul çıkışı kendisini almaya gelecek mi gibi sorular çocuğun zihninden geçebilir. Aileler bu süreçte sabırlı davranmalılar. Her uyum sürecinde olduğu gibi okula başlama sorunu da belirli bir süreçte aşılabilir.
    Tavsiyelerimiz;

- Okul öncesi okul ortamı ve öğretmen ilişkileri ile ilgili kendi yaşantılarınızdan örnekler verin. Başlangıçta sizin de yaşadığınız kaygıları onunla paylaşın.
    - Okul ile ilgili negatif konuşmalardan kaçının.
    - Mümkünse kendi okul resimlerinizi ona gösterin.
    - Okula başlayan çocukların yaşayabileceği sorunları içeren kendinizin oluşturduğu bir öykü anlatın.
    - Okul bittiğinde onu kimin karşılayacağını mutlaka anlatın. Belirsizlik kaygıyı artırır.
    - O evde yokken sizin neler yapacağınızı anlatın. Çocuklar bunu çok merak ederler. Eğer evde bir kardeş varsa bu çocuğun yaşayacağı merakı artıracaktır.
    - Bir süreliğine onunla okula gidin aşamalı olarak yavaş yavaş okula alıştıkça okuldan uzaklaşabilirsiniz.

çocuğumu okula zorla yolluyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuk Okul Sağlığı

Çocuk Okul Sağlığı

sağlıklı bir çevremiz olması için okulumuzda ne gibi çalışmalar yapabiliriz İnsan yaşamı içinde okul çagı neden özel bir dönemdir? Okul çağı çocukların büyüme ve gelişme dönemidir. Bu dönemde erken fark edilen büyüme-gelişme bozukluklarının önüne geçmek daha kolaydır. Okulda çocuklar toplu halde bulundukları için bulaşıcı hastalıkların görülme ve yayılma hızı daha fazla olabilir, ancak toplu...
  2. Çocuğum Okula Hazır mı?

Çocuğum Okula Hazır mı?

Özet: Bir çocuğun okula başlayıp başlamayacağına, 1 yıl daha anaokuluna, anasınıfına gitmesinin mi daha iyi olacağına yoksa okula başlamasının çocuk için daha uygun olduğuna karar vermek her aile için kolay olmayabilir. Bu kararı verirken anaokulu öğretmenlerinin, çocuk doktorlarının ve başlaması düşünülen okul yönetiminin fikri çok önemlidirAile bu kararı verirken çocuğunu iyi...
  3. çocuklarda okul öncesi eğitim

çocuklarda okul öncesi eğitim

okul öncesi eğitim kaç yaşında başlamalı anasınıfına kaç yaşında başlanmalı Okul başlıyooooor! Okulların açılmasına az bir süre kaldı. Okul öncesi eğitime veya okula yeni başlayacak çocuklar ve okula dönüş yapacak çocuklarla ilgili tüm sorularınızın yanıtı burada! Okul Öncesi Eğitim Kreşe başlayan çocuğun 7 korkusu Büyük gün geldi: Çocuğunuz kreşe başlıyor! Okul öncesi eğitim çocuğu okul...
  4. Okul Öncesi çocuk tekerlemeleri

Okul Öncesi çocuk tekerlemeleri

Okul Öncesi Eğitim Tekerlemeleri anasınıfı Tekerlemeleri LEYLEK Leylek leylek havada, Yumurtası tavada, Gel bizim hayata, Hayat kapısı kilitli, Leyleğin başı bitli. DEDE Altı kere altı otuz altı Dedemin sakalı yolda kaldı Sakalını aldı dereye attı Dedem sakalsız kaldı ÖRDEK Çık çıkalım Çayıra Yem verelim Ördeğe Ördek yemi yemeden Ciyak miyak Demeden Aldım baktım Kimi çıkardım KOMŞU Komşu...
  5. Okul Çocukları Nasıl Beslenmeli?

Okul Çocukları Nasıl Beslenmeli?

okul çocuğunun beslenmesi, okul çocuğu için günlük menü, sağlıklı beslenme Sevgili melekler, okul çağındaki çocukların beslenmesi son derece önemlidir. Tam gelişme çağıda olan okuş çocuklarının sağlıklı beslenmeleri için her besin grubundan yeterli mikltarda tüketmeleri gerekir. İlerdeki hayatlarını etkileyecek olan doğru beslenme alışkanlıklarının daha çocuk yaşta edinilmesi gerekir....

Sayfayı Paylaş