gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Çocuğumun öksürüğü için ne yapabilirim

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhabalar. Çocuğum bir süredir öksürüyor ve içtiği ilaçların da pek bir faydasını göremedik.Acaba öksürüğü için yapabileceğim ne var? Tecrübeli anneler yardım edin lütfen..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Çocuklarda en sık rastlanan şikayetlerin başında öksürük gelir. Öksürük 3-4 gün gibi kısa süreli olabildiği gibi, 1 aydan daha fazla da devam edebilir. 3-4 haftadan uzun süren öksürükler kronik öksürük olarak değerlendirilir. Bu durumda mutlaka ileri tetkik edilmesi gerekir.Çocuğunuz öksürerek üst veya alt solunum yollarındaki enfeksiyon etkeni ve alerjik madde gibi yabancı cisimleri vücudundan atmaya çalışır.
    Çocuğunuzun Vücut direncini arttırın Özellikle yuva ya da kreşe giden çocuklarda kış aylarında her ay hafif üst solunum yolu enfeksiyonları geçirilir. Öksürük kısa süreliyse, ateş ve solunum sıkıntısı eşlik etmiyorsa bu yaş grubundaki çocuklarda öksürük ilaçları kullanmaya gerek yok.

Peki ne yapmalıyız kısaca dikkat etmemiz gerekenler..

Öncelikle evde kesinlikle sigara içmemelidir. sigara dumanı ciliaların hareketlerini felce uğrettığı gibi mukus salınımını da arttırır.İkinci önlemimiz ise mukus salgısını inceltmek ve irritasyonu yumuşatmak için çocuğumuza bol su veya benzer sıvılar içirmek olmalıdır.Üçüncü önlemimizde havayı nemlendirici cihazlar kullanmak olabilir.

karakuzu bunu beğendi.
  3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Bizim bebişlerde öksürük çok oluyor. 9 yaşında ki oğluma zencefil, bal ve limon karışımından veriyorum iyi geliyor. 20 aylık ikizlerim içinse ayaklarını vikisleyip çoraplarını giydirip yatırıyorum. Ihlamur kaynatıp içine bal atıp veriyorum. Odayı sık sık havalandırıp nemlendiriyorum.

4. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Cocugun yattigi odada kalorifer petegi varsa üzerine cok islak bir havlu koyabilirsin bu sabaha kadar rahat uyumasini saglar. Benim ilk önce yaptigim sey budur :) Cocugunun kac yasinda oldugunu da yazarsan daha cok yardimci olabilirim :tik:

Çocuğumun öksürüğü için ne yapabilirim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çocuklarımızın güzel konuşması için ne yapabiliriz..

çocuklarımızın güzel konuşması için ne yapabiliriz..

* Anne babaların bebeklerini severken çocuk diliyle konuşmaları yanlış. Bu, çocuğun uzun bir süre düzgün konuşamamasına sebep olur. * Onlarla olgun bir dille, büyük bir insanla konuşur gibi ve düzgün bir telaffuzla konuşulmalıdır. * Aileler çocukların sokak hayatına mutlaka müdahale etmeli, argo ve kaba söz konusunda müsamahalı davranmamalıdır. * Sürekli müzik klipleri ve reklam seyreden...
  2. Çocuğunuzda sağlıklı bir mahremiyet duygusu gelişimi için neler yapabilirsiniz

Çocuğunuzda sağlıklı bir mahremiyet duygusu gelişimi için neler yapabilirsiniz

Çocuğunuzda sağlıklı bir mahremiyet duygusu gelişimi için neler yapabilirsiniz BANYO VE TUVALETLERDEKİ DAVRANIŞLARINIZA DİKKAT! Bir yaşından sonra eğer çocuğunuzla beraber banyoda siz de yıkanıyorsanız bu durumu değiştirin. Bu tür vücut yakınlığı çocuğunuzun bilinç altı süreçlerinde ilerleyen dönemlerde zihninde karmaşık ilişkilerin doğmasına yol açar. Çocuk kendi bedeniyle anne ve...
  3. Babalar çocuklarıyla etkin iletişim için neler yapabilir?

Babalar çocuklarıyla etkin iletişim için neler yapabilir?

Çocuk yetiştirmenin zorluklarını herkes bilir ve bu konuda özellikle annenin rolüne vurgu yapılır. Anne eğitimine yönelik kitaplar, yayınlar ve çalışmalar oldukça fazladır. Acaba kişilik gelişimi için anne etkisi yeterli midir? Babanın çocuk eğitimi üzerinde sadece bir tamamlayıcı unsur olduğu görüşü eksik bir yorumdur. Baba modeli kişiliğin güven-güvensizlik, otorite, bağımlılık,...
  4. öksürük için ne yapmalı

öksürük için ne yapmalı

Öksürüğü kesmek için ne uygulayacağız ne yapmak gerekiyor ? Bir türlü geçmiyor bıktım ilaç kullanmaktan arkadaşlarım yaa lütfen yardım tavsiyeee :S
  5. Çocuğum iştahsız ne yapabilirim?

Çocuğum iştahsız ne yapabilirim?

çocuklarda iştahsızlık,çocuğumun yemek yemesi için ne yapmalıyım,iştahsız çocuğun beslenmesi,çocuklarda yeme problemi hakkında bilgiler * İştahsız olan çocukların ilk olarak çocuk doktoru tarafından muayene edilmesi gerekir. İştahsızlığın demir eksikliği, mide problemleri vb. şeklinde pek çok fizyolojik sebebi olabilir. Bunun dışında çocuğun iç dünyasında yaşadığı bazı sorunlar da...

Sayfayı Paylaş