çocuğumuzu radyasyondan koruyalım

Onurlu_Deniz

Yeni Üye
Üye
çocuğumuzu radyasyondan koruyalım
laptop radyasyon bebeklerde radyasyon laptopta radyasyonun bebeğe zararları radyasyonun hamilelere zararları
5810_01.jpg
Günlük hayatımızın vazgeçilmez parçaları olan cep telefonu, dizüstü bilgisayar, monitör, televizyon, bulaşık makinesi, buzdolabı gibi birçok elektrikli ve elektronik alet; elektro manyetik radyasyon ( EMR )yaymaktadır.

Dünya Sağlık Örgütü, bağışıklık, sinir sistemi ve kafatası gelişimi devam ettiği için bebekler, çocuklar ve gençlerin cep telefonu kullanmamalarını, kullanımın zorunlu olması halinde de günde 10 dakikayı geçmemelerini önermektedir.

Özellikle çocukların cep telefonu kullanımı kısıtlanması gerekmektedir. Çünkü elektromanyetik radyasyondan etkilenme oranları yetişkinlere oranla çok daha yüksektir. Bunun başlıca nedenleri çocukların kafatasının daha ince olması nedeniyle elektromanyetik radyasyonun daha derine nüfuz edebilmesi ve vücut boyutlarının küçüklüğü nedeniyle EMR'nin etkilerinin yetişkinlerdekinden çok daha fazla olabilmesidir. 5 ila 14 yaş arasındaki çocukların beyninde 2 dakikalık cep telefonu görüşmesi sonrasında ciddi ısınma sorunları yaşandığı tespit edilmiştir.

5810_02.jpg
Elektromanyetik radyasyonun hormonal sistemi etkilemesi nedeniyle hamilelerde gebeliğin tehlikeye girmesi, düşük riskinin artması ve embriyo gelişiminin zarar görmesi gibi ihtimalleri artırmaktadır.

Bu noktalar dikkate alındığında elektromanyetik radyasyondan korunmak büyük önem taşımaktadır. İngiltere’de Bağımsız Coghill Laboratuarlarında yapılan araştırmalar, PhoneShield'in, özel kristal teknolojisi sayesinde, cep telefonu radyasyonunun kan hücrelerine verdiği zararı en az %74.4 oranında azalttığını kanıtlamıştır. PhoneShield' ın kullanım süresi minimum beş yıldır.

İyi güzel demişsinde canım etrafa bakıyorum eskiden çıngırakla oynayan bebeklerin elinde cep telefonu.Gençlerimizi demiyorum bile.Yemek yerken bile masa altından mesaj çekiyorlar.Teknoloji ne kadar ilerlerse sağlık sorunlarıda o kadar çoğalıyor gibi geliyor bana..

Ayrıca teşekkürler güzel paylaşım için.

merhaba hanımlar,
geçenlerde haberlerde ankarada bir boya firmasının elektromanyetik radyasyon önleyici boya yaptığını okudum. çok hoşuma gitti, titizlikle yürüttüğüm bir araştırma sonucunda ürünün kimliğine ulaştım, www.shieldon.com.tr diye bir sitesi var. Hatta fabrikayı da aradım, çok cici bir kız oldukça da bilgili, iyi niyetli şekilde ürünle ilgili bilgiler verdi.

Biz bundan birkaç ay önce btk ya bir radyasyon ölçümü yaptırmıştık, evimiz ankara Oranda. Karşı tarafımızda tv vericileri falan var ve bizim evdeki radyasyon değeri ne çıksa iyi, 8 kilowatt/m2. Halbuki olması gereken maksimum değer 1 mikrowatt/m2 imiş. Biz bunu görünce tabi küçük bir şok yaşadık, hukuki işlemler başlatıldı ve 2014'ün sonuna kadar bu vericilerin azaltılacağı yönünde bilgi aldık.

Gelgelelim biz birkere pipiriklendik, eşim bu bahsettiğim boyadan tam 7 kutu sipariş etti, duvarlar tavanlar vs heryeri boyadık hatta eşim parkeleri bile söküp altlarını dahi boyadı.

Sonuç mu, 8 kilowattan 1 mikrowata düşüş :)) Valla biz inanamadık, ama herkese de tavsiye ediyoruz. Artık eşimle daha az kavga ettiğimizi farkettik, meğerse radyasyon bizde gerginlik yapıyormuş! (şaka yapmıorum bu bilimsel bir şey :)) Özellikle bebek bekleyen hanımlar, ürünü en azından bebek odalarına uygulamalı.

Geri