gebe
  1. zuzumm_

zuzumm_ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    197
    Ödül Puanları:
    63

çocuğumuzun masalı (minnoş)

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında zuzumm_ tarafından paylaşıldı.

Minnoşyeni doğmuş küçüksevimli mi sevimliaşırı derecede şeker bir kediydi.Ormanın derinliklerinde dünyaya gelmişti.Minik gözleri dünyaya şöyle bir baktı.Dünyayı sevmemişti.Çünküormanın içinde birbirinden farklı bir çok vahşi hayvan yaşıyordu.Bu hayvanları gördükçe dünyadan daha çok ürküyordu.Annesi onu yatıştırmaya çalışsa da bu hiç bir işe yaramıyordu. [​IMG] Aradan yıllar geçmiş Minnoş büyümüştü.Artık annesinden uzaklarda yaşıyordu.Birgün Minnoş’un canı sıkılmıştı.Şehre gitmeyi de çok istiyordu.”Bunun için çok iyi bir fırsat” diye düşündü.Fakat biraz korkuyordu.Çünkü annesi şehrin ormandan daha kalabalık olduğunuhaliyle oranın daha ürkütücü olduğunu söylemişti.Minnoş kendi kendine şöyle dedi:

-Annem şehre gitmediğini de söylemişti.Yani oranın anlattığı gibi bir olduğundan da emin değildi bence.Yanına arkadaşı Fındık geldi:
    -Hey Minnoş ne yapıyorsun?Seni düşünceli görüyorum..
    -İyiyim Fındık.Düşünceli olduğum doğru.Sebebi ise ben şehre gitmek istiyorum!
    -Minnoş şehir çok ürkütücüdür.Hiç korkmayacak mısın?
    -Hayır..
    -Peki.

Bu diyalogtan sonra Minnoş evine çekildi.Yatağına oturdu.Çok heyecanlıydı.Yarın gidiyordu.

Ertesi sabah erkenden uyanıp yola koyuldu.Şehirle ormanın arasındaki mesafa oldukça fazlaydı.3 saat sonra nihayet şehirdeydi.Orası gerçekten de çok kalabalıktıama ürkütücü değil.Minnoş dolaşırken onu 8 yaşında bir kız farketti.Kızonu alarak evine götürdü.İsmini değiştirdi;Fıstık koydu.Kızın adı Ece idi.Minnoş Ece’yi çok sevmişti.Yeni sahibi onu her zaman yıkıyortüylerini tarıyor ve dolaştırıyordu.Fıstık bazen eve tıkılıp kalınca miyavlıyorEce onu alıp parkta gezdiriyordu.Ece bunları yapmaktan zevk alıyordı.Fıstık’da bu şeker kız tarafından bakılmanın tadını çıkarıyordu.

Günler günlerihaftalar haftalarıaylar ayları ve yıllar yılları kovalamıştı.Ece bir yetişkin olmuştu.Fakat Fıstık hala onunla kalıyordu.

Fıstık ile Ece iki günlüğüne ormanakamp yapmaya gitmişlerdi.O sırada FıstıkFındık ile karşılaştı.Ece ikisini birlikte görünce Fındık’ı da evinde besleme kararı aldı.Fıstık artık daha mutluydu iki arkadaşıyla…Bir süre sonra Ece evlendi.Ancak iki güzel kedisini asla bırakmadı…Yaşamı boyunca da bırakmayı hiç düşünmedi.

Onlar Ermiş Muradına Biz Çıkalım Kerevetine..

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    :) Çok güzel bir masaldı canım.

3. zuzumm_

zuzumm_ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    197
    Ödül Puanları:
    63

beğendiğine sevindim canım

4. zeyno2222

zeyno2222 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çocuğum olunca anlatırım bol bol masallar bunuda anlatırım inşallah;)

çocuğumuzun masalı (minnoş) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sinemada çocuk kalan aşklar ve fantastik masallar

sinemada çocuk kalan aşklar ve fantastik masallar

masallardan uyarlanan filmler Hepimizin küçüklüğünde yaşadığı çocukluk aşkları vardır. Bazıları unutulur bazıları da sonsuza dek sürer. Sinema tarihine damgasını vuran, aşk ve fantastik öğeleri içeren çocuk filmleri içinizi ısıtacak. Kız Arkadaşım (My Girl) Anna Chlumsky'nin canlandırdığı Vada, hastalıklardan çok korkan ve zamanının çoğunu bir erkek arkadaşıyla geçiren bir kızdır. Küçük...
  2. çocuklar için masallar

çocuklar için masallar

orman balta yuva yaşamak hayvanlar ile ilgili hikaye Sihirli Fasülye Bir zamanlar yoksul ve dul bir kadın varmış. Oğlu çok tembel bir delikanlı olduğu için paraları yok denecek kadar azmış. Bir gün o kadar zor bir duruma düşmüşler ki, kadıncağız ellerinde kalan tek mal varlığını, Süt Beyazı isimli ineklerini satmaya karar vermiş. Oğluna ineği pazara götürüp satabileceği en iyi fiyata...
  3. masallar çocukların hayal gücünü nasıl geliştirir

masallar çocukların hayal gücünü nasıl geliştirir

masallar çocukların hayal gücünü nasıl geliştirir Ben 4 yaşında ki oğluma masal anlatıyor masal kitapları okuyorum acaba anlattığım masallar onun hayal gücünü etkiler mi olumlu ya da olumsuz mu olur :S
  4. Çocukların hayal gücünde masalların etkisi

Çocukların hayal gücünde masalların etkisi

çocukların hayal gücünü geliştirme masalların çocuklara faydası Eminiz ki hepiniz tıpkı şimdiki sizin çocuklarınız ya da yeğenleriniz gibi masal dinlemeye bayılıyordunuz. Ben hala bayılıyorum da anlatan olursa tabi :D:D Sevgili Melek'ler, bu yazımızda çocukların hayal gücünde masalların etkisini konu alıyoruz. Masallar, çocuklar için vazgeçilmezdir Çocuklar masal okumayı, ama daha ziyade...
  5. Çocuklarınıza Masal Anlatın

Çocuklarınıza Masal Anlatın

masal anlatmak masalın önemi Bazı ebeveynler çocuklarına daha küçük anlamaz diye masal anlatmak istemez melekler :) Oysa küçük yaşta da olsa çocuklarınıza masal anlatmak , ileri ki yaşlar için şimdiden sohbet ortamı yaratmanıza, bunu çocuğunuza benimsetmenize ve de aranızdaki iletişimi güçlendirmenize fayda sağlayacaktır. Bu yüzden melekler, çocuğunuza masal anlatmayı ihmal etmeyin :tik:...

Sayfayı Paylaş