gebe
  1. GREY

GREY Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    362
    Ödül Puanları:
    63

Çocuğun adını "@" koymuşlar

Konu, 'En İlginç Bilgiler' kısmında GREY tarafından paylaşıldı.

Çocuğun adını "@" koymuşlar, kim koymuş, neden bu isim konulmuş, ne için konulmuş konuları hakkında bilgi alalım.

Biz çocuklarımıza isim bulmada zorlanırken bazıları "@" ismini koyuyor çocuklarına. İlginç doğrusu melekler.

Yeni doğan çocuklarının adını @ koydular. Nasıl yani demeyin gerçek...

Çin'de bir aile, yeni doğan çocuklarına olan sevgilerinin bütün mail adreslerinde yankılanmasını istedikleri için bebeklerine '@' ismini seçtiklerini açıkladı.

Çince'de "sev onu" anlamına gelen @ işaretinin isim olarak kullanılmak istenmesi ise tartışmaya yol açtı.

Alfabe'si olmayan, bunun yerine harfleri temsil eden binlerce şekilden oluşan Çince'de, bebeklere alışılmadık isimler konulmak istenmesi, internet kullanımının da yaygınlaşmasıyla son zamanlarda sık sık gündeme geliyor. Türkiye'de ve pek çok ülkede "et" olarak telafuz edilen @ işareti, Çin'de de genel olarak bu şekilde telafuz edilirken, bazı yerlerde "ai ta (sev onu)" şeklinde okunuyor.

2. bettt

bettt Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    la havle yaaaaa <3 flanda koyarlar :D:D:D

GREY bunu beğendi.
  3. beyazlale

beyazlale Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    ilginç miş gerçekten :D:D

GREY bunu beğendi.
  4. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    hahaha buda iyimiss :D herseye acikis daha neler gelecek bakalim.:D

GREY bunu beğendi.
Çocuğun adını "@" koymuşlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adini AŞk Koydum Senİn

Adini AŞk Koydum Senİn

ADINI AŞK KOYDUM SENİN Güneş’in doğuşu gibi doğuyorsun dünyama. Doğuşuyla ısıttığı yüreğimin buz sarkıkları damla damla çözülmeye başlayıp, Her bir damlanın çoğalarak birleştiği, sevgiyle taşan bir şelaleyi andırıyor adeta. Ay’ın dünyamızı aydınlattığı gibi, Zifiri karanlıklardan çıkarıp, ışıklarını saçıyorsun etrafıma. Öyle büyülü bir ışık ki bu, hayallerin gerçekleşmesi...
  2. adını aşk koydum senin....

adını aşk koydum senin....

ADINI AŞK KOYDUM SENİN Güneş’in doğuşu gibi doğuyorsun dünyama. Doğuşuyla ısıttığı yüreğimin buz sarkıkları damla damla çözülmeye başlayıp, Her bir damlanın çoğalarak birleştiği, sevgiyle taşan bir şelaleyi andırıyor adeta. Ay’ın dünyamızı aydınlattığı gibi, Zifiri karanlıklardan çıkarıp, ışıklarını saçıyorsun etrafıma. Öyle büyülü bir ışık ki bu, hayallerin gerçekleşmesi gibi, adını...
  3. adını  feriha  koydum

adını feriha koydum

adını feriha koydum kitap özeti adını feriha koydum kitabı kitap özeti oku romanı oku kimin eseri En beğendiğim diziler arasında oyucular birbirine çok yakışıyor

Sayfayı Paylaş