gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

çocuğun fikirleri

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Boşanmayı çocuk penceresinden görmeye ne dersiniz?

1- Beni ikinizden birini tercih etmeye zorlamayın. Belki siz şu an karı-koca değilsiniz ama hâlâ benim annem ve babamsınız. Lütfen bana birbirinizin kötüklerini değil, iyiliklerini anlatın.

2- Beni ikiniz arasında laf getirip-götüren biri yapmayın. Birbirinize söyleyeceğiniz bir şey varsa, lütfen medenî iki insan gibi biraraya gelin ve konuşun.

3- Çok kötü bir pozisyon olmadığı takdirde bana her ikinizin yanında da yaşayabilme imkan ve fırsatı tanıyın.

4- Bana sürekli ne yaptığımı, neye ihtiyacım olduğunu sorun. Benim sürekli sizlerle
    konuşmaya, sizin yönlendirmenize ihtiyacım olduğunu unutmayın.
    5- Benim herşeyimin boşanmanız öncesi olmasına dikkat edin. Boşanmış bir anne-babanın çocuğu olmanın dezavantajlarını bana yaşatmayın.

6- Unutmayın! Ben sizin hâlâ çocuğunuzum. Sizin boşanmış olmanız beni hanginizin yanında kalırsam kalayım size arkadaş ya da eş yapmaz.

7- Ben zaten sizin boşanmış olmanızla kaldırabileceğimden fazla yükü omuzlarıma aldım. Konuşacak, boşalacak insan arıyorsanız beni bulmayın, benimle konuşmayın. Ya bir arkadaş bulun ya da terapiste gidin.

8- Yaşım kaç olursa olsun, ben kayıp bir insanım. Bundan sonra farklı açılardan bir çok sıkıntı ile yüz yüzeyim. Depresyon, sevgi yokluğu, ahlakî terbiye, iyi bir eğitim vs… Lütfen sıkıntılarla karşılaştığımda bana yardım edin.

9- Ailevî değerler artık benim için eskisi gibi değil. Anne-baba, dede-nine biraraya gelip neşeli bir atmosferde kutladığımız bayramlar, yaş günleri hayal. Keşke bayramlarda, yaş günlerinde tıpkı eskisi gibi bana o günleri yaşatabilseniz

çocuğun fikirleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fikir

Fikir

Fikir Herhangi bi konu hakkında ortaya atılan kapsamlı yorumlar topluluğu..
  2. kadınca fikirler

kadınca fikirler

Biz kadınlar hayata çok farklı bir pencereden bakıyoruz.Aşk konusunda özellikle erkeklerden daha farklı bir yapımız var.Her ne kadar erkekler çok aldatıyormuş gibi görünse de bu konuda biz de hiç masum sayılmıyoruz.Erkekler aşk konusunda kesin ve net olurken biz çok dahaa çetrefilli ve karmaşığız. Aşk bize göre 3 senede bitiyor fakat aşkımız bitmeden zaten yepyeni bir aşk bize kapılarını açmış...
  3. Çocuk odaları için muhteşem fikirler

Çocuk odaları için muhteşem fikirler

dar çocuk odaları dar mekanlar için çocuk odaları odası muhteşem küçük için çözümler Çocuğunuz gün geçtikçe büyüyor ilgi ve zevk alanlarıda haliyle değişmekte..Sizlerde çocuğunuz için onun küçük dünyasını yansıtan odalarına küçük ama muhteşem fikirlerle uygulanan değişikliklerle onu mutlu edebelirsiniz işte bunun için sizlere gerekli tüyolar Tematik odalar Evinizin bir tarzı varsa...
  4. Çocuk Odası boyatacaksanız burdan fikir alın meleklerim

Çocuk Odası boyatacaksanız burdan fikir alın meleklerim

Çocuk odası dekorasyonu Çocuk odası boyama Herkes çocuğu için en iyi olanı ister tabiki. Çocuk odaları büyük bir hevesle hazırlanır. Genelde kız çocuk için pembe ekek çocuk için mavi tonları seçilir. Çocuk odası halı modelleri seçilir. Çocuk odası için cicili bicili perdeler diktirilir. Kısacası çok özenilir. Eğer sizde çocuğunza oda hazrlığı içindeyseniz ve odayı boyatmayı düşünüyorsanız...
  5. Çocuk odanız darsa size örnek dekorasyon fikirleri burada meleklerim

Çocuk odanız darsa size örnek dekorasyon fikirleri burada meleklerim

Çocuk odası dekorasyonu Küçük çocuk odası yerleştirme planı Bizim çocuk odamız biraz dar. Bebek odası mobilyaları sığar ama genç odası dekorasyonu nasıl yapılır onu kara kara düşünüyordum. Araştırmalarım sonucunda bu dekorasyon örnekelrini gördüm. YAtak ve dolabı birleşik kullanmışlar ve alandan tasarruf olmuş. Hepimize fikir olsun meleklerim.

Sayfayı Paylaş