gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Çocuğunu Liseye Göndermeyen Veliye Ceza

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Çocuğunu Liseye Göndermeyen Veliye Ceza Çocuğunu Liseye Göndermeyene Para Cezası

Milli Eğitim Bakanlığı, 12 yıllık kesintili eğitim sistemiyle zorunlu hale gelen liseye çocuğunu göndermeyen veliye ceza uygulayacak.

8 yıllık kesintisiz zorunlu eğitimde ortaokula devam etmeyen öğrencilerin ailelerini önce ikna etmeye çalışan ancak buna rağmen göndermiyorsa para cezası veren Bakanlık, aynı uygulamayı liseler için de yapacak.

Otomatik kayıt 4+4lük ilk 8 yılı bitiren öğrencilerin e-okul kayıt sisteminde liseye kayıtları otomatik olarak gerçekleştirilecek.

Çocuğunu Liseye Göndermeyen Veliye Ceza konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuğa Başarılı Ceza Uygulaması

Çocuğa Başarılı Ceza Uygulaması

Çocuğa başarılı bir ceza uygulaması yapabilmek için istenmeyen hedef davranışların saptanması çok önemli bir detaydır. Bir çocuğun annesinin saçını çekerek ya da annesini itekleyerek bir şey istemesi evde iken belki tolere edilebilir, katlanılabilinir bir davranıştır. Fakat çocuğun isteklerini başkalarının varlığında bu şekilde istemesi, üstelik annesi başkaları ile konuşmaya çalışırken,...
  2. Ceza Savaş Çocukları

Ceza Savaş Çocukları

Zaman kavramı kalmadı anlayış yok Savaş her beyinde pozitif olasılık Dikkat et merhamet el verdi şiddete Zimmetimde kaldı Rap,Ceza sınırdaki sosyete Hergün acı kader gömülü tarlalar yaktı can aldı Can tatlı ama kan aktı kan aktı kan Yandı kaç yürek Gömdü kaç kürek körpe can Özgürlük bitti mayınlarla Kimi doğdu bağdat ortasında,kimi babylonda Kiminin...
  3. Tatil Geldi, Bütün Velilere ve Çocuklara Hayırlı Olsun

Tatil Geldi, Bütün Velilere ve Çocuklara Hayırlı Olsun

Bugün bütün lköğretim ve ortaöğretim kurumlarında öğrencilerimiz karnelerini aldılar. Bütün velilerimize ve çocuklarımıza hayırlı olsun diyorum. Umarım sitemizdeki velilerimiz de gelen karnelerden memnun olmuşlardır. Lakin çok başarılı olamayan çocuklarımızın da üzerine fazla gitmeyelim :) Çözüm arayalım. Karneler nasıl geldi paylaşmak isteyenler buyursunlar ayrıca :)
  4. Çocuklarda Ödül/Ceza Dengesi

Çocuklarda Ödül/Ceza Dengesi

Disiplin; çocuğa istenilen davranışları ve alışkanlıkları öğretmek ahlak gelişimini sağlamak amacıyla yapılan yapıcı ve iyi niyetli bir yardımdır. Cezalandırma ile eşanlamlı değildir. Anne baba davranışlarında 5 tip aile modeli vardır: 1. Otoriter Aile 2. İlgisiz ve Kayıtsız Aile 3. Koruyucu Aile 4. Tutarsız Aile 5. Sevgiye Dayalı Hoşgörülü Destekleyici Aile Otoriter Ailede çocuk her kurala...
  5. cezanın çocuk eğitimindeki yeri

cezanın çocuk eğitimindeki yeri

Cezanın çocuk eğitimindeki yeri ve nasıl olması gerektiği iyi anlaşılmalıdır.Çünkü hepimizin temel hedefi,çocuklarımıza güzel bir eğitim vermek,onları hayata en iyi şekilde hazırlamaktır.. Ceza terimi, olumsuz bir itici uyaricinin, bir davranimin yapilmasindan sonra ona bagli olarak uygulanmasi olayina verilen teknik bir isimdir. Ceza, istenmedik davranimlari bastirma tekniklerinden...

Sayfayı Paylaş