gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Çocuğunuz Acıkmıyorsa Ne Yapmalısınız ?

Konu, 'Anne-Cocuk Sağlığı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Çocuğun Acıkmama Nedeni
    Bebeğim Acıkmıyor Ne Yapmalıyım

Sevgili melekler, çoğu annenin şikayeti olan çocuklarda iştahsızlık ne yazık ki bazen anneleri çileden çıkarır. Eğer siz de bebeğim acıkmıyor ne yapmalıyım diyenlerdenseniz, Çocuğun Acıkmama Nedeni ve yapabileceklerinizi bu sayfamızda ki uzman görüşlerinden öğrenebilirsiniz...

Beslenme, çocukların en önemli fiziksel ihtiyaçlarındandır. Yeterli düzeyde yemek ihtiyacı karşılanmayan çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerinin tam olarak sağlandığı söylenemez. Bu nedenle, çocuklarının sağlıklı yetişmesini arzulayan ebeveynler bu konuda hassas davranırlar. Düzenli ve yeterli beslenmenin sağlanması için büyük bir çaba gösterirler. Fakat çocuklar, her zaman için beklenilen davranışları sergilemezler.

Çocuğun yemek yememesi, hemen doktorun çağrılmasını gerektiren bir husus değildir. Ancak bir durumda bu zorunluluk ortaya çıkar: Yemek istememe birden ve toptan olur (bebek bir kaşık bile yemek yemez) belirli aralarla çocuk ağlar, bazen da kusma görülür. Bu durumda doktora götürülebilir. İştahsızlığın çocuğun açlığını kısa veya uzun bir süre için azaltacak veya tamamen kesecek çeşitli nedenlerin birinden ileri gelip gelmediğini iyice anlamalıdır.

Eğer çocuğunuz 1,5 yaşına kadar düzenli bir beslenme gösterirken 1,5 yaşından sonra iştahsızlık gösterebilir. Bu yaştan sonra çocuk model alarak öğrenmeyi çok kullanır. Dengesiz beslenme gösteren anne ve babayı taklit etme yolunu izler. İştahsızlığın diğer bir nedeni diş çıkarma dönemidir. Bu dönemde bebeğiniz beslenmeyi bırakır. İştahsızlığı uzun süre devam ediyorsa doktorunuza başvurunuz.

Çocuğunuz Acıkmıyorsa Ne Yapmalısınız ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çocuğunuz neden spor yapmalı?

çocuğunuz neden spor yapmalı?

neden spor ve egzersiz yapmalıyız neden spor yapmalıyız çocuklar yapmalı çocuk resim yapmalı çocuklar resim Spor alışkanlığı her birey için oldukça önemli. Fakat yaş ilerledikçe bu alışkanlığı edinmek kolay değil. O yüzden çocuğunuza spor yapma alışkanlığını şimdiden öğretmeniz gerekiyor... Çocuklarımızın daha enerjik, daha sağlıklı ve daha sosyal birer yetişkin olabilmesi için sporun...
  2. çocuğum çok yaramaz ne yapmalıyım ?

çocuğum çok yaramaz ne yapmalıyım ?

oğlum 12 aylık çok hareketli sürekli herkes onunla ilgilensin istiyo ben çalışıyorum gündüzleri birlikte değiliz o yüzden eve gittiğimde herşeyden önce ona vakit ayırıp sakinleştirmeye çalışıyorum fakat yetmiyor kucağımdan indiripte bir iş yapamıyorum bununla ilglideneyimi olan arkadaşlar yardımınızı istiyorum nasıl davranmalıyım
  3. Çocuğunuz Kustuysa Ne Yapmalısınız ?

Çocuğunuz Kustuysa Ne Yapmalısınız ?

Bu konu; çocukların kusması ve yapılması gerekenler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, özellikle"] yenidoğan bebekler, ilk zamanlar beslendikten sonra hafifçe kusabilirler, emdiklerinin fazlasını çıkaırlar, bu gayet normaldir. Ancak büyüdüğü halde çocuğunuz hala kusuyorsa ve zorlayarak kusuyor, rengi değişiyorsa ortada bir sorun var demektir. Bu sayfamızda sizlere çocuk...
  4. çocuğum parmağını emiyor ne yapmalıyım

çocuğum parmağını emiyor ne yapmalıyım

Melek anneler merhaba. Çocuğum parmağını emiyor ve ben bundan çok rahatsız oluyorum.Acaba ne yapmam lazım ?
  5. Çocuğum kekeliyor ne yapmalıyım?

Çocuğum kekeliyor ne yapmalıyım?

çocuklarda konuşma bozukluğu,çocuklarda kekemelik,çocuklarda kekemelik nasıl geçer,çocuklarda kekemelik tedavisi hakkında bilgiler Konuşma bozukluklarından biri olan kekemelik çocuk yaşlarda ortaya çıkabiliyor. Çocuklarımızın, seslerde, hece ve sözcüklerde uzatmalar yapması, sözcükleri tekrarlaması veya konuşurken duraklaması kekemelik olarak tanımlanıyor. Psikolog Fatih Bilal, anne babalara...

Sayfayı Paylaş