gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Çocuğunuz aynı sizin gibi mi olsun

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

"Hiçbir çocuk, gözleriyle uygulamasını görmediği bir şeyi, söyleniyor diye yapmaz." Örnrk olmalıyız...Tabiki iyi örnek :)
    Anne babaların hiç unutmamaları gereken hususlardan biri çocukları tarafından örnek alınmalarıdır. Anne babalar, kendileri adına daha iyi ve olgun olma uğraşını hiç bırakmadan devam ettirdikleri gibi, bu çabaları aynı zamanda öncelikli olarak, çocukları ve içinde yaşadıkları toplum adına da devam etmelidir.

Bekar olanlar bu anlamda düzelme yaşamalılar ve gelecekteki neslin nasıl olmasını istiyor iseler, öncelikle kendileri öyle olmalıdırlar. Evli olanlar, beşiklerde ve eğitim çağlarında çocukları bulunanlar, onların nasıl olmasını istiyorlarsa kendileri öyle olma çabası içine girmelidirler.

Zaman zaman anne babalar, çocuklarındaki sorunları, çocuklarının kendilerine yaşattıkları sorunları, çocuklarının çevreyle olan sorunlarını birbiriyle konuşur, tartışırlar. Bazen durum onları işin uzmanlarına kadar gitmeye yöneltebilir. Bunu yapsalar da , yapmasalar da mevcut durum onları üzer, yıpratır.

Çocuğunuz aynı sizin gibi mi olsun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çocuğunuz  Sizi mi Taklit Ediyor

çocuğunuz Sizi mi Taklit Ediyor

Cinsel kimlik gelişimi sırasında annesini ya da etrafındaki diğer kadınları taklit etmeye meraklı olmaları doğal. Ancak yaşına uygun olmayan giysilerle dışarı çıkmaya çalışması, kendini topluma bu şekilde tanıtmasının altında yatan başka nedenler olabilir... Kız çocuklarının makyaj malzemelerine, topuklu ayakkabılara, takılara düşkünlüğü şaşırtıcı değil. Anneleri düşkün olmasa bile... Hele...
  2. Bende Artık Bir Melek Oldum Sizler Gibi

Bende Artık Bir Melek Oldum Sizler Gibi

Merhaba Sevgili Melekler Aranıza katılmanın vermiş olduğu büyük bir heyecan ile herkeze kocaman merhaba İstanbulda ikametim 27 yaşındayım,5 yıllık evliyim 4 yaşında dünya tatlısı bir oğlum var.. Zamanla hepinizi tanımak,tanışmak ve kaynaşmak istiyorum..
  3. böyle mi yapardınız siz olsanız????*

böyle mi yapardınız siz olsanız????*

gercekten yetinmeyi bilmiyor muyuz acaba bayanlar olarak???????????????????????????????????* ahhhhhhhhh kadınlarrrrrrrr :yahoo: :yahoo: :yahoo:
  4. çocuğunuzla aynı yatakta yatmak

çocuğunuzla aynı yatakta yatmak

yatakta yatma oyunları rüyada yatakta yatmak yatağa yatma oyunları rüyada bebekle yatmak yatan çocuk resmi Bugüne kadar sanıldığının aksine, çocukların anne-babasının yatağını paylaşması ruhsal ve cinsel açıdan sorun yaratmıyor. Küçük yaştaki çocuklar anne babalarıyla aynı yatağı paylaşmalı mı yoksa paylaşmamalı mı? Dünyada birçok kültürde bu normal karşılansa da Amerika’da bu konuyla...
  5. Sizde benim gibi, ''nasıl olsa ana okulunda öğrenir'' demeyin

Sizde benim gibi, ''nasıl olsa ana okulunda öğrenir'' demeyin

anaokulunda ingilizce nasıl öğretilir süngerden yapılan etkinlikler Ana okulu öncesinde çocuklarımızla beraber yapacağımız eğlenceli faaliyetler onların gelişimlerini olumlu yönde etkilerken,beceri kazanmalarını sağlayacaktır.Sizlerle paylaşacağım bu faaliyetler ana okuluna başladıklarındada yaptıkları faaliyetler arasında var arkadaşlar.Ama çocuk okula başlamadan el becerisini ne kadar...

Sayfayı Paylaş