gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Çocuğunuz Çok İnatçıysa Bu Sayfayı Mutlaka Okuyun !

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Çocuğum Çok İnatçı Ne Yapmalıyım

Çocuğun İnatçı Olmasının Nedeni Nedir

Çocuğum Çok İnatçı Ne Yapmalıyım sözleri anne babaların pek çoğunun ağzından dökülen cümlelerdendir melekler. İnatçı bir çocuğa sahip olmak son derece zor, sabır gerektiren, sinirleri zorlayıcı bir meseledir. Biz de bu durumdan şikayetçi ebeveynler için Çocuğun İnatçı Olmasının Nedeni Nedir , bu durum karşısında nasıl davranmak gerekir aşağıda ki makalede bazı bilgiler sunuyoruz...

Anne babalar çoğu zaman çocuklarından uslu durmalarını, istenilen şekilde davranmalarını beklerler. Çocuklar anne babaların bu beklentilerine cevap vermediğinde ise uzun, mantıklı açıklamalar yapılır. Ancak anne baba çocuğa gerekli konuşmayı yapsa da, çocuk kendini konuşmanın son sözü olan “tamam mı?” dışında her şeye kapatır. Anne baba iyi iletişim kurduğunu, gerekli mesajı verdiğini düşünürken sonrasında üzerine konuşulan davranış problemlerinin tekrar tekrar yaşandığını gözlemler.

Anne baba tarafından duyulmadığını, anlaşılmadığını hisseden her çocuk fark edilmek ve anlaşılmak için daha aşırıya gidecek, daha çok ağlayacak ya da içe kapanıklık, yalan söyleme, hırsızlık, alt ıslatma, saldırganlık, inatçılık gibi farklı davranış sorunları gösterecektir. Anne babalar olarak öncelikle çocukla ilgili nerede hata yaptığımızın farkında olmalı ve çocuğumuzun sorunları büyümeden davranışlarını olumlu yöne çevirmeliyiz.

Çocuğunuz Çok İnatçıysa Bu Sayfayı Mutlaka Okuyun ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mutlaka okuyun  çok beğeneceğinizden eminim

mutlaka okuyun çok beğeneceğinizden eminim

Eskiden göremediğim yerlerdeydin, şimdiyse gördüğüm yerlerde bile yoksun. Acaba bakmayı mı beceremiyorum? Bakıp da göremediğim senden başka şeyler de var mı? Tıpkı ay gibi. Tıpkı güneş gibi... Gece olunca güneşi göremeyiz ya, gündüz olunca da ay görünmez olur. Sanmayın ki yok oluyorlar. Oradalar, tıpkı olması gereken yerdeler... Hani bir kütüphaneye gidersiniz. Aklınızda bir kitap...
  2. Anne-Babalar Bu Haberi Mutlaka Okuyun...

Anne-Babalar Bu Haberi Mutlaka Okuyun...

Anne-Babalar Bu Haberi Mutlaka Okuyun... 1526 çocuk ve gençle görüşülerek yapılan araştırmadan çarpıcı sonuçlar çıktı. Çocukları suç işlemeye yönlendiren etkenler neler? uzmanlardan önemli öneriler: Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tülin Günşen İçli tarafından yapılan ''Sokakta Yaşayan, Suç İşleyen ve Suça Maruz Kalan Çocuklar: Ankara ve İstanbul Örneği,...
  3. İnatçı Baş Ağrınız Varsa Mutlaka Okuyun !

İnatçı Baş Ağrınız Varsa Mutlaka Okuyun !

Bu konu; inatçı baş ağrıları hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, uzun süredir devam eden ve kaynağını bir türlü bulamadığınız geçmeyen baş ağrılarınız için uzmanlar uyarıyor. Mutlaka bu ağrının sebebi konusunda doktora başvurun. Zira bu inatçı baş ağrılarının sebebi beyin tümörleri olabilir.. Tümörler iyi huylu ve kötü huylu olanlar şeklinde ikiye ayrılır. İyi huylu olan...
  4. Çocuğum İştahsız Diyorsanız Mutlaka Okuyun !!

Çocuğum İştahsız Diyorsanız Mutlaka Okuyun !!

Arkadaşlar burda bazen okuyorum çocuğum iştahsız falan diye. Sürekli buray takip eder bilgi alırım, şimdi ben bilgi vermek istiyorum. Eğer çocuğunuz iştahsızsa ona keçiboynuzu özü yedirin.Bana da bir arkadaşım söyledi. Çocuğum çok iştahsızdı. Aldım aktardan kullanıyorum ve ciddi anlamda yemek yemeye başladı. Sabah akşam aç karnına 1.5 tatlı kaşığı yediriyorum. Pekmezden akışkan bir kıvamı...
  5. Bankada Hesabınız Varsa Bu Yazıyı Mutlaka Okuyun!

Bankada Hesabınız Varsa Bu Yazıyı Mutlaka Okuyun!

bankada hesabınız varsa, banka hesabı olanlar, bankada hesap sahibi olanlar Sevgili melekler, eğer bir banka hesabınız varsa bu yazıyı dikkatlice okuyun. Zira eğer hesabınız kullanılmayan bir hesapsa ve siz kapatmazsanız, kanunen banka sizden hesap işletim ücreti talep edebilecek. Kapanış için son gün ise 28 Nisan!.. Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, 28...

Sayfayı Paylaş