gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Çocuğunuz Herşeyden Çabuk Sıkılıyorsa Ne Yapmanız Gerekiyor ?

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Çocuğum Çabuk Sıkılıyor Çözüm
    Çocuğum Çabuk Sıkılıyor Yardım

Çocuk sahibi olanların pek çoğu çocuklarının halk arasında söylendiği gibi maymun iştahlı olmasından yaptığı işlerden çabuk sıkılmasından şikayet eder. Eğer siz de Çocuğum Çabuk Sıkılıyor Yardım diyenlerdenseniz aşağıda ki makalede Çocuğum Çabuk Sıkılıyor Çözüm yollarını bulabilirsiniz. ( Bir önce ki konumuzda çocuğunuzun burnunu karıştırmasıyla ilgili sorun ve çözümleri bulabilirsiniz )

Çocuğunuz yaptığı işlerden çok çabuk sıkılıyorsa bunun altında belli rahatsızlıklar olabilir. BUnlardan en önemlisi hiperaktivitedir.

Hiperaktiflik, çocuğun sadece yaramazlık sorunu değildir. Her yaramaz çocuğun hiperaktif olduğu söylenemez. Aslında temel yanlışlık, bu tıbbi durumun adının bilinmemesi ya da eksik bilinmesidir.Aşırı hareketlilik , fevrilik ve dikkat eksikliği ile karakterize edilen gelişimsel bir sorun olan duruma dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu denmektedir.

Çocuğunuzun hiperaktif olup olmadığını ancak doktoruna danışarak ve yapılacak testler sonucunda öğrenebilirsiniz. Hiperaktif çocukların belli başlı özellikleri şunlardır:

Hiperaktif çocuklar; Beklemeyi hiç sevmezler, sabırsızlıları nedeniyle işlerin hemen halledilmesini isterler. Özellikle öğrenmeyle ilgili alanlarda dikkatlerini yoğunlaştıramazlar, masanın başında oturma süreleri çok kısadır. Çeşitli bahaneler uydurarak sık sık masanın başından kalkarlar ya da anneyle birlikte çalışmak isterler. Ders çalışmayı sevmezler. Dikkatlerinin dış uyaranlarla dağılması nedeniyle sınıf içinde tahtayı ve öğretmeni takip edemezler. Ders dışı işlerle uğraşır ve dersi gerektiği gibi izleyemezler. Öğretmenler sıklıkla dersi dinlemediklerinden ve arkadaşlarını rahatsız ettiklerinden ya da onların dikkatlerini dağıttıklarından söz ederler.

Aşırı hareketlilik yanında çocuğun öğrenme performansını olumsuz olarak etkileyen ancak sıklıkla gözden kaçan diğer bir belirti ise dikkat eksikliğidir. Hiperaktif çocukların büyük bir kısmı dikkatlerini yoğunlaştırmakta güçlük çekerler. İlgileri çoğunlukla kısa sürelidir. Çabuk sıkılır ve bir etkinlikten hemen başka bir etkinliğe geçerler.

Çocuğunuz Herşeyden Çabuk Sıkılıyorsa Ne Yapmanız Gerekiyor ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuğunuz Sürekli Burnunu Karıştırıyorsa Ne Yapmanız Gerekiyor ?

Çocuğunuz Sürekli Burnunu Karıştırıyorsa Ne Yapmanız Gerekiyor ?

Çocuğum Sürekli Burnunu Karıştırıyor Çocuğum Burnunu Karıştırıyor Ne Yapmalıyım Sevgili melekler, bu sayfamızda çocuklarının büyük bir bölümünün büyüme evrelerinde görülen burun karıştırma sorunu ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz. Ne yazık ki bazısında ileri yaşllara kadar giden bu çirkin hareketin önüne geçmek isteyen, Çocuğum Burnunu Karıştırıyor Ne Yapmalıyım diyen meleklerimiz ve...
  2. Eğer Çocuğunuz Burnundan Nefes Alamıyorsa Ne Yapmanız Gerekiyor ?

Eğer Çocuğunuz Burnundan Nefes Alamıyorsa Ne Yapmanız Gerekiyor ?

Çocuğum Burnundan Nefes Alamıyor Yardım Çocuğum Burnundan Nefes Alamıyor Çözüm Sevgili melekler, çocuklar büyürken türlü hastalıklara yakalanır, sağlık problemleri geçirebilirler. Önemli olan erken teşhis ve uygun tedavilerle doktorun vereceği tavsiyelere uymaktır. Aynı zamanda çocuk üzerinde iyi bir de gözlemci olmak gerekir. İşte gözlemlerinize dayanarak Çocuğum Burnundan Nefes...
  3. polis olmak istiyorum ne yapmam gerekiyor ?

polis olmak istiyorum ne yapmam gerekiyor ?

Selam. Lise 3 öğrencisiyim ve polis olmak istiyorum .Nasıl bir yol izlemem gerekiyor ? Cevap için şimdiden teşekkürler..
  4. boşandıktan sonra evlenmek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

boşandıktan sonra evlenmek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

boşandıktan sonra evlenmek istiyorum. Ne kadar beklemem gerekiyor,boşandıktan sonra evlenmem için ne kadar zaman geçmesi gerekir,eşimden ayrıldıktan sonra hemen evlenebilir miyim,boşandıktan sonra hemen evlenebilir miyim, Boşanan erkek, kararın kesinleşmesinden sonra hemen evlenebilir. Kadın ise 300 günlük bekleme süresini doldurmadan evlenemez. Ancak, kadının önceki evliliğinden gebe...
  5. Ne yapmam gerekiyor kızlar

Ne yapmam gerekiyor kızlar

Tedavi görüyorum 21inde yumurta çatlatma iğnesi vurulmuştum bi gün arayla ilişki demişti doktorum adetime 3 gün var ama istahım falan çok açıldı o günden sonra sizce test yapim mi 3 gün beklim mi ?

Sayfayı Paylaş