gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

çocuğunuz neden spor yapmalı?

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

neden spor ve egzersiz yapmalıyız neden spor yapmalıyız çocuklar yapmalı çocuk resim yapmalı çocuklar resim Spor alışkanlığı her birey için oldukça önemli. Fakat yaş ilerledikçe bu alışkanlığı edinmek kolay değil. O yüzden çocuğunuza spor yapma alışkanlığını şimdiden öğretmeniz gerekiyor...

Çocuklarımızın daha enerjik, daha sağlıklı ve daha sosyal birer yetişkin olabilmesi için sporun önemi oldukça büyük! Sporun bir yaşam biçimine dönüşebilmesi için ise 0-5 yaşlar arasında bu alışkanlığın kazandırılması ve fiziksel olarak hazırlanma gerekir.

Çocuklarımız neden spor yapmalı?

•Bir çocuğun güven duygusu ve kendine saygısının gelişmesinde yaşamının ilk yedi yılının çok önemli bir yeri vardır

•Fiziksel aktivitelerin erken yaşlarda alışkanlık haline getirilmesi, çocuğun yetişkinlik döneminde spor ve sağlıklı yaşamı, bir yaşam tarzı olarak benimsemesine önemli ölçüde yardımcı olur.

•Bir çocuğun güç, sabır ve fiziksel becerilerini geliştirme potansiyeli, yaşamının ilk 2 yılında önemli bir artış gösterir.

•Çocuklar 2 ile 5 yaş aralığında, büyük ve küçük kas kabiliyetlerini ve ileri yaşlarda yapacakları spor aktivitelerinde başarılı olmalarını sağlayan motor yeteneklerini geliştirirler.

•Bu dönemde çocuğunuzu hareketli olmaya ne kadar teşvik ederseniz, bu, onun güçlü ve enerjik bir yapıya sahip olmasını ve kaslarını çalıştırma becerisini daha çabuk geliştirmesini sağlar.

•10-13 yaş aralığındaki fazla kilolu çocukların yüzde 80’i ileride fazla kilolu yetişkinler haline gelmektedirler.

•Çocuklar 3 ile 7 yaşlar arasında bile gereksiz kilo almaya başlayabilirler.

•Fiziksel bir aktiviteyi başarmaktan dolayı duyulan heyecan, çocuğun yaşamının her döneminde ihtiyaç duyacağı kendine saygı ve güven duygularının gelişmesinde önemli bir rol oynar.

•Bir çocuğun fiziksel gelişimi, onun gelecekteki mutluluğunda önemli bir rol oynar.

alıntı

çocuğunuz neden spor yapmalı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çocuğum çok yaramaz ne yapmalıyım ?

çocuğum çok yaramaz ne yapmalıyım ?

oğlum 12 aylık çok hareketli sürekli herkes onunla ilgilensin istiyo ben çalışıyorum gündüzleri birlikte değiliz o yüzden eve gittiğimde herşeyden önce ona vakit ayırıp sakinleştirmeye çalışıyorum fakat yetmiyor kucağımdan indiripte bir iş yapamıyorum bununla ilglideneyimi olan arkadaşlar yardımınızı istiyorum nasıl davranmalıyım
  2. Çocuğunuz Acıkmıyorsa Ne Yapmalısınız ?

Çocuğunuz Acıkmıyorsa Ne Yapmalısınız ?

Çocuğun Acıkmama Nedeni Bebeğim Acıkmıyor Ne Yapmalıyım Sevgili melekler, çoğu annenin şikayeti olan çocuklarda iştahsızlık ne yazık ki bazen anneleri çileden çıkarır. Eğer siz de bebeğim acıkmıyor ne yapmalıyım diyenlerdenseniz, Çocuğun Acıkmama Nedeni ve yapabileceklerinizi bu sayfamızda ki uzman görüşlerinden öğrenebilirsiniz... Beslenme, çocukların en önemli fiziksel...
  3. Çocuğunuz Kustuysa Ne Yapmalısınız ?

Çocuğunuz Kustuysa Ne Yapmalısınız ?

Bu konu; çocukların kusması ve yapılması gerekenler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, özellikle"] yenidoğan bebekler, ilk zamanlar beslendikten sonra hafifçe kusabilirler, emdiklerinin fazlasını çıkaırlar, bu gayet normaldir. Ancak büyüdüğü halde çocuğunuz hala kusuyorsa ve zorlayarak kusuyor, rengi değişiyorsa ortada bir sorun var demektir. Bu sayfamızda sizlere çocuk...
  4. çocuğum parmağını emiyor ne yapmalıyım

çocuğum parmağını emiyor ne yapmalıyım

Melek anneler merhaba. Çocuğum parmağını emiyor ve ben bundan çok rahatsız oluyorum.Acaba ne yapmam lazım ?
  5. Çocuğum kekeliyor ne yapmalıyım?

Çocuğum kekeliyor ne yapmalıyım?

çocuklarda konuşma bozukluğu,çocuklarda kekemelik,çocuklarda kekemelik nasıl geçer,çocuklarda kekemelik tedavisi hakkında bilgiler Konuşma bozukluklarından biri olan kekemelik çocuk yaşlarda ortaya çıkabiliyor. Çocuklarımızın, seslerde, hece ve sözcüklerde uzatmalar yapması, sözcükleri tekrarlaması veya konuşurken duraklaması kekemelik olarak tanımlanıyor. Psikolog Fatih Bilal, anne babalara...

Sayfayı Paylaş