Çocuğunuz sebze yemiyorsa çözüm yolları burada

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Çocuğunuz sebze yemiyorsa çözüm yolları burada
çocuklara sebze yedirmenin yolları, çocuğum sebze yemiyor, çocuklara sebze nasıl yedirilir

Birçok annenin ortak sorunu değilmidir çocukların beslenmesi... Hele birde onların büyüme ve gelişmesine büyük etki eden sebze tüketimi konusun da benim gibi sorun yaşıyorsanız mutlaka konumuza göz atmanızı tavsiye ederim.
Bu arada hazır kış mevsimindeyken kışın şetişen sebzeler ve faydaları hakkın da bilgi edinmek isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

Çocuklarının en iyi şekil de gelişip büyümesi adına anneler elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırlar. Meyveler de ve sebzeler de ayrı ayrı vitaminler olduğu gibi hepsinin de farklı faydaları vardır.

Özellikle sebzeler çok çeşitli ve herbir çeşidinin de farklı sağlıklı faydaları bulunmaktadır. Ama ne yazık ki birçok çocuk hatta yetişkinler bile sebze ve sebzenin her türlü yemeğini yemek istemez hatta ağzına bile koymaz...

Sizler için birazdan sizler için önereceğimiz öneriler ile artık sebze yemeyenler bile bu faydalı besinlerden mahrum kalmayacak ve gereken vitaminleri vücudunuza alarak bağışıklık sistemi güçlenecektir.

otbit-appetit-604x400.jpg

Yetişkinler arasında da genelde sevilmeyen sebzeyi tüketmenin kesinlikle size hitap eden yolunu bulmalı ve tüketmelisiniz. Çünkü çağımızın korkunç hastalığı olan kanserden tutun da bir çok önemli hastalığa karşı bugün sebzelerin koruyucu nitelikte olduğu uzmanlar tarafından vurgulanmakta. Özellikle çocuklar için sebze son derece önemli. Peki çocuklara sebze sevdirmenin yollarını biliyor musunuz? Eğer çocuuğunuzun önüne sevmediği bir tabak sebze yemeğini koyar ve zorla yedirmeye çalışırsanız hayatı boyunca o sebzeden nefret edecektir. Bu nedenle böyle bir taktik yerine ona sebzeyi sevdirmenin yollarına başvurmalsınız. Ayrıca sadece çocuklar için değil yetişkinler için de geçerlidir bu durum. İşte size ve çocuklarınıza sebzeyi sevdirecek harika öneriler.

Önemli olan sebze yemeleri ise Köftelerin içine sebze rendeleyerek katın
Çocuklar genelde köfte severler. Çocuğunuz hangi tarz köfteyi seviyorsa o köftenin içine iyice küçültülmüş şekilde sebze rendeleyebilirsiniz. Havuç, kabak özellikle çok yakışır. Ancak diğer sebzeler de çok yakışır. Karnabahar da aynı şekilde lezzetli bir köfte yapmanızı sağlar. Çocuğunuzun damak tadı yavaş yavaş alıştıkça bu tada, zamanla köftenin içine koyduğunuz sebze miktarını arttırabilirsiniz.

Çocuklarınıza Sebzeli Lezzetli Börekler Yapabilirsiniz
Hangi çocuk böreği sevmez ki değil mi ? Tabiki önemli olan soru şu, Çocuğunuz nasıl börek sever? Kıymalı ya da peynirli. Çok fazla ağzına gelmeyecek şekilde başlangıçta yavaş yavaş onu alıştıracak şekilde sebzeleri böreğinizin içine dahil edebilirsiniz. Pırasa böreğe çok yakışır. Deneyebilirsiniz.

SEBZELİ OMLET YAPARAK YEMESİNİ SAĞLAYIN
Hemen lemen bütün çocuklar yumurtaya bayılırlar. Tereyağlı, Ballı peynirli her türlü yumurtayı yapılabilir. Her türlü sebze yumurta ile karıştırıldığında yakışır. Eğer çocuğunuz omlet yemeyi seviyorsa mutfağa beraber girin ve bir adet sebze seçerek sebzeli omlet yapın.

ÇOCUKLARIMIZA SEBZEYİ SEVDİRECEĞİNİZ GÜZEL YEMEKLER

Alışytırma olarak az ya da çok siz karar verin SEBZELİ MÜCVERİ DENEYİN
Sebze sevmeyen herkes genelde mücvere bayılır. Çocuğunuz için ya da evinizde sebze sevmeyen bireyleriniz için mücver yapmayı deneyebilirsiniz. Seve seve yiyeceklerdir.

Karnabahar kızartması yapabilirsiniz meleklerim
Karnabahar son derece faydalı bir kış sebzesidir. Ancak seveni maalesef azdır. Ancak bu sebze ile harikalar yaratabilirsiniz. Hafif haşlayıp karnabaharlarınızı sonrasında süzüp yumurtaya ve una bulayıp kızartın çıtır çıtır ve çok lezzetli olacaktır. Ya da haşlayıp yoğurtlayın salata şeklinde tüketin ve tükettirin. Aynı tarifleri brokoli için de uygulayabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bizim evdede bu sorun var ne yazıkki ben mesela çözümü arada şöyle buluyorum oğlum hayatta ağzına ıspanak koymaz ama ıspanaklı kek yaptığım zaman öyle bir yiyorki anlatamam zaten pasta börek işlerine dayanamıyor:) biliyorsunuz ıspanaklı kekte ıspanaklar kekin içinde fıstık gibi duruyor bilmeyen asla inanmaz içinde ıspanak olduğunu adminim sizinde verdiğiniz çözüm önerileri gayet iyiymiş en kısa zamanda bunlarıda denicem

Ispanaklı kek en sevdiğim hamur işlerinden .Birde üstü kremayla kaplanınca, lezzeti bir başka oluyor. Çocuklar kesinlikle bu lezzete karşı koyamıyor. Benim yeğenim de sebze tüketmeyi sevmez. Ona taze meyve suyu sıktım ve içine ıspanak yapraklarından da ekledim. İçinde ıspanak olduğunun farkına bile varmadı . Ayrıca ; Kereviz ,bal kabağı,brokoli, mantar ve karnabahardan oluşan bir çorba yaptım. Çorbayı blendırdan geçirdim. Çorbanın adını sihirli iksir koydum. Yeğenime bu çorbayı içerse çabuk büyüyeceğini ve çok güçlü olacağını belirttim. Ödül olarakta çorba kasesini bitirirse çikolata vereceğimi söyledim. Çorbanın tadını bayağı sevdi :) Makalede , sebzeleri çocuklara sevdirmenin tüm ayrıntılarına değinmişsiniz adminim. Faydalı paylaşım için teşekkür ederiz.

Ne yazik ki birçok çocuk sevmiyor sebzeyi ve çocuklar kadar yetişkinlerin detüketmesi gereken önemli bir besin kaynağı sebzeler... Benim büyük oğlum ağzına koymaz sebze yemeklerini ne yaptımsa olmadı bende tamamen bitkisel bir vitamine başlattım oğlumu içinde birçok sebzenin vitamini mevcut en azından bu şekil de almasını sağlıyorum ama birde yese çok mutlu olacak diğer çocuklarım da bu sorun yok maşallah tabaktabak sebze yemeği yerler ama işte anne yüreği büyük oğluşum da yeseydi keşke...ama oda ıspanaklı keke asla hayır demez hatta aklıma bak düştü bayağıdır yapmıyordum çarşamba pazarından alayımda yapayım bari ben üzerine krem şanti kullanıyorum kremalı hiç denemedim eminim öylede çok güzel oluyordur

Geri