gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Çocuğunuza karşı sevgisiz misiniz

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Prof. Dr. Osman Demirhan, "aynı bedende farklı DNA'lar" ya da "Tek bedende çift kimlik" diye tanımlanan kimerizmin, kadının, dünyaya getirdiği çocuğuna karşı sevgisiz kalmasına, bunun da hem çocuk hem de annede ağır ruhsal sorunlara yol açtığını söyledi. [​IMG]Prof. Dr. Demirhan, "kimerizm"in uluslararası araştırmalarla kanıtlanmış bir kromozom bozukluğu olmasına rağmen yeterince bilinmediğini, bu nedenle dünyaya getirdiği bebeğine karşı sevgi beslemeyen annelerin "neden?" sorusunun cevabını bulamadığını, çocuğun ise "sevgisiz" büyümeye mahkum bırakıldığını belirtti. Kimerizmin, döllenmiş iki yumurtanın birleşmesi ve ikiz doğacağı yerde, tek bebeğin doğması sonucu oluştuğunu ancak, dünyaya gelen bu bebeğin vücudunda farklı DNA'lar taşıdığından habersiz olduğunu ifade eden Demirhan, "Bu tür vakalarda kadının kalbi kendisine, akciğerleri dünyaya gelemeyen ikizine, sağ taraftaki yumurtalıkları kendisine, sol taraftaki yumurtalıkları ise yine ikizine ait olabiliyor. Bu durumda, bu kadın hamile kaldığında dünyaya gelen bebek doğamayan ikizinin DNA'sını taşıyabiliyor. Yani, kadının DNA profili ile dünyaya getirdiği bebeğin DNA profili birbirini tutmayabiliyor" dedi. (Yeni Şafak)

Çocuğunuza karşı sevgisiz misiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. atatürk ve çocuk sevgisi

atatürk ve çocuk sevgisi

atatürk ve çocuk sevgisi şiirleri atatürkün çocuk sevgisi şiiri atatürkün ile ilgili şiirler şiir ile ilgili şiir "Çocuklarımızı artık düşüncelerini hiç çekinmeden açıkça ifade etmeye, içten inandıklarını savunmaya, buna karşılık da başkalarının samimî düşüncelerine saygı beslemeye alıştırmalıyız. Aynı zamanda onların temiz yüreklerinde; yurt, ulus, aile ve yurttaş sevgisiyle beraber...
  2. çocuklara karşı şiddete karşı bir kaç söz

çocuklara karşı şiddete karşı bir kaç söz

şiddete karşı sözler şiddetle ilgili sözler şiddet ile ilgili şiddet ile sloganlar şiddetle sloganlar kızımın bi arkadaşından aldığı kitaptan bi kaç örnek ben kitabı okudum ve çok etkilendim sizinlede paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz. Şiddetle güç kanıtlayan barışa hasret kalır. Bir zorba bin sopayla gezer bir gülücük bin zorbayı ezer. Güç ile şiddet evlenmiş çocukları canavar...
  3. çocuklara  karşı nasıl davranmalıyız?

çocuklara karşı nasıl davranmalıyız?

sinirli çocuğa nasıl davranmalı Çınar Koleji Geleneksel 5. Bilim-Sanat Şenliği’nin üçüncü gününde Çınar Koleji velileri ile biraraya gelen Prof. Dr. Üstün Dökmen; akademik birikimlerinin ve doğal gözlem yeteneğinin ürünü sıra dışı paylaşımlarda bulundu. Konuşmasını eşler arası iletişim, ebeveynler ve çocuklar arasındaki iletişim başlıkları altında yoğunlaştıran Dökmen; baştan sona özgün...
  4. Çocuklarda Hayvan Sevgisi

Çocuklarda Hayvan Sevgisi

Çocukların en çok dikkatini çektiği ve en çok sevdiği şey hayvanlar.Onların sveimliliğine yaramazlığına çok aldanıyorlar:DHer hayvan kendince bir tür zarar taşır.Ama gelin görün ki bunu çocuklara anlatamıyoruz.Çocuklar da ki bu hayvan sevgisine bayılıyorum:) Çocuklarda Hayvan Sevgisi Yeryüzünde sadece insanlar yaşamıyor, onlar, birçok canlı türü içinde sadece biri. Bu canlı türleri...
  5. Mehmet Okur'un Baba- Çocuk Sevgisi!

Mehmet Okur'un Baba- Çocuk Sevgisi!

Mehmet Okur, baba sevgisi, Nba oyuncusu, çocukları hakkında detaylı bilgi alalım. Mehmet Okur istinye park gezisinde oğlu le oldukça samimi bir şekilde dolaşmış melekler. İşte haberin devamı. NBA takımı Utah Jazz’da oynayan başarılı basketbolcu Mehmet Okur, önceki gün çocuklarıyla birlikte İstinye Park’taydı. “Bu sezon sakatlık nedeniyle takımda forma şansı bulamadım ama şimdi her...

Sayfayı Paylaş