gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

cocugunuza müzik aleti calmayi ögretin

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

çocuğunuza müzik aleti çalmayı öğretin Müzik aleti çalan çocukların sadece ince motor hareketlerini geliştirip, nota okumayı pekiştirmediği, hafıza testlerinden de daha iyi sonuç aldığı belirtildi.
    Neuropsychology dergisinde yayımlanan habere göre, Hong Kong Üniversitesi nde görevli psikolog Agnes Chan ve ekibi, bir orkestrada görevli 6 ila 15 yaşlarında 45 erkek çocuğun kelime hafızasını, müzikle uğraşmayan çocuklarla karşılaştırdı.

Araştırma sonucunda, orkestraya mensup çocukların, verilen kelime listelerini, diğerlerine göre belirgin şekilde daha iyi akıllarında tutabildikleri ortaya çıktı.

Bilim adamları, başarının, orkestraya üyelik süresiyle doğru orantılı olarak arttığını kaydettiler.

Deneyi bir yıl sonra tekrarlayan bilim adamları, bu süre içinde orkestraya üye olan çocukların önceki sonuçtan daha başarılı olduğunu, orkestradan ayrılan çocukların başarısının ise artmadığını tespit ettiler.

__________________alinti

cocugunuza müzik aleti calmayi ögretin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Müzik aleti

Müzik aleti

Bakınız; Çalgı.
  2. Müzik aletleri

Müzik aletleri

Rüyada musikî aletlerinden her hangi birini çalmak muradiniza ermeye, parlak bir gelecege kavusmaya; piyano veya baska bir müzik aleti satin almak, güzel sanatlar alaninda beklediginizden daha büyük bir basariya; genç bir kiz bunlari rüyasinda görmüs ise evliliginin huzur ve mutluluk içinde geçecegini haber verir
  3. Müzik aletleri nelerdir? Müzik aleti çeşitleri

Müzik aletleri nelerdir? Müzik aleti çeşitleri

müzik aletleri nelerdir Müzik aletleri nelerdir, çeşitleri, örnekleri, telli müzik aletleri, üflemeli müzik aletleri Merhaba sayın yöneticiler, ben müzik kursuna gitmeyi planlıyorum ancak nasıl bir müzik aleti çalacağım konusunda henüz karar veremedim. Acaba sizlerden ricam müzik aletlerinin neler olduğunu paylaşır mısınız?
  4. Yasaklanan Müzik Aleti

Yasaklanan Müzik Aleti

yasaklanan müzik aleti yasaklanan çalgı aleti yasaklanan müzik aleti, glass armonica, nedir, neden yasaklanmış, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Enstrümanları ,ruhu okşayan ,kulağa hoş gelen,insanı dinlendiren,kimi zaman neşelendiren,coşturan aletler olarak biliriz değil mi?Peki hiç bunlardan birinin insanı çıldırtacağını düşünebilir...
  5. tsm müzik aletleri

tsm müzik aletleri

Melekler sizlerle tsm müzik aletlerini paylaşmak istedim merak edenler buyursunlar santur nedir Santur, (Farsçada: سنتور ), İran ve Hindistan kökenli bir çalgıdır. Santur, yamuk şeklinde genellikle ceviz ve benzeri egzotik ağaçlardan yapılan bir kutu şeklinde olan klasik bir santurda, 72 ila 160 telden oluşur. Bu teller üzerine, yine ahşaptan yapılan küçük çekiçlerle (baget) vurma...

Sayfayı Paylaş