gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Çocuğunuzu dinlemenin yararları

Konu, 'Çöplük' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

Çocuğu dinlemenin yararı çoktur.işte melişlerim size birkaç öneri:)

1.Çocuğun konuşma yeteneği artar,kendini daha iyi ifade etmesini öğrenir,kelime bilgisi zenginleşir.
    2.Çocuğun bir derdi varsa bunu davranışla göstermek yerine (saldırganlık,hırçınlık,ağlamak,içine kapanmak gibi)sözde ifade ederek rahatlar,bu da hırçınlaşmasına içine kapanıp üzülmesine ,daha ilerde derslerini ve sosyal hayatını etklilemesine engel olabilir.
    3.Anlaşıldığını hisseden çocuk kendini daha huzurlu ve rahat hisseder ve bu da çocuğun kişisel ve sosyal gelişimine yardımcı olur.Çocuğun kendine güveni artar
    4.Çocuk ile anne baba arasında bir yakınlık doğar çocuk onlara danışır ve diyalog kurar
    5.Söyledikleri dinlenen çocuk da anne babasını dinlemeye başlar.

Çocuğunuzu dinlemenin yararları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Grup Hepsi - Dinlemem

Grup Hepsi - Dinlemem

Kim inanır aşkına Yüzüme bi baksana Artık sana kanmam Aşkınıda al git Bırak hadi zorlama Yeter oyun oynama Bir öyle bir böyle Bana sorma Kanmam, varsa yoksa hep yalan Kim sana aldanan Hangi birini ah anlatsam oo oo dinlemem Ne söylersen duymak istemem oo oo huuu anlatma hiç Senden duymak istemem yüzüme bi bi baksana bana Ne söylersen duymak istemem yüzüme bi bi baksana bana,yüzüme bi...
  2. Dinlemeyi Sevdiğiniz Müzik Türleri Nelerdir?

Dinlemeyi Sevdiğiniz Müzik Türleri Nelerdir?

müzik türleri nelerdir türkiyedeki müzik türleri nelerdir türk çeşitleri uluslararası Melekler, siz hangi müzik türlerini dinlemeyi seversiniz? Çok geniş bir yelpazede cevap verebilirsiniz. En fazla 3 seçenek işaretleyiniz lütfen. :)
  3. AB telefonları dinlemeyi planlıyor

AB telefonları dinlemeyi planlıyor

AB telefonları dinlemeyi planlıyor Avrupa hükümetleri kullanımı denetlemek üzere internet sağlayıcılarının ve telefon şirketlerinin müşteri kayıtlarını tutması için bütün AB’de yürürürlüğe girmesi planlanan bir yasa hazırlıyor. Almanya’da Adalet Bakanlığı’ndan gelen teklif, rumuz ya da başka isim kullanılarak e-posta hesabı açtırmayı yasaklamayı hedefliyor. Hollanda’da bir yasa...
  4. Çocukların Bilgisayar Kullanmasının Yararları Varmış

Çocukların Bilgisayar Kullanmasının Yararları Varmış

bilgisayarın yararları Çocuklarda bilgisayar kullanımı, çocukların bilgisayar kullanmasının yararı nedir ? Hepimiz çocuklarımızın bilgisayar kullanmasından dolayı dertli olduğunu biliyorum. Biliyorum amma araştırmalar aslında çocukların bilgisayar kullanırken bir takım meziyetler edindiğini ortaya koymuş. " Haa bilgisayar olunca yaparsın dimi " cümlesini kaç kere kullanmışızdır....
  5. Dinlemenin kuralları nelerdir ?

Dinlemenin kuralları nelerdir ?

Arkadaşlarım hangi amaçla olursa olsun uymamız gereken kuralların olduğundan bahsediliyor. Peki bu kurallar nelerdir. Yani karşıdaki dinlediğimiz kişiye neler yapmalıyız yada nasıl davranmalıyız ?

Sayfayı Paylaş