gebe
  1. ahueda

ahueda Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    74
    Ödül Puanları:
    28

Cocugunuzun boyu büyünce ne kadar olacak?

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında ahueda tarafından paylaşıldı.

cocugumun boyu büyüdügünde ne kadar olcak cocugunuzun ilerde boyu ne kadar olacak cocugunuzun boyu ne kadar olacak. Sevgili melekler hepimiz cocugumuz büyünce nasil görünecek kime benzeyecek boyu nekadar uzun olacak hep merak ederiz iste sizlere bazi bilgiler :) [​IMG]

Bu nedenle de çocuklarına süt içirirler, basketbol gibi çeşitli spor aktivitelerine gitmeleri için onları yönlendirirler. Peki şimdiden çocuğunuzun büyüdüğünde boyunun kaç santimetre olacağını nasıl tahmin edebilirsiniz?..

Mayo Clinic’te yer alan habere göre, çocuğunuz büyüdüğünde en makul olan boy uzunluğunu tahmin etmeniz için çeşitli formüller bulunuyor. İşte en popüler olan örnek:

Annenin boy uzunluğu ile babanın boy uzunluğunu metre ve santimetre cinsinden toplayın. Daha sonra erkekler için bu toplama 13 santimetre daha ekleyin, kızlar için ise bu sonuçtan 13 santimetre çıkarın. Çıkan sonucu ikiye bölün. Çocukların çoğu yetişkin olduklarında bu tahminin 5 santimetre yukarısında ya da 5 santimetre aşağısında olurlar.

Çocuğunuzun ilerideki boyunu tahmin etmenin bir başka yolu ise çocuğunuzun 2 yaşındayken boy uzunluğunu 2 ile çarpmanızdır.

Tüm bunlara rağmen çocuğunuzun boyunun genler tarafından yönlendirildiğini unutmayın. Farklı yaş aralıklarında çocuğunuzun gelişimini not etmeniz önemlidir. Bazı çocuklar gelişim aşamaları erken geçer, bazıları ise daha geç. Eğer çocuğunuzun gelişiminde bir problem olduğunu düşünüyorsanız doktora başvurun.

elvin berfin bunu beğendi.
  2. elvin berfin

elvin berfin Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    benim kizim 5 ysinda ama 7 yasindaki bir cocugun boyu kadar uzun. masallah.

ahueda bunu beğendi.
  3. Adım Doğa

Adım Doğa Forum Okuru

Evet de bu yalan kendim için denedim ortalama 1.52 çıktı o zmn benim boyum en fazla 1.57 olcaktı ama 1.68

Cocugunuzun boyu büyünce ne kadar olacak? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğinizin boyu ileride ne kadar olabilir?

Bebeğinizin boyu ileride ne kadar olabilir?

bebeğimin boyu kaç olacak boyum ne kadar olacak ilerdeki boyunu hesapla kızımın boyu kaç cm ilerde boyum ne kadar Bebeğinizin boyu ileride ne kadar olabilir? Hesaplayın: Bir tık yeter
  2. Çocukların boyu yılda ne kadar uzar?

Çocukların boyu yılda ne kadar uzar?

boy ne zaman uzar 15 yaşında boy ne kadar uzar zamana kadar en çok hangi yaşta yılda kaç cm Bakalım çocuğunuzun boyu büyüdüğünde ne kadar olacak?İşte cevabı Çocukların büyüme hızları, yaşlarına göre değişmektedir. Yeni doğan bir bebeğin boyu ortalama 50 cm’dir ve bebekler ilk yılda 25 cm, ikinci yılda 10 cm uzarlar. Daha sonraki yıllık büyüme hızı, giderek azalır. Çocuklar 3-4 yaşlarında...
  3. yenidoğan bebeğin boyu kilosu ne kadar olur

yenidoğan bebeğin boyu kilosu ne kadar olur

Melekler selam.Ben Özge. Gebe kalmayı planlıyoruz ve yenidoğan boyu kilosu, ölçüleri hakkında bilgi almak istiyorum sizlerden...
  4. doğum izni ne kadar olacak?

doğum izni ne kadar olacak?

merhaba.Devlet memuruyum ve gebeyim.Sanırım doğum izniyle ilgili bazı düzenlemeler yapılmış.Acaba doğum izni süreleri değiştimi? Umarım uzamıştır. :)
  5. Çipli Kimlik Kartlarının Ücreti Ne Kadar Olacak?

Çipli Kimlik Kartlarının Ücreti Ne Kadar Olacak?

çipli kimlik kartları, çipli kişmlikler kaç para, çipli kimlik kartları ücreti Sevgili melekler, uzun bir süredir beklenen yeni çipli kimlik kartlarının dağıtımına başlanıyor. Merak edilen ise bu kimliklerden ücret alınıp alınmayacağı ve alınırsa ne kadar olacağı. Hemen bilgilendirelim, kimlikler ücretli olacak maalesef ve 18 TL olacak. Bir sürü kart taşıma derdinden kurtaracak olan yeni...

Sayfayı Paylaş