Çocuk Yapan Ailelere Devletten Büyük Destek

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Çocuk Yapan Ailelere Devletten Büyük Destek
güncel haber
doğum parası yardımı
doğum parası 2013

Sevgili melekler, çocuk yapan kadınlar yaşadı. Kreş desteğinden mama parasına kadar bir dizi yenilik geliyor. Çalışan anneler için de doğum yardımı parası artırılacak. İşte haberin detayları...

tl-2d3.jpg

Hükümetin nüfusun yaşlanması nedeniyle üzerinde çalıştığı çocuk teşviklerinin ayrıntıları netleşmeye başladı. Ev hanımlarına yönelik destek modelleri devreye girerken, dar gelirli ailelere de kreş desteği verilecek. Mevcut uygulamada 184 lira olan doğum yardımı da artırılıyor. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, bebek teşvikinde nakit desteği de olacağını belirterek, "Sadece maddi teşvik değil, esnek çalışma saatleri de var" dedi.

MODELLER MASADA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak pakete göre; çocuk yapmayı teşvik eden düzenlemeler bölgelere göre değişiyor. Çalışan kadın nüfusunun yüksek olduğu bölgelerde, esnek çalışma modeli, bebeklerle daha fazla vakit geçirmelerine olanak tanıyan yarı zamanlı işler teşvik ediliyor. Ev kadınlarının da maddi durumuna göre hem nakit hem de mama gibi ihtiyaçları karşılanacak. Dar gelirli ailelerin çocuklarının da kreş ile tanışarak ihtiyaç duydukları gelişim fırsatlarına kavuşması ve kadınların işgücüne katılımının artması hedefleniyor. Kalkınma Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı'nın birlikte yürüttüğü çalışma kapsamında, Avrupa ve OECD ülkelerindeki modeller tek tek incelendi. Çalışmada artan istihdama paralel olarak doğumdan sonra yaşanacak olası işgücü kayıpları için de önlemler alınıyor.

evet kuzum yaaa tedaviyiücretsiz yapsınlar en yine yaprırailiyorum şükür maddi yönden ama yaptıramayaalrda var eşiin bi akrabası var 16 yıl yaptıramamılalr parasızlıktan sigorta yok allah sonra 16 ylıl sonra kendiliğinden verdi :)

evet kuzum yaaa tedaviyiücretsiz yapsınlar en yine yaprırailiyorum şükür maddi yönden ama yaptıramayaalrda var eşiin bi akrabası var 16 yıl yaptıramamılalr parasızlıktan sigorta yok allah sonra 16 ylıl sonra kendiliğinden verdi :)

Ee yani benimde bebegim var sukur ama bende bu duyguyu tüm isteyen tatsin istiyorum. Rabbim ins isteyen herkese tedavi gerekmeden tez zamanda bebis nasip eder:)
16 yil ne hasret ama yaa yazik. Imkani olmayanlar icin cok üzücü bi durum:(

tedaviler ve ilaçlarrrrrrrrr ücretsiz olsunnnnnnnnnnnnnnnnnnnn......bebek yapmak istyoruzzz ama yetişmiyor maddi durumlar çok iyi değil ve bu tüp bebek tamamen ticari olduu devletttt bize ücretsiz olmasada enaz ücreti ödememizi sağlar umarımm bebek bizimde hakkımız:)

en az 3 bebek diyorlar biz birini beceremedik valla herşey ücretsiz olsa ve her devşet hastenesinde yapılsa ne güzl olur benim yaptırabileceğim hastane 1,5 saat uzaklıkta her gün nasıl gidip geleyim :(

Geri