gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Çocuk Yetiştirirken İhtiyacınız Olacak 13 Altın Kural

Konu, 'Rehberlik' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

ÇOCUK YETİŞTİRİRKEN İHTİYACINIZ OLACAK 13 ALTIN KURAL İngiltere'nin Londra şehrindeki "Guy's Hospital" hastanesinde çocuk psikiyatrisi servisinde yatmakta olan Kevin Hickey (15) adlı bir çocuk doktorlara göre anne ve babasının kendisini eğitememeleri sonucu bunalım geçirerek hastaneye düşmüştü. Yapılan zeka ve kültür testleri Kevin 'in aslında son derece aklı başında bir çocuk olduğunu ortaya koyuyordu. Kevin bir gün hasta yatağında kağıdı kalemi eline aldı, kendi durumunu anne ve babasını düşünerek anne ve babalara hitaben 13 altın öğüt yazdı. Küçük Kevin 'in yazdığı bu öğütler şimdi İngiltere'de doktorların bir numaralı rehberi.
    1- Beni şımartmayın. Her istediğim şeyi elde edemeyeceğimi biliyorum, Sadece sizi deniyorum.
    2- Bana tatlı-sert davranmaktan çekinmeyin. Bunu tercih ederim benim daha güvenli hissetmemi sağlar.
    3- Benim kötü huylar edinmemi engelleyin. Bunların erkenden ortaya çıkarılmasında ve önlenmesinde size güveniyorum.
    4- Benim yanlışlarımı başkalarının önünde söylemeyin. Benimle yalnız konuşursanız söylediklerinizi daha iyi anlarım.
    5- Sizden nefret ettiğimi söylediğimde üzülmeyin. Aslında sizden değil beni engelleme gücünüzden nefret ediyorum.
    6- Herhangi bir şeyin sonucunda beni kurtarmayın. Bazen acı veren bu yolla öğrenirim.
    7- Benim küçük hastalıklarımı büyütmeyin. Bunları yenecek güçteyim.
    8- Düşüncesizce yerine getiremeyeceğiniz şeyleri yapacağınıza söz vermeyin. Bu sözler yerine getirilmediğinde çok kırıldığımı unutmayın.
    9- Kendimi istediğim kadar iyi anlatamadığımı unutmayın. Bunun için ara sıra yanlışlarım çıkar.
    10- Dürüstlüğümü fazla zorlamayın. Kolayca korkup yalan söyleyebilirim.
    11- Tutarsız olmayın. Benim kafamı iyice karıştırır ve size olan güvenimi sarsar.
    12- Benden özür dilemeyecek kadar gururlu olmayın. Bazen içten bir özür beni size çok yakınlaştırabilir.
    13- Unutmayın ki büyümek için sizin çok ve anlayışlı sevginize muhtacım, ama bunu size söylemem gerekmez değil mi?

2. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: Çocuk Yetiştirirken İhtiyacınız Olacak 13 Altın Kural
    çok özel vede fadalı bir paylaşımdı emeğine sağlın bilgecim

Çocuk Yetiştirirken İhtiyacınız Olacak 13 Altın Kural konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evliliğin 13 Altın Kuralı

Evliliğin 13 Altın Kuralı

selin özkök karacehennem web sitesi selin karacehennem evlilik sitesi video özkök video Evliliği bir sanata benzeten ve bu nedenle de son derece özen gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Selin Özkök Karacehennem mutlu ve uyumlu evliliğin sırlarını kitabında anlattı. Evlilik ve Aile Terapisti Selin Özkök Karacehennem'in Evlilik Sanatı -1 adlı kitabına göre işte mutlu evliliğin 13 altın kuralı; -...
  2. Çocuk Yetiştirirken 13 Altın Kural

Çocuk Yetiştirirken 13 Altın Kural

Çocuğun ağzından anne ve babasından istekleri; 1-Beni şımartmayın.Her istediğim şeyi elde edemiyeceğimi biliyorum,sedece sizi deniyorum. 2-Bana tatlı sert davranmaktan çekinmeyin.Bunu tercih ederim benim daha daha güvenli hissetmemi sağlar 3-Benim kötü huylar edinmemi engelleyin.Bunların erkenden ortaya çıkarılmasında ve önlenmesinde size güveniyorum. 4-Benim yanlışlarımı başkalarının önün...
  3. Başarılı çocuk yetiştirmede altın kurallar

Başarılı çocuk yetiştirmede altın kurallar

çocuk yetiştirmede altın kurallar çocuk yetiştirmenin altın kuralları Araştırmacı yazar Ali Erkan Kavaklı, çocuk yetiştirmedeki başarının temelini anlattı. Araştırmacı yazar Ali Erkan Kavaklı çocuk yetiştirmedeki başarının temelinin çocuklarla ilgilenmek ve onlara hedef göstermek olduğunu söyledi. Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi tarafından anne ve babalara yönelik düzenlenen...
  4. Çocuk yetiştirirken yapılan 10 hata

Çocuk yetiştirirken yapılan 10 hata

Çocuk yetiştirirken yapılan 10 hata Hepimiz çocuklarımızı severken ufak tefek gibi görünen bazı şeyleri gözden kaçırıp önemli hatalar yaparız. İşte ailelerin yaptıkları büyük hata. 1) Şımarık çocuklar Ailelerin çocuklarını sevdikleri ve sahip olamadıkları herşeyi onun sahip olmasını istemeleri şüphesizdir. Herşeye rağmen bu biraz maliyetli olabilir. Bu tür iyi niyetlerin sonunda sahip...
  5. Çocuklarımızı Yetiştirirken Bunlara Dİkkat Edelim....

Çocuklarımızı Yetiştirirken Bunlara Dİkkat Edelim....

Çocuklarımızı Yetiştirirken Nelere Dikkat Edilmeli Çocuklarımızı Güzel Yetiştirmek İçin Çocuklarımızı bu kötü zamana karşı nasıl korumalı ve nasıl yetiştirmeliyiz....Anne baba olarak nasıl bilinçlenmeliyiz....Çocuklarımıza karşı nasıl davranmalıyız....Büyüdüklerinde anne babaya öff bile demeyecek çocuk nasıl yetiştirilir....İşte hepsinin cevabı.... Çocuklarımızı Güzel Yetiştirmek...

Sayfayı Paylaş