gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Çocuklar bu şarkılarla eğlenirken öğreniyor

Konu, 'Müzik Haberleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Çocuklar bu şarkılarla eğlenirken öğreniyor Çocukların eğitim ve öğretimine destek olmayı amaçlayan Gökhan Şen, 'Öğreten Şarkılar' isimli albümünde, davranış kuralları ve sesli-sessiz harflerin nasıl okunduğunu öğretiyor..
    Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Sanat Direktörü Gökhan Şen, 'Öğreten Şarkılar' adlı bir albüm çıkardı. Müzikent Prodüksiyon etiketiyle satışa sunulan albümde vokalleri Ekin Çelik ve Gamze Noktaoğlu üstleniyor. Bir müzik CD'si olan albüm, bilgisayar ortamında interaktif CD olarak da çalışıyor. Ayrıca albümdeki şarkılar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın onay verdiği ilk eğitim müzikleri olma özelliğini taşıyor. İçinde, sokak çocukları ve engelli çocuklar için özel bestelerin de bulunduğu albüm, 5 YTL'ye satılıyor. İki bölümden oluşan albümün ilk bölümünde; 'Doğru Davranış Şarkıları' yer alıyor. Bu şarkılar; temizliği, uykuyu, beslenmeyi ve ders çalışmayı anlatıyor. İkinci bölümde ise sesli ve sessiz harflerin okunuşuna değiniliyor.

İLKLERİN ALBÜMÜ
    Daha önce 'Taksi Sürücüleri İçin İngilizce Eğitim Kaseti' , görme engelliler için, 'Yemek Tarifleri' ve 'Üniversite Hazırlık Kasetleri' gibi birçok ilginç projeye imza atan Şen, 'Öğreten Şarkılar' projesinin Türkiye için çok önemli olduğunu söylüyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın uygulamaya soktuğu yeni 'Sesli Okuma Yazma' sistemiyle, yüzbinlerce sınıf öğretmeninin, çocuklara okuma-yazma öğretmede zorlandığının altını çizen Şen şöyle konuştu: "Bu proje için, 100'ün üzerinde dünya ülkesinin çocuk şarkılarını araştırdım ve tercüme yaptırıp, arşiv oluşturdum. Onlarca okulda, yüzlerce öğretmenle görüştüm. Bu albümde, Türkiye için birçok önemli ilk bulunuyor. Türkiye'de İlköğretim 1. sınıf öğrencilerine, okuma yazma öğretecek ilk ve tek şarkılar bu albümde var."

Çocuklar bu şarkılarla eğlenirken öğreniyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bu şarkı sozlerıne dıkkat

bu şarkı sozlerıne dıkkat

yanlış duymadınız arkadaşlar şarkıymış aşkım minik kraliçem seni çok seviyorum bende benimle benimle benimle evlenirmisin hıı ne diyosun sen lan ohaaa hayır olamaz asla neden? içip içip döversin yuh kızım ben alkol kullanmamki döversemde adam değilim inanamamki hayki yalancımıyım ben sanki lan sen kahveden çıkmazsın okey tavla bilmem öğrenirsem senle oynarım yok aman dur orda kalsın...
  2. Teneke - Bu Şarkıyı Söyleyin

Teneke - Bu Şarkıyı Söyleyin

Bu şarkıyı söyleyin ama bilmeyin Bu şarkıyı dinleyin ama sevmeyin Bu şarkıyı hissedin ama üzülmeyin Bu şarkıyı sevmeyin ama hatırlayın Bırakın tutmayın ve itmeyin Üstüme gelmeyin Yalnız bırakın ama bekleyin Gitmeyin Ben hiç iyi değilim Bu şarkıyı isteyin ve gülümseyin Bu aşkmış kötü yapmış onu deyin Sadece bu şarkıyı o yazdı deyin Sadece hiç iyi değildi deyin Bırakın tutmayın ve itmeyin...
  3. Susmayı öğreniyor bu yürek

Susmayı öğreniyor bu yürek

Yine bir gece ve yine baş başayım kendimle, işte yine seni bulup kaybettiğim yerdeyim. İnsanın bir şeylere karar vermesi ne kadar zor; ya seni içime gömmeli ya da artık içimden söküp atmalıyım. Ama her ne olursa olsun susmalıyım. Hangisi daha zor, hangisi daha acı? Gerçekten gitmeli miydin, yoksa yanımda kalıp savaşmalı mıydın?... Bir yol arıyorum kendime, bulduğum tüm yollarsa sana...
  4. Çocuklar yabancı dili daha çabuk öğreniyor

Çocuklar yabancı dili daha çabuk öğreniyor

Yabancı bir dili öğrenmek için en uygun yaşların 8-9 yaşları arası olduğu anlaşıldı. Bu yaşlarda beyin, yeni bilgiler öğrenmeye daha açık olduğu için, çocukken yabancı dil öğrenmek de daha kolay oluyor. İtalya ve Almanya’da yürütülen ortak bir araştırma sonucunda, çocukluk yaşlarında her yeni bilginin olduğu gibi, yabancı dilin de daha kolay öğrenildiği ortaya çıktı. Yabancı dil öğrenmeye...
  5. Çocukları psikopat yapan şarkılar

Çocukları psikopat yapan şarkılar

telefonun delikleri içinde mp3 telefonun delikleri içinde şarkısı şarkısı baltalar elimizde uzun ip belimizde mp3 Çocuk şarkılarının hepsi bir yaştan sonra insani psikopat yapar, çünkü hafızadan atılmaları mümkün değildir.. Ne zaman, hangi şartlarda ezberlenmişlerdir de bu kadar kalıcıdırlar bilinmez.. "Orada bir köy var uzakta, O köy bizim köyümüzdür.." Bu şarkı çocuğu psikopat...

Sayfayı Paylaş