Çocuklar bu şarkılarla eğlenirken öğreniyor

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Çocukların eğitim ve öğretimine destek olmayı amaçlayan Gökhan Şen, 'Öğreten Şarkılar' isimli albümünde, davranış kuralları ve sesli-sessiz harflerin nasıl okunduğunu öğretiyor..

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Sanat Direktörü Gökhan Şen, 'Öğreten Şarkılar' adlı bir albüm çıkardı. Müzikent Prodüksiyon etiketiyle satışa sunulan albümde vokalleri Ekin Çelik ve Gamze Noktaoğlu üstleniyor. Bir müzik CD'si olan albüm, bilgisayar ortamında interaktif CD olarak da çalışıyor. Ayrıca albümdeki şarkılar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın onay verdiği ilk eğitim müzikleri olma özelliğini taşıyor. İçinde, sokak çocukları ve engelli çocuklar için özel bestelerin de bulunduğu albüm, 5 YTL'ye satılıyor. İki bölümden oluşan albümün ilk bölümünde; 'Doğru Davranış Şarkıları' yer alıyor. Bu şarkılar; temizliği, uykuyu, beslenmeyi ve ders çalışmayı anlatıyor. İkinci bölümde ise sesli ve sessiz harflerin okunuşuna değiniliyor.

İLKLERİN ALBÜMÜ
Daha önce 'Taksi Sürücüleri İçin İngilizce Eğitim Kaseti' , görme engelliler için, 'Yemek Tarifleri' ve 'Üniversite Hazırlık Kasetleri' gibi birçok ilginç projeye imza atan Şen, 'Öğreten Şarkılar' projesinin Türkiye için çok önemli olduğunu söylüyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın uygulamaya soktuğu yeni 'Sesli Okuma Yazma' sistemiyle, yüzbinlerce sınıf öğretmeninin, çocuklara okuma-yazma öğretmede zorlandığının altını çizen Şen şöyle konuştu: "Bu proje için, 100'ün üzerinde dünya ülkesinin çocuk şarkılarını araştırdım ve tercüme yaptırıp, arşiv oluşturdum. Onlarca okulda, yüzlerce öğretmenle görüştüm. Bu albümde, Türkiye için birçok önemli ilk bulunuyor. Türkiye'de İlköğretim 1. sınıf öğrencilerine, okuma yazma öğretecek ilk ve tek şarkılar bu albümde var."

Geri