gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Çocuklar yabancı dili daha çabuk öğreniyor

Konu, 'Egitim' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

Yabancı bir dili öğrenmek için en uygun yaşların 8-9 yaşları arası olduğu anlaşıldı. Bu yaşlarda beyin, yeni bilgiler öğrenmeye daha açık olduğu için, çocukken yabancı dil öğrenmek de daha kolay oluyor. İtalya ve Almanya’da yürütülen ortak bir araştırma sonucunda, çocukluk yaşlarında her yeni bilginin olduğu gibi, yabancı dilin de daha kolay öğrenildiği ortaya çıktı. Yabancı dil öğrenmeye yaşamın ilk yıllarında başlanmasının önemini kanıtlayan çalışma, İtalya’nın Milano San Rafaele Üniversitesi ile Almanya’nın Berlin Üniversitesi tarafından manyetik rezonans (MR) tekniği kullanılarak gerçekleştirildi.
    San Rafaele Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Stefano Cappa; çocukluk döneminde, beyin, dil öğrenimi için inanılmaz bir kapasiteye sahip olduğunu ancak dil öğreniminde kullanılan yöntemin, ana dili öğretirken kullanılan yöntemden daha farklı olması gerektiğini belirtti. İyi konuşuyorlar
    Bu araştırma için; anadili İtalyanca olup Almanca da konuşabilen üç ayrı grup seçildi. Birinci grup, yabancı dili çocukluk döneminde öğrenmiş ve iyi konuşmaktaydı. İkinci grup da yine iyi derecede Almanca da konuşan ancak bu dili ergenlik çağında öğrenen kişilerden oluşuyordu. Üçüncü gruptakiler ise yabancı dili yetişkin olduklarında öğrenip iyi konuşamayan kişilerdi. Manyetik rezonans, gönüllülerin yabancı dillerinde bir cümle duydukları zaman beynin değişik bölgelerinde meydana gelen tepkileri ölçüyordu.

Çocuklar yabancı dili daha çabuk öğreniyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yabancı dil bilmenin önemi

Yabancı dil bilmenin önemi

dil bilmenin önemi yabancı dil bilmenin önemi ingilizce almanca Yabancı dil bilmenin önemi Fare bir peynir kokusu duyup, kafasını dışarı uzatmıştı. Fakat bunun kedinin bir tuzağı olabileceğini düşünüp dışarı çıkmadı. Bekledi ve biraz sonra “miav” diye bir ses duydu. Ertesi gün de peynir kokusunu aldı ve “miav” sesini duydu, yerinden çıkmadı. Sonraki gün “havhav” diye bir ses duydu ve...
  2. Yabancı Dil Kursları

Yabancı Dil Kursları

ingilizce yaz kursları ankara tömer ingilizce kursu macarca dil kursu macarca ÖSS, KET, PET - FCE ile TOEFL sınavlarına hazırlık kursları, 4,5,6,7,8. sınıf öğrencilerine, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik kurslar, mesleklere yönelik teknik yabancı dil destek kursları gibi konularda eğitim veren kursların iletişim bilgileri ve web adresleri bulunmaktadır. AÜ Dil Öğretim Merkezi Ankara...
  3. Yabancı Dil Öğretmenliği

Yabancı Dil Öğretmenliği

yabancı dil öğretmenliği yabancı dil öğretmeni öğretmenliği hakkında bilgi puanları fransızca iş imkanları Çalıştığı eğitim kurum ya da kuruluşunda; öğrencilere ya da yetişkinlere, İngilizce, Fransızca, Almanca, Japonca dillerinden birinde eğitim veren kişidir. GÖREVLER Yabancı dil ile ilgili hangi bilgi, beceri, tutum ve davranışların, hangi yaş düzeylerindeki öğrenci gruplarına, hangi...
  4. Çocuklar bu şarkılarla eğlenirken öğreniyor

Çocuklar bu şarkılarla eğlenirken öğreniyor

Çocuklar bu şarkılarla eğlenirken öğreniyor Çocukların eğitim ve öğretimine destek olmayı amaçlayan Gökhan Şen, 'Öğreten Şarkılar' isimli albümünde, davranış kuralları ve sesli-sessiz harflerin nasıl okunduğunu öğretiyor.. Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Sanat Direktörü Gökhan Şen, 'Öğreten Şarkılar' adlı bir albüm çıkardı. Müzikent Prodüksiyon...
  5. Yabancıların Dilinden Peygamberimiz (SAV)

Yabancıların Dilinden Peygamberimiz (SAV)

yabancıların dilinden peygamberimiz peygamberimizi öven sözler peygamberimize söylenen güzel sözler peygamberimiz için söylenen güzel peygamber efendimize İslam dininin son Peygamberi Hz Muhammed ve İslam dini hakkında Müslüman olmamalarına rağmen sözleriyle onu adeta tasdik eden Mahatma Gandhi, Tolstoy ve Bismarc gibi daha nice yabancı aydın, devlet adamı ve sanatçıların sözlerini okuyunca...

Sayfayı Paylaş