gebe
  1. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Cocuklara ceza verilmeli mi?

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında CaRiZmA tarafından paylaşıldı.

çocuklara ceza verilmeli mi çocuklara ceza verilmelimi nasıl verilmeli [SIZE=-1]Çocuk eğitiminde cezanın yeri[/SIZE]
    [SIZE=-1]Terbiye etmek denilince pek çok kişinin aklına hemen cezalandırma gelir. "Dayak cennetten çıkmadır" ya da " Kızını dövmeyen dizini döver" gibi atasözleri, ülkemizde cezalandırmanın çocuk eğitiminin bir parçası olarak asırlarca kullanıldığının bir kanıtı olarak dilimizde yer etmiştir. Terbiye etmek ve cezalandırmak birbirinden çok farklı kavramlardır. Terbiye, çocuğa olumlu davranışların, kendini nasıl kontrol etmesi gerektiğinin öğretildiği ve içinde ödüllendirmenin de yer aldığı bir sistemdir. Cezalandırma ise daha negatif bir anlam taşır; çocuğun yaptığı ya da yapmadığı bir davranışın arkasından gelen bir sonuçtur. "Terbiye etmek" bizim geleneklerimizde genellikle cezayı çağrıştırdığından, "eğitmek" kavramının kullanılması daha yerinde olacaktır. Çocuk yalnızca yanlış yaptığı zamanlarda değil, diğer zamanlarda da davranışları konusunda eğitilmelidir. Hatalı davrandıkları zaman çocuklara kızma ve azarlama yerine, olumlu davrandıklarında yüreklendirme ve takdir etme, onların yanlış davranışlarını daha kolay değiştirmelerini sağlayacaktır. Çocuklar kendilerine değer verildiğini gördükçe kendilerini daha iyi hissedecek, çevredekileri daha fazla dinlemeye gayret edecektir.[/SIZE]

saglik.tr.net

2. Güler

Güler Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Cocuklara ceza verilmeli mi?
    mery bilgi icin sagol. haklisin. kesinlikle ceza vemiyoruz biz, egitiyoruz. onun icin dayak atmaya kesinlikle karsiyiz. cocuk ozaman anne ve babadan korkar ve hic bir ise yaramaz. hatta is daha kötü olur, mesela büyüdükce hic bir derdini paylasmaz anne ve babayla, ve elden alir akili. ben sadece egitmek icin kizarim, biraz odasina gönderirim veya tv izlettirmem. eger akilli ise onun yerine de ödüllendiriyoruz, mesela istedigi bir dondurma aliniyor veya bi kurabiye veriliyor. inanin o bile yetiyor akilli durmasi icin...

Cocuklara ceza verilmeli mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ceza Dertler Biter Mi

Ceza Dertler Biter Mi

narkoz bilirsin bazen koşmak gerek neden bilmeden kaybı görmeden& ayıbı göm beden ayıkana kadar hadi tana kan akıtana kadar& budur tek bedel vurur yok eder vurgu şok eder kurgu çok keder& bakıp mahfeder savaş başlar çekin nefer vede alın siper& benim projem ortadoğu soy kırımı benim nehirim ortadoğu kan kızılı benim götürüm orta doğu son satırı& yaşam işler yok ayıbı&...
  2. Cocuk mu kariyer mi???

Cocuk mu kariyer mi???

çocuk mu kariyer mi Melekler bisey danismak istiyorum: Esinizde sizde cocuk sahibi olmak istiyorusunuz (allah nasip ederse tabi).... ve aniden gelen bir teklif var, teklifin icerigi; mesleginizde yükselmek, hem para hemde statünüz acisindan. Yani hem daha fazla maas alacaksiniz hemde söz sahibi olacaksiniz. Ama bu terfi icin 2 yil hem okul hemde isi ayni anda yürüteceksiniz ve ondan sonra 1...
  3. cocuğuma bıldırcın yumurtası verebilir miyim ?

cocuğuma bıldırcın yumurtası verebilir miyim ?

7 aylık bir oğlum var ben ona bıldırcın yumurtası vermek istiyorum. Verebilir miyim ? Nasıl verebilirim. Daha ay olarak küçük mü ? Sizler nasıl verip yediriyorsunuz. Teşekkürler.
  4. Bebeklere emzik verilmeli mi?

Bebeklere emzik verilmeli mi?

Bebeklere emzik verilmeli mi? Selam hanımlar benim bebeğim emzik almıyor ama zorlamalımıyım bilmiyorum sizce Bebeklere emzik verilmeli mi?
  5. Bebeğe emzik verilmeli mi?

Bebeğe emzik verilmeli mi?

emzik kullanımı emzik kullanmak gereklimi Selam kızlar bebeklerde emzik kullanmak çoğu zaman kurtarıcı oluyor özellikle uyumaya çalıştığı zamanlardaçok işe yarıyor peki uzmanlar öneriyormu? peki hangi emziği seçmeliyim Minicik bebeğinin ağzındaki emziği çekiş gücüne hayranlıkla bakakalabilirsiniz. O büyük bir hızla ve keyifle, yalancı emziğini emmektedir. Bir an ağzından çıkmaya görsün,...

Sayfayı Paylaş