çocuklarda hangi besinler beyni besler?

PaSikA

Yeni Üye
Üye
çocuklarda hangi besinler beyni besler?
hangi yiyecekler kilo yapar bebeklere kilo yapan yiyecekler hangi süt yapar bebeklerde yapan besinler bebeklerde
Beyin gelişimi anne karnında başlar 5 yaşına sürer.Entellektüel gelişimi ise yaşam boyu sürer.Doğumun ilk yılında beyin için lazım olan tüm besinler anne sütünde vardır.Daha sonraki dönemlerde başta süt olmak üzere yumurta,et,balık,kuru baklagiller ,yeşil yapraklı sebzeler,mevsim meyvelerini tüketmek gerekir.Çocukluk döneminde beyin gelişimi hızlıdır.Saydığım gıdaların eksiksiz alınması gerekirse vitamin takviyesi yapılması beyni besler,ileriki dönemde yaşam kalitesini artırır.Fast food türü gıdaların tüketilmesi aşı kilo,vücud direncinde düşme ve hafıza zayıflığı yapar

bebegim 8 aylik fakat zayif kilo almamasi icin sebeb yok ama almiyo ne tur gidalar ve ne sıklıkta beslemeliyim bana yardim edin

bebegim 8 aylik fakat zayif kilo almamasi icin sebeb yok ama almiyo ne tur gidalar ve ne sıklıkta beslemeliyim bana yardim edin
merhaba canım benım bebeğimde 18 aylık sabahları devam sutu yada mamasına yumurta pekmez labne peynırı ekmek ezıp verebılırsın öğlen,sebze corbası havuc brokoli kabak ıspanak bulgur tereyağ domotes ve kendı hazırladığın et suyundan koy 1 bardak,2saat sonra yoğurda pekmez katıp ver,2saat sonra tekrar ana öğun corbasından ver,kendın evde muhallebı yapabılırsın un sut vanılyayı pişir ver meyve verebılırsın muz elma armut kıvı karıstırıp ver sen kendıne gore öğünlerını ayarla doktoruna sor tabı yınede

Geri