gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

çocuklarda İlaç Kullanımı

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Bir çok ebeveyn böyle durumlarda reçetesiz öksürük ve soğuk algınlığı ilaçlarına sarılır. Ağrı kesici ve ateş düşürüceler hariç, bunların işe yaradığına dair kanıt yoktur.Bu ilaçların bazı yan etkileri çocuğun kendini daha kötü hissetmesine neden olabilir.Çocuğa aynı anda birden fazla ilaç verilmemelidir

çocuklarda İlaç Kullanımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte İlaç Kullanımı

Gebelikte İlaç Kullanımı

fitil nasıl kullanılır hamile olduğunu bilmeden ilaç kullanmak gebe olduğunu bilmeden ilaç kullanmak hamile kullandım Gebe olduğumuzu bilmeden ilaç kullandıysak röntgen çektirdiysek veya bebeğimize zararlı olduğunu düşündüğümüz herhangi birşey yaptıysak ne yapmalıyız? Mesela; antibiotik kullandığınız veya film çektirdiğiniz veya kimyasal - radyoaktif - lazer gibi bebeğe zarar verebileceğini...
  2. Akılcı İlaç Kullanımı

Akılcı İlaç Kullanımı

akılcı ilaç kullanımı prosedürü Akılcı İlaç Kullanımı -------------------------------------------------------------------------------- İlaç zorunlu bir tüketim maddesidir. Diğer tüketim maddelerinden farklı olarak, hatalı kullanımı halinde insan hayatına mal olabilecek yan etkiler gösterebilir. Ayrıca gelişmekte olan ülkeler için zorunlu bir ithal üründür. Bu derlemede özellikle ekonomik...
  3. » İlaç Kullanımı

» İlaç Kullanımı

Ameliyat sonrası genelde 3-4 kalem ilaç kullanılmaktadır. Kullandığınız ilaçların bazı yan etkileri olabilir. Aşırı bulantı, kusma, mide ağrısı, ishal, şuur bulanıklığı, hızlı veya yavaş nabız (50’nin altında ve 100’ün üstünde), cilt döküntüleri önemli olabilir. Coumadin kullanan hastalarda vücudun herhangi bir yerinde kanama, katran kıvamında büyük tuvalete çıkma, kahve telvesi şeklinde...
  4. gebelikte ilaç kullanımı

gebelikte ilaç kullanımı

Ağrı kesiciler Hamilelikte ilaç kullanımı Kızlar hepiniz biliyorsunuzdur tabi ama gebelikte ilaç kullanımına bir hatırlatmak istedim Op. Dr. Ömer Lütfi Tapısız da, gebelikte ilaç kullanırken çok dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti. Özellikle gebeliğin ilk ayında ilaç kullanımında "ya hep ya hiç" kuralının geçerli olduğunu vurgulayan Tapısız, "Yani bir aylık bir gebe ilaç...
  5. TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE İLAÇ KULLANIMI

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE İLAÇ KULLANIMI

tüp bebek tedavisinde hangi ilaçlar kullanılır,tüp bebek tedavisinde ilaçlar ne için kullanılır,tüp bebek işlemi yumurtaları uyarma,tüp bebek işleminde başarıyı etkileyen faktörler,tüp bebek tedavisi ve ilaç kullanımı hakkında bilgiler Tüp bebek yöntemine karar veren çiftler yaklaşık 20 günlük bir sürece girerler. İlk aşamada anne adayının yumurtalıkları gerekli ilaç tedavisi ile...

Sayfayı Paylaş