gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

cocuklarin arkadaslarini isirmasi normal

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Pediatri uzmanları, küçük yaştaki çocukların arkadaşlarını ısırmak istemesinin tümüyle normal bir davranış olduğunu belirtti. [​IMG]Merkezi Almanya'nın Münih şehrinde olan Profesyonel Pediatri Uzmanları Derneği, çocukların genelde hayal kırıklığı yaşadığında veya birşeyler yapmak istediğinde ısırma eğilimi gösterdiğini bildirdi. Uzmanlar, aynı şeyin 3 yaşın üstündeki çocuklar için de geçerli olduğunu ifade etti.
    Derneğin Sözcüsü Ulrich Fegeler, bununla birlikte ısırma eyleminin çok sık meydana gelmesi veya çok saldırgan bir biçimde gerçekleşmesi durumunda ebeveynlerin bir pediatri hekimine başvurması gerektiğini söyledi.

Uzmanlar, çocukları ısırma eyleminden uzaklaştırmak için kullanılacak en iyi yöntemlerden birinin olumlu teşvik olduğunu belirterek ebeveynlerin, çocuklarını, olumlu bir eylem yaptıklarında övmesi gerektiğini ifade etti.
    Çocuklarının ısırmaya devam etmesi durumunda ebeveynlerin, bu hareketin kabul edilemez olduğunu veya insanlara zarar verdiğini anlatmak dışında olumsuz ifadeleri kullanmaması gerektiğini belirten uzmanlar, çocukları tarafından ısırılan anne babaların da bu hareketin can yakıcı olduğunu kelimelerle veya vücut diliyle göstermesi gerektiğini belirtti. (alinti)

cocuklarin arkadaslarini isirmasi normal konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. normal ve otistik cocuklarin arasindaki farklarr

normal ve otistik cocuklarin arasindaki farklarr

Otistik ve normal bebeklerde görülen davranis özellikleri NORMAL BEBEK- -Annenin yuzunu inceler. seslere kolaylikla tepki verir. ogrenilen sozcukler ve gramatik kullanim giderek artar. SOSYAL ILISKILER- -Anne odayi terkedince aglar. -Yabancilarin varligina tepki gosterir. -Tanidigi ve sevdigi insanlara gulumser. -Aciktigi veya bir seye ihtiyac hissettiginde ofkenelip tepki gosterir....
  2. arkadas

arkadas

ARKADAŞ 2157 - İbnu Ömer (radıyallâhu anhümâ) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselam) buyurdular ki: "İnsanlar yalnızlıktaki (mahzuru) benim kadar bilselerdi, hiçbir atlı tek başına bir gececik olsun yol yapmazdı." Buhârî, Cihâd 135; Tirmizî, Cihâd 4, (1673). 2158 - Said İbnu'l- Müseyyeb (rahimehullah) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:...
  3. Arkadaslar... :)

Arkadaslar... :)

*Kadinlarin Arkadaslari: Bir kadin butun gece eve gelmemis. Ertesi sabah kocasina, gece bir arkadasinda kaldigini soylemis. Kocasi karisinin en yakin 10 arkadasini aramis ve hicbiri karisinin kendisinde kaldigini onaylamamis. * Erkeklerin Arkadaslari: Bir adam butun gece eve gelmemis. Ertesi sabah karisina, gece bir arkadasinda kaldigini soylemis. Karisi kocasinin en yakin 10 arkadasini...
  4. epidural normal dogum yapan arkadaslar nasil gecti dogumunuz paylasirmisiniz?????

epidural normal dogum yapan arkadaslar nasil gecti dogumunuz paylasirmisiniz?????

Epidural normal dogum yaptim fakat benim cok zor gecti ve bu yüzden 2nciye hamile klamaktan korkuyorum cünkü dogumdan cok korkuyorum :uhu: Epidural normal dogum sizlerde nasil gecmisti paylasirsaniz sevinirim......................
  5. cocuklar

cocuklar

kızım şuan 3 yaşında we ewde ona tuwalet eğitimi weremiyrm tuwaletten korktugunu soyluyor. bide onu egitmek için ne yapmam lazım ne gibi oyuncaklar yada neler alabilirim

Sayfayı Paylaş