gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Çocukların Bilgisayar Kullanmasının Yararları Varmış

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

bilgisayarın yararları Çocuklarda bilgisayar kullanımı, çocukların bilgisayar kullanmasının yararı nedir ?
    Hepimiz çocuklarımızın bilgisayar kullanmasından dolayı dertli olduğunu biliyorum. Biliyorum amma araştırmalar aslında çocukların bilgisayar kullanırken bir takım meziyetler edindiğini ortaya koymuş. " Haa bilgisayar olunca yaparsın dimi " cümlesini kaç kere kullanmışızdır. Bende kullanıyorum melekler :)

Tamam belki yukarıdaki resimdeki biraz abartı olmuş ama bence azcıkta olsa doğruyu yansıtıyor. Zira zamane çocuklarının tamamı bilgisayar delisi. Hatta 4 insandan birisinin internet müptelası olduğunu söyleyebiliriz.

Bilgisayar; çocukların yaşadıkları deneyimlerini yönlendirmelerine, hızlarını ayarlamalarına ve kendilerini rahat hissettikleri zorluk derecesini seçmelerine yardımcı olur

Çocukların bilgi toplarken çeşitli becerilerini (okuma, yazma, seçme, sınıflandırma vb) kullanmalarını sağlar

Bilgisayar çocuklar için çok etkileyici ve ilgi çekici olduğundan; tüm ilgilerini toplamalarını ve konsantre olmalarını sağlayabilir

Çocuklar, bilgisayar konusunda bilgileri arttıkça, teknolojiye karşı daha olumlu bir tutum geliştireceklerdir Bu da onların gelecek yaşamlarında önemli bir rol oynayacaktır

İyi eğitim yazılımları; çocukların temel becerilerini -okuma, yazma gibi- geliştirmelerine yardımcı olmanın yanı sıra, daha üst düzeyde neden-sonuç ilişkisini anlamalarında, üst düzey problem çözme, yaratıcı düşünme gibi becerilerini geliştirmelerinde de etkili olabilir

Bilgisayarlar özel durumu olan çocuklar için de yararlar sağlamaktadır Bilgisayarların duyma, konuşma, motor gelişimi konularında sorunları olan çocuklar için oldukça yararlı olduğu gözlenmiştir Bu tür çocuklar özellikle bilgisayarların; ihtiyaca göre hızının ve fonksiyonlarının ayarlanabilmesi, öğrenmesini bekleme konusunda sabırlı olması özelliklerinden yararlanırlar Bilgisayarlar, bu tür çocukların kendilerine olan güven ve saygılarını geliştirir ve gerçek dünya ile bütünleşmelerini kolaylaştırır

Çocukların Bilgisayar Kullanmasının Yararları Varmış konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bilgisayar Monitörünü Doğru Kullanma Önerileri...

Bilgisayar Monitörünü Doğru Kullanma Önerileri...

Bilgisayar ekranlarının sürekli titreşen yapıda olmaları ve saniyede 40-80 kez yanıp sönüyor olması, görme güçlüğüne, göz yorgunluğuna ve göz kurumasına neden oluyor. Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümit Kamış, televizyon ve bilgisayarların yaygınlaşmasıyla gözle ilgili rahatsızlıkların ciddi oranda artış gösterdiğini söyledi....
  2. bilgisayar kullanmam gebeliğimi riske atarmı

bilgisayar kullanmam gebeliğimi riske atarmı

Günümüzde bilgisayar hayatımızın her noktasında yer almaktadır ve birçok gebeliğe hazırlanan veya gebe olan kadın bilgisayar kullanmaktadır. Bilgisayar ile çalışmaya bağlı psikolojik ve fizyolojik stres uygun şekilde ayarlanan çalışma saatleri ve molalar ile azaltılabilir. Yine çalışma ortamı ve masasının...
  3. çocuklar ve bilgisayar

çocuklar ve bilgisayar

Çocuklarınız iyi bir bilgisayar kullanıcısı olsun olmasın her zaman sizin müdahalenize, sizin deneyimlerinize ve değerlendirmelerinize ihtiyaçları vardır. O nedenle bilgisayar ve Internet hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler neler, Internet ne gibi hizmetler sunuyor... Bir çoğumuz için bilgisayar heyecan verici ama aynı zamanda da karmaşık. Çocuklarınız genellikle bilgisayarlar konusunda...
  4. Bilgisayarın çocuklar üzerindeki etkileri

Bilgisayarın çocuklar üzerindeki etkileri

bilgisayarın etkileri bilgisayarın insan üzerindeki etkileri olumlu ve olumsuz olumlu ve olumsuz yönleri Bilgisayar kullanımı da çocuklar arasında yaygınlaşan ve kullanımı engellenecek araçlar arasına yerini aldı. Okul öncesi dönem ve çocuğun okula başlamasıyla kullanımı daha çok yaygınlaşan bilgisayarın, çocuklarımızın gelişimleri açısından faydaları olduğu kadar zararlarını da görüyoruz. •...
  5. bilgisayarın çocuklara ne gibi etkileri vardır

bilgisayarın çocuklara ne gibi etkileri vardır

İki çocuğum var ve ikisi de bilgisayar düşkünü. Benim sormak istediğim bu düşkünlükleri onlar için zararlı mı ? Bilgisayar çocukları nasıl etkiler, açıklarsanız sevinirim..:)

Sayfayı Paylaş