gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Çocukların boyu yılda ne kadar uzar?

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

boy ne zaman uzar 15 yaşında boy ne kadar uzar zamana kadar en çok hangi yaşta yılda kaç cm Bakalım çocuğunuzun boyu büyüdüğünde ne kadar olacak?İşte cevabı

Çocukların büyüme hızları, yaşlarına göre değişmektedir. Yeni doğan bir bebeğin boyu ortalama 50 cm’dir ve bebekler ilk yılda 25 cm, ikinci yılda 10 cm uzarlar.
    Daha sonraki yıllık büyüme hızı, giderek azalır. Çocuklar 3-4 yaşlarında yılda 7 cm, 5-6 yaş arasında yılda 6 cm, 6 yaştan ergenlik dönemine kadar yılda 5 cm uzamaktadır.
    Ergenlik döneminde ise “büyüme patlaması” olur ve bu dönem boyunca kızlar ortalama 15 cm, erkekler ise 20 cm uzar. Ergenlik dönemi bitiminde, boy uzaması durmaktadır.
    Çocukların boyları, en kolay anne ve baba boylarına bakılarak tahmin edilebilir. Bunun için şu formül kullanılabilir:
    Tahmini boy (kızlar için)
    Annenin boyu + Babanın boyu – 13 / 2
    Tahmini boy (erkek için)
    Babanın boyu + annenin boyu +13 / 2

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ne alaka ben bu hesaplamayı yapıyorum. 1.76.5 olmam lazım ama şuan yaşım 13 ve boyum 1.77-1.78 falan yani. belki uzamışımdır daha :D

3. Yaren sayar

Yaren sayar Forum Okuru

Bu hesaplamaya göre benim 1.66 olmam gerek ben 15 yaşındayım ve 1.70 im daha ne kadar uzarım

4. mehmet

mehmet Forum Okuru

15 yaşındayım Benim boy 172 çıkması lazım su an 175 boyundayım

5. METE KAYACI

METE KAYACI Forum Okuru

Ben 14 yaşındayım boyum 174 burda 176 diyor şimdi ben 18 yaşıma kadar 2 cm mi uzucam

Çocukların boyu yılda ne kadar uzar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. boyu uzar mı uzamaz mı?

boyu uzar mı uzamaz mı?

saç neden uzamaz bebeğimin boyu uzamıyor boy neden uzamaz bebeklerin boyu nasıl uzar bebeğimin boyunu nasıl uzatabilirim Her anne ve babanın en büyük isteği çocuğunun normal ve sağlıklı büyümesidir. Bebek, yürümeye başladıktan sonra da önemli bir soru anne ve babaları sürekli düşündürür: Acaba çocuğumuz uzun boylu mu, yoksa kısa boylu mu olacak? Çocuğun normal ve sağlıklı büyümesi bazı...
  2. bacak boyu uzar mı?

bacak boyu uzar mı?

ya benim bacaklarım çok kısa acaba bacak boyu uzar mı?
  3. acaba benim boyum nasıl uzar ?

acaba benim boyum nasıl uzar ?

kızlar benim boyum çok kısa ya 1,50 boyundayım yaşımda 20 ve boyumun uzamasını çok istiyorum bu konuda ne yapabilirim tıbbi değil alternatif tıp olarak soruyorum lütfen boyum nasıl uzar bu konuda yardım edin.
  4. Ne Zamana Kadar Boy Uzar Çocuklarda boy uzama süresi hakkında bilgiler

Ne Zamana Kadar Boy Uzar Çocuklarda boy uzama süresi hakkında bilgiler

Çocuklarda Ne Zamana Kadar Boy Uzar Boy Ne Zamana Kadar Uzar Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, daha önce sizlere http://www.meleklermekani.com/alternatif-tip/216002-ender-saractan-boy-uzatma-kuru.html tarifi vermiştik. Bu kür ne kadar işe yarar ancak denemek lazım diyor ve çocuklarda boy ne zaman kadar uzar diyen arkadaşlarımızın sorusunu yanıtlamak...
  5. yenidoğan bebeğin boyu kilosu ne kadar olur

yenidoğan bebeğin boyu kilosu ne kadar olur

Melekler selam.Ben Özge. Gebe kalmayı planlıyoruz ve yenidoğan boyu kilosu, ölçüleri hakkında bilgi almak istiyorum sizlerden...

Sayfayı Paylaş