gebe
  1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

çocukların dilinden aşk

Konu, 'Kadınca' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

En büyüğü 10 yaşında olan bir grup akıllı bıdığa "Sence aşk nedir?" diye sormuşlar. Cevaplara bakınca ...anlıyoruz ki, gerçekten çağ atlıyoruz.
    Çocukluğumuzda bize "Aşk nedir?" diye sorsalar ne cevap verirdik?
    Aramızdan cevap verebilen çıkar mıydı?
    Evet, belki kendi aramızda "Aşk bir sudur iç iç kudur"
    türünden bir tekerleme yuvarlayıp işin içinden çıkardık ama
    aşağıdaki türden yargılara ulaşacak verimiz olmadığı gibi, dile
    getirmeye de utanırdık galiba!

İşte cevaplar:
    -Aşk, sevgilimizle aramızda bi sürü kötü şey meydana gelmeden önce hissettiğimiz şeydir.

-Sizin adınız size aşık olan birinin ağzından daha değişik çıkar, o size adınızı söylediği zaman "benim ne güzel adım var" diye
    düşünürsünüz...
    (Hakikaten! Hiç böyle düşünmemiştim.)

-Aşk, biri sizi ne kadar kırmış olsa da sırf o üzülür diye ona
    kötü bişey söylememektir.

-Aşk çok yorgun olduğumuzda bizi gülümseten bişeydir.
    (Daha nasıl anlatılabilir ki?)

- Aşk, annemiz babamıza kahve yaptığı zaman ona götürüp vermeden önce kendisinin bir yudum içmesi ve tadının çok güzel olduğunu kontrol etmesidir.
    (Bi de illa ki de paylaşmaktır)

- Aşk, sevgilimiz bişey söylüyorsa yılbaşı hediyelerini açmayı bile bırakıp onu dinlemektir.
    (Şimdi ağlicam ama, bu da ikinci en güzel tarif)

-Aşk sevgilimizin her şeyini bildikten sonra bile onunla çok iyi
    arkadaş olabilmektir.

-Birine aşıksanız, kirpikleriniz hareket ettikçe gözlerinizin
    içinden yıldızlar çıkar.

2. <3PirayeEda<3

<3PirayeEda<3 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  3. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Birine aşıksanız, kirpikleriniz hareket ettikçe gözlerinizin
    içinden yıldızlar çıkar.

:):):) yorum yok:)

4. elfce

elfce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    73
    Ödül Puanları:
    48
    çok güzeller yaa :)

5. suCre

suCre Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    135
    Ödül Puanları:
    63
    Oyyy muhteşemler valla daha ne denilebilirki harikasın cnm emeğine sağlık paylaşım için çok tşkler...

6. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    :hhh:benim bile gelmezdi aklıma:hhh:yeni çağ cocuları işte büyümüşte küçülmüş:D

çocukların dilinden aşk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 100 dilde AŞK

100 dilde AŞK

Eğer uzun süreli bir ilişkiniz varsa yeteri kadar sıfat kullanmışınızdır; Sevgilim, Aşkım, Aşk,Birtanem, Prensesim, Minik gibi . Farklı dillerde sevginizi haykırmak isterseniz, 100 dlde seni seviyorum diyebilirsiniz. Almanca Seni Seviyorum: Ich liebe dich Alsakça Seni Seviyorum: Ich hoan dich gear Amharikçe Seni Seviyorum: Afekrishalehou Apaçice Seni Seviyorum: Shetne she-n zho-n Arapça...
  2. Aşkın dili...

Aşkın dili...

Aşkın DiliHep "aşkın dili olsa da konuşsa" deriz. İşte bir gün aşk konuşmaya başlamış ve demiş ki: Ey insanlık hep peşimden koştunuz, bana ulaşmaya çalıştınız. Aslında bana ulaştınız ama hiç fark etmediniz. Benim için ağladığınız zaman bile size hep yalan, belki de şaka gibi geldim. Bana hep yakıştırmalar yaptınız. Size bir hikaye anlatayım. Bir gün küçük bir köpek kuyruğunu...
  3. Çocuklarda Dil Gelişimi

Çocuklarda Dil Gelişimi

İfade Edici Dilin Ortaya Çıkması Çoğu anne-baba, bebeklerinin ilk sözcüklerini duymanın heyecanını hatırlayabilir. Fakat bu önemli başarı bir gecede ortaya çıkmaz. Aslında, bebekler bir sabah tüm cümleleri kazanmış olarak uyanmazlar. Gerçekte, hastanede duyulan ilk çığlıktan "da-da" ya da "ma-ma" gibi kontrollü ifadelere gelişme yavaş, sistematik ve bir çok çocuk...
  4. çocuğunuzun beden dilini okuyun

çocuğunuzun beden dilini okuyun

Çocuklar beden dillerini çok güzel kullanırlar.Beden dili duyguların doğrudan ifadesidir.Çocuklarımız bedenleriyle ne demek isterler?:) Çocuklar gelişim sürecinde ilerledikleri için her yaş ve dönemde farklı beden dillerini kullanırlar. Beden dili duygularımızı doğrudan etkiler ve bunalra göre hareket ederiz. Tabiiki yetişkinlerde sözel ifade kuvvetli ve gelişmiş olması sorunlarının...
  5. aşkın dili...

aşkın dili...

hiç merak ettiniz mi meleklerim bizi bizden alan uğruna neredeyse herşeyimiz feda ettiğimiz aşk bize neler söylüyo....işte aşkın söyledikleri ... Hep "aşkın dili olsa da konuşsa" deriz. İşte birgün aşk konuşmaya başlamış ve demiş ki: - "Ey insanlık hep peiimden koştunuz, bana ulaşmaya çalıştınız. Aslında bana ulaştınız ama hiç farketmediniz. Benım için ağladınız zaman bile...

Sayfayı Paylaş