gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Çocukların şımarma nedenleri

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

çocuklarda şımarıklık çocuklarda şımarma
    Şımarık çocukları hiç sevmezdim.Ama işte ummadık taş baş yarar hesabı benim oğlan da pek çımarık oldu:DAslında çocukların bu denli şımarık olmalarının sebebi bizleriz.Buyrunuz meleklerim
    Çocukların şımarma nedenleri

Çocuğun kişiliğinin oluşumu, kendisine saygısının gelişmesi büyük ölçüde ana-babasının kişilik yapısına bağlıdır. Ana-babasının davranışlarını kendine model alan çocuk istenen ve istenmeyen davranışların çoğunu onlardan öğrenir.
    Günümüzde pek çok çocuk ailesi tarafından sevilmediği hissine kapılmaktadır. Hal bu ki hiçbir anne ve baba yoktur ki çocuğunu sevmesin ama aileler tarafından çocuklarına ilkönce vermeleri gerekeni yani sevginin yanlış inanışlardan dolayı esirgendiği görülmektedir.bu inanışın başında “çocuğun şımarık olması ”düşüncesi yatmaktadır.
    Çocuklar uyurken öpülür. Sevilir ama ne gereği var söylemenin denilir, hiç hakketmemişken kızılır ,hatta ileri gidilip hiçbir sucu yokken de dövülür vb. tutum ve davranışlar.Neden mi ilerde şımarmasın diye
    Şımarıklık doğuştan gelen bir özellik değildir hiçbir bebek şımarık Olarak doğmaz annenin ve babanın ve diğer yetişkinlerin tutum ve davranışlarına göre şekillenir. Uzmanlar şımarık çocuk tipik hareketinin anne ve babanın yaşa uygun tutarlı sınırlar uygulayamamasının sonucunda ortaya çıktığını söylüyorlar.
    Anne- ve babanın kararsız ve tutarsız davranımları çocukların eğitim ve gelişimlerini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu kararsız ve tutarsız davranımlar anne ve babaların görüş ayrılığı olabileceği gibi olaylara verdikleri değişken davranışlarda da olabilmektedir.
    Anne – babanın çocukların yanında birbirlerini eleştirmeleri, çocuklarının yaptıkları bir davranışa karşı verdikleri tepkilerde birinin olumsuz diğerinin olumlu yaklaşımı ile çocuğu kayırması, çok sıklıkla rastlanan ve çocuğu iç çatışmalara, huzursuzluğa ve şımarık yapıya iten bir durumdur.Bu nedenle
    Eşlerin çocuk yetiştirmeye farklı bakmamaları , bunun için ortak davranış ve tutumlar oluşturmaları Eğer çocuk yetiştirmelerinde farklılıkları varsa bunu çocuğa yansıtmalarıdır. Bazen eşler çocuk yetiştirme metotlarında değişiklik yapma gereği hissederlerse bu değişikliği mutlaka eşi ile paylaşmalı.

2. Şevvall

Şevvall Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    anne baba her ne şartta olursa olsun herzaman ortak hareket etmeli.emeğine sağlık

Çocukların şımarma nedenleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuklarda geçmeyen öksürüğün nedenleri

Çocuklarda geçmeyen öksürüğün nedenleri

gece öksürüğünün nedenleri çocuklarda gece öksürüğü çocuklarda geçmeyen öksürük bebeğimin öksürüğü geçmiyor geçmeyen öksürük nedenleri Çocuklarda geçmeyen öksürüğün nedenleri Bugün önce, çocuğunun rahatsızlığından hayli dertli bir okurumun e-postasını özetleyerek vermek istiyorum. Bu mektubu yayınlamamın sebebi, çok sık buna benzer mektuplar almam ve muayenehanemde neredeyse her gün bu tür...
  2. Çocuklarda Saç Dökülmesi Nedenleri

Çocuklarda Saç Dökülmesi Nedenleri

bu konu çocuklarda saç dökülmesi hakkında genel bilgilere yer vermektedir. Bebekler de ve çocuklar da görülen saç dökülmesi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için uzmanlardan edindiğimiz bilgileri sizler için aktarıyoruz. Çocuklar da saç dökülmesi nedenlerinin altında yatan etmenleri merak edenler makalemizi okuyarak detaylı bilgilere ulaşabilirler. Uzmanların verdiği...
  3. Çocuklarda İştahsızlığın Nedenleri

Çocuklarda İştahsızlığın Nedenleri

iştahsızlığın sebepleri, iştahsızlığın nedenleri, iştahsızlık hakkında Sevgili melekler, özellikle okul dönemi geldiğinde annelerin canını iyice sıkan iştahsızlık bazı çocukların bir numaralı sorunudur. Zaten evde doğru dürüst beslenmeyen çocuklar, okula gittiklerinde daha beter olurlar. Bu durum annelerin en çok şikayet ettiği konulardan biridir. Eğer çocuğunuzda yemesine engel olacak...
  4. Çocukların Sinirli Olmasının Nedenleri

Çocukların Sinirli Olmasının Nedenleri

sinirli çocukla baş etmenin yolları, çocukların sinirli olması, çocuklarda sinir genetikmi Günümüz de birçok kız ve erkek çocuğun oldukça hırçın ve sinirli olduğunu görüyoruz. Hatta büyüklerin birçoğundan bile şu sözü duymuşluğunuz olmuştur"Ben bu kadar çocuk büyüttüm böyle çocuk görmedim" Sizi bilmem ama sinirli bir çocuğa sahip olan ve bu durum karşısında bazen çaresiz kalan...
  5. Çocuğumuz olmuyor nedenleri nelerdir?

Çocuğumuz olmuyor nedenleri nelerdir?

Kısırlık şikayetiyle başvuran çiftlerde nedenin yaklaşık %40’ ı kadından kaynaklanmaktadır. Kadın kısırlığında karşımıza çıkan en sık nedenler olarak yumurtlama bozuklukları, tüplerdeki tıkanıklıklar ve endometriyozis sayılabilir. Bunun dışında günümüzde çocuk doğurma yaşının ilerlemesi nedeniyle yaşa bağlı yumurtalık kapasitesinin azalması veya yumurtalık fonksiyonlarının erken yaşta azalması...

Sayfayı Paylaş