gebe
  1. sevgi10

sevgi10 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    18

Çocuklarınıza´Özel´ olduklarını hissettirin!

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında sevgi10 tarafından paylaşıldı.

Çocuklarınıza sevdiğinizi belli etmenin, onlara ayrıcalıklı olduklarını ifade etmenin yolları. İşte çocuklarınızla iletişimizi kuvvetlendirecek hassas sözcükler... ÇOCUKLARINIZA SÖYLEMENİZ GEREKENLER

Ne olursa olsun seni seviyorum.

Çocuklarınızın onları şartsız sevin.

Başarı ve başarısızlıklarını sevin.
    Sana saygı duyuyorum.

Çocuklar da saygıyı hak ederler! Çocuklarınıza saygı gösterdiğinizde onlara başka insanların değer ve sınırlarına saygı duymayı da öğretirsiniz.

Kararını destekliyorum.
    Onlara zarar verecek bir şey olmadığı sürece
    kararını destekleyin.

Seni dinliyorum.
    Hüküm vermeden ve eleştirmeden dinleyin.
    Yalnızca dinlemek niyetiyle dinleyin.

Hayatıma renk katıyorsun.
    Onlara sizin için bir lütuf olduğunu gösterin.

Çocuğum olduğun için çok talihliyim.
    Onlara hayran olduğunuzu ve yeteneklerini
    sizinle paylaşmasını teşvik edin.

Biraz daha anlatsana!
    Zararsız sorular sorun. Konuşmalarından
    keyif aldığınızı gösterin.

Anlamak istiyorum.
    Sizinle paylaşmasını isteyin ama zorlamayın.

Teşekkür ederim.
    Siz sormadan bir şey yaptıklarında
    büyük birisiymiş gibi teşekkür edin.

Sana yardım edeyim.
    Çocuğunuzun yardıma ihtiyacı varsa yanında olun.
    Sevginizle ve ruhunuzla orada bulunun.
    haber7

2. ρємвє_мєℓєк

ρємвє_мєℓєк Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Çocuklarınıza´Özel´ olduklarını hissettirin!
    emeğine sağlık

Çocuklarınıza´Özel´ olduklarını hissettirin! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çocuklara evin kuralları olduğunu öğretin

çocuklara evin kuralları olduğunu öğretin

ev kuralları nelerdir ev kuralları evdeki kurallar evde kurallar evdeki nelerdir Uzmanlar, yaramazlık sınırlarını aşan çocuklara kızmanın da, onları teşvik etmenin de doğru yaklaşımlar olmadığını belirtiyor. Onlara evin kuralları olduğunu öğretmeye çalışın. Aksi halde bir pedagoga uğramanız gerekecek…:dil: Memorial Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayten...
  2. Aileler çocuklarının obez olduğunu farketmiyor

Aileler çocuklarının obez olduğunu farketmiyor

Çoğu aileler henüz obez ve şişmanlık arasındaki farkı ayırt edememekte ve çocukları obez olsada bunun sadece kiloya bağlı olduğunu sanmaktadır Ama şu bir gerçekki obezite eğer önlem alınmadığı taktirde ilerde çok büyük sağlık sorunları yaşatacak bir sağlık problemidir Uzmanların yaptığı haberin detayına geçiyorum Yeni bir araştırmaya göre, aileler çocuklarının aşırı kilolu ya da obez...
  3. çocukta stres olduğunu nasıl anlarız

çocukta stres olduğunu nasıl anlarız

Melekler merhaba. Ben çocuğumun garip hareketlerinden biz büyükler gibi strese girdiğini düşünüyorum. Bilemiyorum tabi. Sormak istediğim çocuklarda stres belirtileri nelerdir ?
  4. Çocuğunuzun Boyunun Uzamasının Bağlı Olduğu Nedenler

Çocuğunuzun Boyunun Uzamasının Bağlı Olduğu Nedenler

Bu konu; Çocuğunuzun Boyunun Uzamasının Bağlı Olduğu Nedenler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, çocuğunuzun boyunun yaşıtlarına göre daha kısa mı olduğunu düşünüyorsunuz? Eğer bu gözle görülür derecede ise erken müdahale ile bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Aslında boy mevzu ailelerin genelinde kaygıları arasında yer alıyor. Ancak kaygılanmadan önce çocuğunuzun boyunun...
  5. Birgün Eşinizin Bir Çocuğu Olduğunu Öğrenirseniz...

Birgün Eşinizin Bir Çocuğu Olduğunu Öğrenirseniz...

Bu konu; Birgün Eşinizin Bir Çocuğu Olduğunu Öğrenirseniz hakkında biligler vermektedir. Sevgili melekler, az önce açtığım haberde Cüneyt Arkın'ın bir kızı ve torunu olduğunu ve kızıyla da torunuyla da görüşmediğini öğrendim. Tabi hemen aklıma Arkın'ın eşi geldi. Acaba haberi var mıydı bundan? Vardıysa neden görüşmemelerine ses çıkarmadı? Yoktuysa şimdi gazeteden öğrenince ne yaptı, ne...

Sayfayı Paylaş