gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Çocuklarınıza çatal kaşık kullanmayı ne zaman öğretmeye başladınız

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba.Benim 13 aylık bir kısım var ve herşeyi elleriyle yemeyi seviyor, ben de rahat bırakıyorum.Ancak bazen görüyorum ki 12 aydan sonra ufak ufak çatal kaşık kullanımı öğretilmeye başlanmış.Ben daha eline vermedim.Yanlış mı yapıyorum?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Ben çocuklarım küçükken ellerini kullanmaya başlar başlamaz ellerine kaşık çatal verdim. Ellerine ala ala alıştılar ve pek çok çocuk çatal kaşığı idare edemezken benimkiler kaşık çatalla yiyorlardı bile. Ben öyle çocukların mıncık mıncık herşeyi elleriyle yemesini doğru bulmuyorum. Üstelik öğrenmeleri zorlaşıyor, elle yemenin kolaylığını görünce ..

3. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

Beğenilen Mesajlar:
    271
    Ödül Puanları:
    0
    bende 1 buçuk yaşında vermeye başladım şuanda kızım kendi yiyor,süslü minik çatal kaşık al çok hoşlarına gidiyor

4. bernam07

bernam07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    bence seninkinin de zamanı gelmiş canım eline vermelisin artık

Çocuklarınıza çatal kaşık kullanmayı ne zaman öğretmeye başladınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İlk kaşık, bıçak ve çatal

İlk kaşık, bıçak ve çatal

çatal bıçak kullanımı video kaşığın icadı çatalın bulunuşu kaşığın bulunuşu çatalın icadı KAŞIK : Paleolitik zamanlardan beri kullanılan kaşıkların atası deniz kabuklarıdır. Kaşığın Latince ve Yunanca’ daki karşılığı “spiral şekilli sümüklüböceği kabuğu” anlamına gelen “cochlea” kelimesinden türetilmiştir. Günümüzdeki formunu ise MS I. Yüzyılda Romalılar vermiştir. BIÇAK : Tarihte kesin...
  2. ne zamandan beri çatal ve kaşık kullanıyoruz?

ne zamandan beri çatal ve kaşık kullanıyoruz?

Avrupada Rönesans başlangıcına, diğer bir deyişle insanların titizliğinve temizliğin farkına varmalarına kadar, bütün bir tarih boyunca yemekyerken eller kullanıldı. Tabii bunun da bir adabı vardı. Yemek yerkenkullanılan parmak sayısı o kişinin statüsünü gösteriyordu. Normalinsanlar beş parmaklarını kullanırlarken asiller üç parmaklarını yüzükparmağı kesinlikle kullanılmadan kullanıyorlardı....
  3. çatal ve kaşıktan yapılmış takılar

çatal ve kaşıktan yapılmış takılar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Ne Zamandan Beri Kaşık ve Çatal Kullanıyoruz?

Ne Zamandan Beri Kaşık ve Çatal Kullanıyoruz?

Avrupada Rönesans başlangıcına, diğer bir deyişle insanların titizliğin ve temizliğin farkına varmalarına kadar, bütün bir tarih boyunca yemek yerken eller kullanıldı. Tabii bunun da bir adabı vardı. Yemek yerken kullanılan parmak sayısı o kişinin statüsünü gösteriyordu. Normal insanlar beş parmaklarını kullanırlarken asiller üç parmaklarını yüzük parmağı kesinlikle kullanılmadan...
  5. Çatal ve Kaşıktan Yapılan Takılar

Çatal ve Kaşıktan Yapılan Takılar

Şaşırtıcı.Ama bukadar ilginç olmasıyla birlikte nekadarda güzel görünüyolar dimi.Bunun ağırlığını taşımak nasıl olur acaba.:) Gerçekten bu insanoğlunun kafası zehir gibi çalışıyo benim hiç aklıma gelmezdi böyle bişey. Çatal ve Kaşıktan Yapılan Kolyeler Çatal ve Kaşıktan Yapılan Kolye...

Sayfayı Paylaş