gebe
  1. SoNGüL.

SoNGüL. Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    83
    Ödül Puanları:
    28

Çocuklarınıza lütfen çok fazla TV İzletmeyin !

Konu, 'Meleklermekanı Yarışmaları' kısmında SoNGüL. tarafından paylaşıldı.

Televizyon, çocuklarda; * Zeka geriliğine sebep oluyor,
    * Eleştirel düşünceyi engelliyor,
    * Donuk çocuk sendromuna sebep oluyor,
    * Otizme sebep olabiliyor,
    * Gelişmekte olan beyin hücrelerinin kapasitesini daraltıyor,
    * Dikkat dağınıklığı ve dikkat eksikliğine sebep oluyor,
    * Ahlaksızlığı normalleştiriyor,
    * Bencilleştiriyor,
    * Sosyal bağları koparıyor ve zayıflatıyor,
    * Kabalaştırıyor,
    * Gerçek dünyadan koparıyor..

2. hilal yildiz

hilal yildiz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Katılıyorumm songül bilgisayarda öylee anne babalar bilinçli olsuun..

SoNGüL. bunu beğendi.
  3. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    gerçektende çok doğruu tv ve bilgisayar çocukalrı çok etkiliyo aman aman mümkün olduğunca az izlesinler sokakta oynayan çocuk kalmadı büyük şehirlerde hepsi tv bilgisayar bağımlısı olmuş oysa bizim çocukluğumuz öylemiydi sokaktan eve gelmezdikk te akşama kadar annemi bizi çağırana kadar :D:D

ARZUZU, ÖzGüL ve SoNGüL. bunu beğendi.
  4. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    cok güzel bir paylasim canim ellerine saglik

SoNGüL. bunu beğendi.
  5. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    aynen cemoşum sokakta oynamak eğlenceydi bize ama şimdiler 2 3 yaşlarında bilgisayarla oynuyor.

CeMoŞ bunu beğendi.
  6. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    tabi arada çocuk tv de izler ama bence izlerkende bi büyük yanında olması gerekir daha az sakıncalı şeyleri izlediğinden emin olur.en basiti arkadaşımın çocuğu pepeyi izlerken o yemek yapıyomuş bikaç gün sonra çocukta süreklı küsme ve kızma hareketleri başlamış farkediyolar ama sadece pepeyi izliyo onada arada bakıyolar faydalı zararlı bişey yok diyolar. bigün arkadaşın baştan sona izliyo bakıyoki öğreticiliğide varken pepe arada küsüyo sinirli hareketler yapıyor.çok dikkatli olmak gerekiyo bu konuda çocuk kaşla göz arasından ne izlediği bellı olmaz.

7. *EYLÜLMEHMETUTKU*

*EYLÜLMEHMETUTKU* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    494
    Ödül Puanları:
    63
    songülüm çok güzel bir paylaşım ellerine sağlık......ben pek tv sevmiyorum biriki dizi hariç izlemem....internetide sevmezdim ama burası istisna:D:D çocuğuma eğitici şeyler izleteceğim ve bol bol sohbet edeceğim edeceğiz....kesinlikle katılıyorum tv ve internet çocukları sosyal hayattan soğutuyor bağımlılık yapıyor küçük yaşta...burada anne babaya iş düşüyor çocuğa gerekli kısıtlamayı koymalı ve çocuğu doğru yetiştirmeli bu hayatta ne ekersen onu biçersin....

8. BAŞAK.ece

BAŞAK.ece Forum Okuru

aynı şekilde bende cemoşa katılıyorum benimde kızım var günde 2 saat izletiyorum :)

Çocuklarınıza lütfen çok fazla TV İzletmeyin ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fazla Baskı Çocuğu Pısırıklaştırır

Fazla Baskı Çocuğu Pısırıklaştırır

Gevşek tutum nasıl zararlıysa aşırı baskıcı tutum da bir o kadar olumsuz sonuçlar doğurur. Çocuklarına karşı baskıcı ve otoriter tutum sergileyen anne-babalar bir şekilde çocuğun kişiliğini hiçe saymış olurlar. Bu tarz davranış modelinde anne-baba, çocuğu kendi dünyalarında yaşattıkları ideal kalıplara sokma niyetinde bulunduğundan davranışlarını sıkı bir kontrol altına alırlar. Onun her türlü...
  2. fazla tv izleyen çocuklarda tansiyon tehlikesi

fazla tv izleyen çocuklarda tansiyon tehlikesi

Günde iki saatten fazla televizyon izleyen çocukların şişmanlık ve yüksek tansiyon riskiyle karşı karşıya oldukları bildirildi. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Selim Kurtoğlu, ABD'de Amerikan Pediatri Akademisinin 4-17 yaş grubundaki çocuklar üzerinde televizyon izlemenin getirdiği zararlar konusunda yaptığı araştırmanın çarpıcı sonuçlar...
  3. Lütfen çok dikkatle okuyunuz..

Lütfen çok dikkatle okuyunuz..

Mangal yaparken aniden Sinem'in ayağı takıldı ve düştü. Hemen Ambulans'a haber vermek istedilerse de Sinem buna karşı çıktı – kendisini iyi hissettiğini ve düşmesine sepeb olarak da ayakkabılarının yeni olduğunu gösterdi. Biraz titrek ve solgun göründüğünden, arkadaşları üstünü başını temizlemeye yardımcı oldular ve önüne dolu bir tabak koydular, çünkü elindeki tabağı düşürmüştü. Sinem...
  4. Benim Çocuğum çok yalan söylüyor ne yapmalıyım ? Yardım edin bana lütfen

Benim Çocuğum çok yalan söylüyor ne yapmalıyım ? Yardım edin bana lütfen

Kızlar benim çocuğumda bir sorun var şöyle ki; çok yalan söylüyor nasıl bir alışkanlıkdır bu anlamış değilim. Kendime çok çok souyorum neden diye yalanın kötü olduğunu anlatıyorum her şeyi yapıyorum ama yinede yalan söylemekten vaz geçmiyor. Oyun oynuyor pc de biliyorum napıyorsun diyorum facedeyim anne diyor bakıyorum oyun oynuyor yahu buna benzer çok yalanı var yardımcı olur musunuz ?
  5. Fazla Tv İzleyen Çocuklar Kilo Alıyorlar....

Fazla Tv İzleyen Çocuklar Kilo Alıyorlar....

Fazla Tv İzleyen Çocuk Kilo Alıyor Tv İzlemek Kilo Aldırır mı Çocukların en büyük zaaflarından biridir sanırım Tv tatillerde boş vakitlerinde güzel bir vakit değerlendirme yöntemi gibi gelebilir..Hatta bazı anneler de tv açıp cocuklarını tv başına gecirip rahatca iş yapmak isterler ama cocukları için her açıdan zararlı olan tv ler bence ölcülü ve her aklına geldiğinde tv başına oturmamalı...

Sayfayı Paylaş