gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Çocuklarınızı çok öpmeyin!

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Bu aralar, çocuklarınızı sık sık öpmeyin çünkü öpüşmek hastalıkların yayılmasını artırıyor. Selamlaşmalarda da öpüşmek yerine, sadece el sıkışmayı alışkanlık haline getirin. Ellerimizi sık sık sabunlu su ile yıkamanın hastalıklardan korunmada bize yardımcı olduğunu unutmayın.

sabah.com

Çocuklarınızı çok öpmeyin! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bu çocuklar çok komik ...

Bu çocuklar çok komik ...

Ben yedim ama nereme yedim bilmiyorum:D Çok datluyuz demi hadi sööleyin... Bıraksana peşimi pislik yaratık... Anne ben bişe yapmadım valla... Karman çorman oldum noldu bana :S Ohhhhhh be susuzluğunu dindir... :D Attaannn atlıyoruzz...Hobaa :D İğrenç pislik bişeysiniz.Midem bulandı öğğğğğ... Bu kafa başka kafa :D...
  2. Çocuğunuz çok mu terliyor

Çocuğunuz çok mu terliyor

bebeğimin başı çok terliyor bebegim cok terliyor çok terleyen bebekler bebeğim bebeğim Çocuğunuz çok terliyorsa Melişlerim bunları uygulayınn:) Belki onu çok giydiriyorsunuzdur.Fazla giydirme iki nedenden dolayı kötüdür.İlk önce terleyen çocuk üşütmeye çok elverişlidir.Vücudu su içindedir.Eğer çocuk açılarsa bütün su birden soğur ve sıcaktan soğuğa ani bir geçiş olur.İkinci neden çok...
  3. Çocuklarınızı çok öpmeyin, öptürmeyin

Çocuklarınızı çok öpmeyin, öptürmeyin

Sevgili anne meleklerim; kesinlikle toplumumuzda yaygın olan bir konuya değinmek istedim.Bebeklerimizi öpmeyi çok severiz değil mi,bunun ona zarar verebileceğini bile düşünmeyiz ama; Çocuklarınızı çok öpmeyin, öptürmeyin Prof. Dr. Yavuz Baykal, daha çok çocuk ve genç erişkinlerde rastlanan, boğaz ağrısı ve lenf bezlerinde büyümeyle kendini gösteren “öpücük hastalığı”na dikkati çekerek,...
  4. Bebekleri öpmeyin, elini tutun

Bebekleri öpmeyin, elini tutun

Yeni doğan bebekleri öpmek yerine elini tutup yanağını okşayın. Trabzon Yıldızlıgüven Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Tuğba Bayraktar Aydın, yeni doğan bebekleri öpmek yerine elini tutup yanağını okşamamın daha doğru olacağını söyledi. Yeni doğan bebeklerde kalça çıkığından emzirmeye kadar olan problemler hakkında uyarılarda bulunan Dr. Aydın, anne sütünün önemine...

Sayfayı Paylaş