gebe
  1. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0

Çocuklarınızı İyi Yetiştirin . . .

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

Çocuklarınızı İyi Yetiştirin Kızlarınızı iyi yetiştirin. Kendi kendilerine yetmeyi öğretin.
    Namuslu olmanın yürekten geçtiğini öğre...tin. Evden çıkar çıkmaz ilk köşede eteğinin boyunu kısaltmasına gerek olmadığını öğretin.
    İstediğini giymeyi öğretin. İnsanın ahlakının sadece kendi beyninde olduğunu öğretin.
    ...Kıskanılmanın sevilmeyle aynı olmadığını öğretin. Kıskanılmanın güzel, saygısızlığın kötü olduğunu öğretin.
    Beni çok kıskanır, dışarı çıkarmaz, şunu bunu giydirmez diyen adamla gurur duymamayı bunun aslında kendine hakaret olduğunu öğretin.
    Arayıp neredesin ; kiminlesin vs. diyen adama seni tanımadan önce nasıl davranacağımı bilmiyor muydum haddini bil demeyi öğretin.
    Eşlerini aldatan erkeklerin yanındaki ikinci kadın olmamayı öğretin.

Oğullarınızı iyi yetiştirin.
    Karşı cinse saygı duymayı öğretin.
    Gece yarısı evine dönen kadının "aranmadığını" öğretin.
    Bir kadının omzuna arkadaş olarak da sarılabileceğini öğretin.
    Dokunmaktan korkmamasını öğretin.
    Sevmenin değer verme olduğunu öğretin.
    Sahip çıkmayla sahibi olmanın farklı olduğunu öğretin.
    Bulunmaz Hint kumaşı olmadıklarını; olsalar bile burun silinen mendillerinde kumaştan yapıldığını; hiç kimseyi küçük görmemeyi öğretin.
    Ama bunları önce kendi içinizdeki çocuğa öğretin.

Alıntı

2. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    :clapping::clapping::clapping:çok güzel bir paylaşım.

3. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    çok güzel bir konuya değinmişsin tatlım emeğine sağlık.ben çok korkuyorum iyi bir çocuk yetişterememkten.çünkü zaman daha şimdiden kötü ben nasıl bu karmaşıkk hayata iyi bir çocuk teslim edeyim .korkuyorum:uhu:

4. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    evet canım çok haklısın... görüyoruz daha ilköğretimde okuyanların halini...

Çocuklarınızı İyi Yetiştirin . . . konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mutlu bir çocuk yetiştirin!

Mutlu bir çocuk yetiştirin!

Mutlu bir çocuk yetiştirin! *Anne babanın çocuğuna verebileceği en güzel hediye "mutlu olma kapasitesi". Çocuğunuza, ruhunu hayatı boyunca besleyecek "pozitif bakış açısı" kazandırın. Bu çocukları, kendinden emin, optimist ve başarılı yapıyor. Derslere, kurslara ara verip çocuğunuzla bire bir vakit geçirin. Onunla beraber yerde oturup yap boz yapın, mutfakta...
  2. Kendine Güvenen Çocuklar Yetiştirin

Kendine Güvenen Çocuklar Yetiştirin

Kendine Güvenen Çocuklar Yetiştirin Çocukların hayatında aileler çok önemli bir role sahip. Bu nedenle aileler çocuklarının her türlü gereksinimini en iyi şekilde karşılamalıdırlar. Ancak bahsettiğim bu gereksinimler çocuğunuza sağlayacağınız maddi imkanlarla sınırlandırılamaz, çocuğunuzun en önemli gereksinimi duygusal alanda sağlayacağınız destektir. Sağlayacağınız duygusal destek hem...
  3. Çocuğumuzdan önce kendimizi yetiştirsek

Çocuğumuzdan önce kendimizi yetiştirsek

Sevgili anne ve babalar; çocuklar çabuk büyüyor... Çocuklar büyüdükçe dertleri de büyüyor. Ve anne babanın şikayetleri başlıyor. Şikayetler başlıyor, çünkü hızlı bir şekilde kontrolümüzden çıkıp değişikliklerini görüyoruz. Çocuklarımız, bizim gençliğimizde var olmayan bir yaşama biçiminin etkilerine giriyorlar. İstemediğimiz alışkanlıkları ediniyorlar. Yanlış arkadaşlıklar kuruyorlar....
  4. çocuğum iyi okulda mı?

çocuğum iyi okulda mı?

Okulun kalitesi eşikte anlaşılır: Okulun kalitesini eşikten atlayınca hemen anlarsınız. Duvarlara, yerlere, çocukların haline bakın. Çocuklar nedensiz şekilde koşuyorsa, duvarlar pis ve çizilmişse aileler o okula çocuğunu vermesin. Çünkü, bu görüntü çocuklara bir şeylerin eksik verildiğinin göstergesidir. Eski mezunları inceleyin: Veliler okul seçerken mezunların durumuna da bakmalı. Sınavda...
  5. İyi çocuk yetiştirmenin yolları

İyi çocuk yetiştirmenin yolları

anne,annelik,annelik duygusu,anne ve bebeği,aile,aile terbiyesi,ailede saygı Bütün anne babaların isteği iyi ve başarılı çocuklar yetiştirmektir. Psikolog Alanur Özalp anne-babalara iyi çocuk yetiştirmenin yollarını anlattı… “Çocuğunuza söz hakkı tanıyın” “Aileler çocuklarıyla ilgili hoş sözler işittiklerinde, çevrelerinden, yakınlarından iltifatlar aldıklarında çok mutlu olurlar,...

Sayfayı Paylaş