gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

çoçuklarınızı konuşması için zorlamayın?

Konu, 'Çocuk Bakımı' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

Çoçuklar ne zaman konuşur çoçuklarda konuşma geriliği

merhaba kızlar
    Her anne babanınmerakla beklediği zamanlardır çoçuğunun konuşması
    Biranönce konuşşun ve dertlerini anlatabilsin isteriz
    bazende çoçuğumuzun konuşmalarını anlayamayız

Çocuğunuzun konuşmaya başlaması ve ilerlemesi doğal bir sürece tabidir. Yanlış kelime kulanması ya da beklediğiniz hızda konuşmaması sizi tedirgin etmesin. Bebekdoktoru.org'un konuyla ilgili tavsiyeleri şöyle:

5 yaşından küçük kekeleyen çocuğunuza şunları uygulayabilirsiniz.

1.Çocuklarınıza nasıl konuşacakları konusunda direktif vermeyiniz (yavaş konuş, yavaş nefes al gibi).

2.Çocuğunuzu gevşetin, kendi konuşma tavrına uygun kolay konuşmasına yardımcı olun.

3.Çocuğunuzun diğer çocuklarla ve yetişkinlerle rekabet etmesini önleyiniz ve sabırlı olunuz.

4.Çocuğunuzu sabırla dinleyiniz ve sabırlı olunuz.

5.Eğer 2-3 aydan daha uzun sürede akıcı bir şekilde konuşmaya dönmemişse bir konuşma uzmanına gösteriniz

çoçuklarınızı konuşması için zorlamayın? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çocuklarımızın güzel konuşması için ne yapabiliriz..

çocuklarımızın güzel konuşması için ne yapabiliriz..

* Anne babaların bebeklerini severken çocuk diliyle konuşmaları yanlış. Bu, çocuğun uzun bir süre düzgün konuşamamasına sebep olur. * Onlarla olgun bir dille, büyük bir insanla konuşur gibi ve düzgün bir telaffuzla konuşulmalıdır. * Aileler çocukların sokak hayatına mutlaka müdahale etmeli, argo ve kaba söz konusunda müsamahalı davranmamalıdır. * Sürekli müzik klipleri ve reklam seyreden...
  2. Bebeğinizi denize girmeye zorlamayın

Bebeğinizi denize girmeye zorlamayın

Eğer bebeğiniz ilk kez denizle tanışıyorsa, ona suya girmesi için baskı yapmayın. Uçak yolcuğuna çıkıyorsanız bebeğinizi emzirmeyi unutmayın. Onun yanında sinek spreyi kullanmayın... Yeşim Sert Karaaslan'ın haberi Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Klinik Şef Yardımcısı Uzman Dr. Ülkü Tıraş, bebek ve çocukların denize girmesi için zorlanmaması gerektiğini...
  3. Meğer susmak, insanın içiyle konuşmasıymış. Geç fark ettim!"...

Meğer susmak, insanın içiyle konuşmasıymış. Geç fark ettim!"...

Biliyor musun; umarsız bir yıkımdı gidişin. Liman boyu uzanan iç kanamalı bir suskunluktu bizden geriye kalan. Oysa bilmeliydin; bütün bir hayatı ürpererek yaşama cesaretiydi aşk. Ve yola çıkıldığında göze alınmalıydı aşkın adressizliği. Sen bir tepeden masal gibi geldiğinde gözlerime, ben kendi masalımı terk edip, gözlerine benzeyen bir deniz seçmiştim kendime. Bana aşkı öğretmişsen...
  4. Mezuniyet töreni için öğrenci konuşması örneği yazabilirmisiniz

Mezuniyet töreni için öğrenci konuşması örneği yazabilirmisiniz

Mezuniyet tmöreninde ben de bir konuşma yapacağım. Bana örnek bir metin yazabilirmisiniz ? Biliyorum daha çok var ama ben şimdiden hazırlanmak istiyorum :)
  5. okul meclisi başkanlığı için açılış konuşması atar mısınız acilll yarın seçim varrrr

okul meclisi başkanlığı için açılış konuşması atar mısınız acilll yarın seçim varrrr

bu yıl okul meclisi başkanlığına aday oldum ama açılış konuşmam yok yardım edermisiniz ve şimdiden teşekkürler :dosya:

Sayfayı Paylaş