gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Çocuklarınızı şartsız sevin

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Çocuklarınızı şartsız sevin [​IMG] * Çocukları şartsız sevdiğinizi onlara da gösterin. * Çocuğunuzu başkalarıyla kıyaslamayın. Hem kıyasladığınız kişiye hem de size nefret geliştirir. Olumsuza benzetme yanlış olduğu gibi, olumluyla kıyaslama da yanlıştır. Çocuk sevilmediğini düşünür. * Çocuklara vermemiz gereken temel şey şudur: “Biz seni çok seviyoruz ve bu sevgimiz hiçbir şarta bağlı değil. Yani şunu yaparsan severiz bunu yapmazsan sevmeyiz diye bir şey bizim lügatimizde yok. Yanlış bir şey yapman bu sevgimizi azaltmaz. Sadece beni üzer/biraz kırılırım.” Bu yaklaşım, çocuğun ihtiyaç duyduğu temel güven duygusunu oluşturur.
    * Kişiliğini değil davranışlarını eleştirelim. “Ne biçim çocuksun?” gibi kişiliğine yönelik saldırı değil, “Bunu yapman beni çok üzdü, küfürlü konuşmanı hiç tasvip etmiyorum.” şeklinde davranışına yönelik eleştiri yapmamız gerekir.
    Hakan metan
    ailem.zaman.com.tr

Çocuklarınızı şartsız sevin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zeynep Dizdar - Bir Çocuk Sevdim

Zeynep Dizdar - Bir Çocuk Sevdim

sertap erener bir çocuk sevdim Son zamanların en çok dinlenen ve en beğenilen şarkıları arasında gösterilen Zeynep Dizdar'ın Bir çocuk Sevdim adlı şarkısı internette de en çok tık alanlar arasında... Şarkı sözleri: Bir çocuk gördüm uzaklarda Gözleri kederli hatta korkulu Her şeye rağmen biran gülümsedi çocuk Sıcak sade ama biraz kuşkulu Bir çocuk sevdim uzaklarda Sanıyordum ki onun...
  2. Bir Çocuk Sevdim Dizisi Konusu

Bir Çocuk Sevdim Dizisi Konusu

bir çocuk sevdim dizisi konusu yeni sezon kanal d resimleri yayın tarihi ile ilgili bilgiler burada melekler KAnal D ekranları yeni sezonda yeni bir diziyle ekranlarımızı şenlendirecek melekler :) Bu yeni dizide aile içi ilişkiler sorgulanacak. Eylül ayında yayına girecek dizi için İstanbul'un Kadırga semtinde çekimler devam ediyor.Aile içinde ki inançlar ve geleneklerin çatışmasıyla...
  3. Bir çocuk Sevdim Dizisi Fragmanı

Bir çocuk Sevdim Dizisi Fragmanı

bir çocuk sevdim dizisi fragmanı ilk bölümü yayın tarihi 2011 ile ilgili bilgiler burada melekler Daha önce konusuyla ilgili bilgileri verdiğimiz Bir Çocuk Sevdim dizisinin ilk bölümünün fragmanı yayınlandı melekler :) Buyrun birlikte izleyelim; http://www.youtube.com/watch?v=Y2La2lQWGN0
  4. bir çocuk sevdim oyuncu kadrosu

bir çocuk sevdim oyuncu kadrosu

Arkadaşlarım yeni başlayan bu bir çocuk sevdim dizisindeki oyuncular kimler rolleri neler bilginiz var ise bana bilgi verin lütfen merak ettim teşekkürler hayırlı ramazanlar herkese haaa unutmadan herkesin şimdiden bayramını kutluyorum.
  5. Bir Çocuk Sevdim Hangi Kanalda

Bir Çocuk Sevdim Hangi Kanalda

ben hiç dizi izlemezdim ama arkadaşlarımın hepsi bir çocuk sevdim dizisinden bahsediyor bende bişey çaktırmadım onlara izlemiyorum diyemedim acaba Bir Çocuk Sevdim Hangi Kanalda bilen var mı?

Sayfayı Paylaş